Жилье в Испании подешевело на треть. Общее снижение цен на недвижимость в Испании с момента начала кризиса составило 33,7%. Только за последние 12 месяцев стоимость недвижимости в Испании упала на 12,3%. При этом межгодовое снижение цен на недвижимость в ноябре (9%) уступает по значительности лишь снижению стоимости жилья в апреле (12,5%), подсчитали эксперты международной оценочной компании Tinsa. Заметнее других упала цена недвижимости на Средиземноморском побережье, где дома и квартиры подешевели более чем на 15%. Примерно настолько же снизились цены на недвижимость в столицах автономий и крупных городах. Как передает La Vanguardia, лучше обстоит дело на Балеарских и Канарских островах, где снижение стоимости жилья по сравнению с ноябрем 2011 года составило всего 9%.

Газовий котел для опалення приватного будинку: як вибрати сучасний котел на газу

  1. зміст
  2. Типи котлів опалення для приватного будинку
  3. по розташуванню
  4. За принципом роботи
  5. За типом роботи
  6. за модифікації
  7. За матеріалом теплообмінника
  8. Переваги та недоліки газового котла
  9. Порівняльна економія котлів на різних видах паливах
  10. Розрахунок потужності котла
  11. Виробники газових котлів
  12. Як вибрати котел
  13. Читайте також інші матеріали по розділу «Опалення»:

Магістральний газ є найбільш дешевим видом котельного палива. Якщо селище газифіковане, то господарі котеджів найчастіше просто не дивляться в бік інших варіантів. В цьому випадку газові котли для опалення приватного будинку - оптимальне рішення. Вони відрізняються економічністю, простотою обслуговування і надійністю. Однак вибирати це обладнання потрібно з розумом. Моделей з різними характеристиками і виробників існує на ринку чимало.

зміст

  1. типи
  • Переваги і недоліки
  • розрахунок потужності
  • Виробники
  • Як вибрати?
  • Типи котлів опалення для приватного будинку

    Головний критерій вибору газового котла - потужність. Вона визначається потребою житла в гарячій воді для опалювальної системи і водопостачання. Розрахувати її за усередненими формулами для конкретного будинку не складно. Але перш ніж йти в магазин за котельним обладнанням, потрібно проаналізувати ще масу нюансів. Різних конструктивних особливостей і додаткових опцій у даній техніки досить багато.

    Щоб правильно підібрати модель газового котла в приватний будинок, необхідно заздалегідь визначитися:

    • Що важливіше - високий ККД або простота і надійність конструкції;

    • З місцем його розташування (на підлозі або стіні);

    • Скільки потрібно контурів (один йде на опалення, другий на ГВС або «тепла підлога»);

    • Яким за матеріалом повинен бути теплообмінник.

    Відповіді на ці питання дозволять не тільки вибрати найоптимальніший варіант, але і заздалегідь прикинути вартість обладнання. Чим у котла більше потужності і автоматики, тим він дорожчий. Тут, як і розглядаючи різні види покрівлі для даху свого будинку, доведеться шукати золоту середину. Одні варіанти дешевше, але не так довговічні. А інші дороги, однак найчастіше надлишкові по характеристикам.

    по розташуванню

    Змонтувати газовий котел можна на підлозі або стіні. Підлогові моделі більш громіздкі, але у них в більшості випадків і потужність набагато вище. Настінне обладнання найчастіше - це малопотужні (до 40 кВт) компактні агрегати. Якщо будинок великий за площею, то для його опалення доведеться купувати апарат підвищеної потужності, що встановлюється на підлозі. Тут без варіантів, а ось для квартири більше підійде невеликий і проточний водонагрівач на стіну.

    Тут без варіантів, а ось для квартири більше підійде невеликий і проточний водонагрівач на стіну

    Плитка на модель

    Більшість настінних модифікацій йдуть з чавунним теплообмінником. Чавун важкий, але надійний. Зроблені з нього змеевики мають чималий запас міцності. А котли опалення з ними невибагливий і дешевше, ніж інші варіанти.

    навісний варіант

    За принципом роботи

    Звичайні газові котли працюють по конвекционной схемою. У них спалюється метан виділяє тепло, яке за допомогою теплообмінника йде в систему опалення. При цьому відпрацьований газ йде за рахунок конвекції вгору в димар, забираючи з собою попутно і частина теплової енергії. ККД такого котельного обладнання близько 80-90%.

    Однак на газу існують і конденсаційні котли, для яких виробники потужність в паспортах вказують в межах 105-110%. Справа в тому, що в теплотехніці ККД прийнято розраховувати від нижчої теплоти згорання палива. Тобто йде в димохідну трубу теплова енергія просто не враховується.

    Але в конденсаційних газових котлах вихлоп спочатку відправляється в рекуператор. У ньому продукти згоряння охолоджуються і віддають корисне тепло воді, перш ніж піти в димохід. Для повноцінного нагріву теплоносія в радіаторах цієї енергії недостатньо. Однак для підігріву води обратки її цілком вистачає.

    В результаті остиглий в батареях опалення будинку теплоносій, перед попаданням назад в котлову топку, спочатку трохи підігрівається в рекуператорі. Так загальне ККД подібних агрегатів і виходить за сто відсотків.

    Конденсаційний котел має більшу ефективність, ніж конвекційний. Однак він складніше в конструкції і частіше буде ламатися. Плюс до всього утворюється конденсат - це слабка кислота. Якщо каналізація в приватному будинку автономна, то від конденсаційного обладнання доведеться відмовитися. Зливати кислотний конденсат в септик не можна, вся мікрофлора в ньому моментально загине.

    За типом роботи

    Найпростіший по виконанню і дешевий газовий котел для опалення приватного будинку - одноконтурний. Він зроблений так, що вся нагріта всередині вода відправляється виключно в контур опалення. У такому пристрої один пальник і один теплообмінник.

    У такому пристрої один пальник і один теплообмінник

    Схема двоконтурного опалення та водопостачання

    Двоконтурний варіант - це поєднання двох агрегатів в єдиному корпусі. Частина цього газового котла працює на нагрів теплоносія для батарей, а частина на підігрів води для побутових потреб. Він складніше по конструкції, але більш компактно і дешевше, ніж два роздільних приладу. Якщо в планах за допомогою газу не тільки опалювати будинок, але і нагрівати воду для сантехніки або «теплої підлоги», то слід підбирати саме двоконтурну модель.

    за модифікації

    Класична конструкція газових котлів передбачає відкриту камеру згоряння газу. За такою ж схемою працюють дров'яні печі і каміни. Для горіння будь-якого палива потрібен кисень. У випадку з відкритою топкою він забирається прямо з приміщення, де стоїть котел. Після продукти горіння за допомогою природної тяги самостійно витягуються на вулицю через димохід.

    Після продукти горіння за допомогою природної тяги самостійно витягуються на вулицю через димохід

    Схема з відкритою і закритою камерою згоряння

    Закрита камера передбачає наявність вентилятора примусової підкачки повітря. У котлів з нею більш високий ККД, а й коштують вони значно дорожче. При цьому їм потрібно постійне електропостачання. Без електроживлення подібна техніка працювати і нагрівати теплоносій для обігріву приватного будинку не буде.

    Газові котли опалення з відкритою камерою енергонезалежний і дешеві. Однак при погано спроектованої вентиляції в кімнаті з ними може утворитися нестача кисню. Подібне можна допускати навіть в котельні, а в житловому приміщенні це взагалі небезпечно для домочадців. Плюс обладнання із закритою камерою ще й гучне, чекати повної тиші від працюючого вентилятора не варто.

    За матеріалом теплообмінника

    Теплообмінник в підлоговому і настінному котлі може бути виконаний з:

    • стали;

    • чавуну;

    • міді;

    • Біметалу.

    Мідні теплообмінники найефективніші в плані передачі тепла, але і найбільш дорогі. Найдешевше обійдуться надійні чавунні аналоги, готові прослужити до півстоліття. Однак вони найважчі і масивні. Сталеві і біметалічні варіанти - золота середина при виборі між характеристиками і вартістю.

    Переваги та недоліки газового котла

    Серед основних переваг газових водогрійних котлів числяться:

    • Мінімум зусиль при нагляді за роботою обладнання;

    • Економічність опалення приватного будинку за рахунок дешевизни палива;

    • Простота запуску котла в роботу;

    • Тривалий термін між плановими оглядами і обслуговуванням (рази в рік досить);

    • Наявність енергонезалежних моделей.

    Газовий котел влаштований так, що всі в ньому працює саме без втручання людини. Натиснув кнопку «ВКЛ» і на пальник пішов електричний розряд, який підпалив газ. В результаті котедж відразу ж почав обігріватися.

    Недоліки розглядаються котли опалення мають наступні:

    • Вибухонебезпечність метану (пропан-бутану в разі використання газгольдера);

    • Необхідність підготовки пакета дозвільної документації;

    • Обов'язковість укладення договору обслуговування газового обладнання;

    • У деяких випадках потрібно облаштовувати окрему котельню.

    Вибрати газовий котел під потрібні параметри не складно. Набагато більше труднощів виникає з його підключенням до мереж. Це не м'яка черепиця або піноблок , Які не потребують будь-яких погоджень. Котельне обладнання відноситься до складних систем. Воно повинно перевірятися і обслуговуватися в спеціалізованій компанії. Плюс перед його монтажем треба ще запросити техумови у газовиків і підготувати проект. Нерідко на врегулювання всіх цих питань йде до року.

    Порівняльна економія котлів на різних видах паливах

    Вимірювання Вугілля Газ Дизель Електро Мазут Пелети Робота годину / добу 24 24 24 24 24 24 Вартість одиниці 3,5 руб / кг 1,5 руб / м3 17 руб / л 2,2 руб / КВЧ 4,35 руб / кг 4,5 руб / кг Витрата палива на годину 3 кг 2,8 м3 2 л 25 кВт 2,5 кг 2,7 кг Витрати на міс. 7560 руб 3024 руб 24480 руб 40000 руб 7830 руб 8746 руб Витрати за сезон 45360 руб 18144 руб 146880 руб 240000 руб 46980 руб 52488 руб

    Розрахунок потужності котла

    За необхідної потужності котел для приватного будинку найчастіше підбирається виходячи з спрощеного розрахунку - на кожен 10 квадратів площі потрібно 1 кВт теплової енергії. Для північних регіонів застосовується підвищувальний коефіцієнт в 1,5-2, а для південних понижуючий на 0,7-0,9. Плюс до цього закладається ще близько 20% потужності про запас і 20-25% на ГВС. Але все це усереднені цифри.

    При повному теплотехнічному розрахунку доведеться враховувати:

    • Конструктивні особливості зовнішніх стін (товщину, матеріал, ступінь утеплення);

    • Наявність вікон і рівень теплоізоляції горища;

    • Тепловтрати через дах, фундамент і вентиляцію;

    • Максимально можливі і середні температури на вулиці в регіоні;

    • Наявність «теплої підлоги» і ГВС;

    • Кількість батарей;

    • Конфігурацію опалювальної системи в цілому і багато іншого.

    Зробити такий розрахунок правильно в стані тільки досвідчений проектувальник. Вибираючи самостійно газовий нагрівач теплоносія для опалення, найкраще орієнтуватися на цифру в 1 кВт на 10 кв.м. Так ймовірність помилки буде мінімальною.

    Виробники газових котлів

    Асортимент водогрійного газового обладнання побутового класу в Росії величезний. Знайдеться котел будь-якої потужності і для котеджу, і для квартири. це розміри ондулина жорстко стандартизовані, так як розробник і виробник у нього за фактом один. А вітчизняних і зарубіжних виробників техніки для домашніх котелень на нашому ринку налічується більше двох десятків. І у кожного з них свій модельний ряд з тими чи іншими додатковими функціями.

    І у кожного з них свій модельний ряд з тими чи іншими додатковими функціями

    Модель Bosch Gaz 7000 W MFK - ціна від 52000 руб (2018 рік)

    У ТОП-10 виробників газових котлів входять:

    1. Пєчкін (Росія).

    2. Лемакс (Росія).

    3. Ariston (Італія).

    4. Bosch (Німеччина).

    5. Buderus (Німеччина).

    6. Baxi (Італія).

    7. Leberg (Норвегія).

    8. Protherm (Чехія, Словаччина).

    9. Vaillant (Німеччина).

    10. Viessmann (Німеччина).

    Baxi NUVOLA Duo Tec - ціна від 90000 руб (2018 рік)

    Точно вказати хто з них краще складно. В асортименті кожного виробника є як підлогове, так і настінне обладнання з різною потужністю. Вузької спеціалізації у них за типами камер і пальників також не існує. Всі намагаються запропонувати покупцям сучасні котли під конкретні потреби з повним набором усією можливою автоматики. Питання тільки у вартості додаткових опцій і їх необхідності.

    Wolf ComfortLine CGB - ціна від 190000 руб (2018 рік)

    Ціна на різні модифікації коливається в межах від 15 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Найдешевшими є підлогові одноконтурні моделі від «Пєчкін» і «Лемакс». А преміум сегмент - це більше «Vaillant» і «Protherm».

    Як вибрати котел

    З першого погляду підбирати собі в котедж газовий котел - це суща морока. Треба не тільки розрахувати потужність, але і визначитися з купою параметрів. Однак без ретельного аналізу вибір подібної водогрійної техніки може закінчитися плачевно. Якщо обладнання виявиться надмірно потужним, то буде просто працювати вхолосту або йому при піковому навантаженні не стане вистачати робочого тиску в газовій трубі. А агрегат з недостатньою потужністю може і зовсім зламатися.

    А агрегат з недостатньою потужністю може і зовсім зламатися

    вибирайте правильно

    Для невеликого будиночка або в квартиру найкраще брати настінну модель зі сталевим теплообмінником. Вийде недорого і з належними параметрами по продуктивності. Для організації обігріву в великому котеджі доведеться облаштовувати котельню. Оптимальний варіант в цьому випадку - це котел підлоговий з теплообмінником з чавуну.

    Техніка з відкритою камерою енергонезавісима і не шумить, але поступово спалює кисень в кімнаті, де встановлена. Плюс димохід їй потрібен тільки вертикальний і високий. Якщо вентиляція в приміщенні на постійну роботу газового пальника не розрахована, то краще вибрати закритий аналог з примусовою тягою повітря.

    При виборі конкретної моделі важливо дивитися на наявність в котлі елементів безпеки. Газ вибухонебезпечний. Якщо обладнання не оснащено автоматикою відключення подачі палива і автоматичного його розпалювання при гасінні, то від такої техніки краще відразу відмовитися.

    Читайте також інші матеріали по розділу «Опалення»:

    Дивіться також відео про вибір котла на газі

    Читайте про інші наші матеріали:

    Газові котли для опалення приватного будинку

    4 (80%) 3 vote [s]

    Реклама

    Реклама
    Новости
    Реклама
    Реклама