Жилье в Испании подешевело на треть. Общее снижение цен на недвижимость в Испании с момента начала кризиса составило 33,7%. Только за последние 12 месяцев стоимость недвижимости в Испании упала на 12,3%. При этом межгодовое снижение цен на недвижимость в ноябре (9%) уступает по значительности лишь снижению стоимости жилья в апреле (12,5%), подсчитали эксперты международной оценочной компании Tinsa. Заметнее других упала цена недвижимости на Средиземноморском побережье, где дома и квартиры подешевели более чем на 15%. Примерно настолько же снизились цены на недвижимость в столицах автономий и крупных городах. Как передает La Vanguardia, лучше обстоит дело на Балеарских и Канарских островах, где снижение стоимости жилья по сравнению с ноябрем 2011 года составило всего 9%.

Як встановлюється кондиціонер в квартирі: типи техніки, вибір місця, інструкція по монтажу

  1. Загальна інформація, яку варто знати
  2. Як вибрати місце для установки
  3. Процес установки кондиціонера

Придбання кондиціонера - це однозначно вірне рішення, яке допоможе зробити життя в улюбленій квартирі набагато комфортніше. Але для того щоб кондиціонер розкрив весь свій потенціал, потрібно правильно вибрати модель і грамотно визначити його місце в будинку. Зрозуміло, установку такої специфічної побутової техніки можна довірити професіоналам, але при бажанні дізнавшись, як встановлюється кондиціонер в квартирі, його монтаж можна виконати самостійно.

Загальна інформація, яку варто знати

Кондиціонери бувають різні і якщо розглядати ситуацію з квартирою або приватним будинком, то актуальними можуть бути наступні види цієї техніки:

  • спліт-системи, які мають такі різновиди, як стельові, канальні, колонні, касетні, центральні, настінні і напольно-стельові;
  • мульти-спліт системи, особливістю яких є можливість з'єднати кілька внутрішніх пристроїв з одним зовнішнім;
  • мобільний кондиціонер ;
  • віконні.

спліт-системи, які мають такі різновиди, як стельові, канальні, колонні, касетні, центральні, настінні і напольно-стельові;   мульти-спліт системи, особливістю яких є можливість з'єднати кілька внутрішніх пристроїв з одним зовнішнім;   мобільний кондиціонер   ;   віконні

Спліт-система, яка включає внутрішню частину і зовнішній пристрій, є найбільш популярною серед сучасних обивателів. Внутрішній блок такого кондиціонера встановлюють в будь-якому зручному місці на стіні або на стелі. Зовнішній пристрій фіксують на фасаді будівлі або на даху.

Якщо необхідно кондиционировать кілька кімнат, то є сенс звернути увагу на мульти-спліт систему. Замовляючи кондиціонер, важливо проконсультуватися з продавцями з приводу потужності конкретної моделі, з урахуванням розмірів приміщення. Це варто зробити з тієї причини, що постійне перевантаження кондиціонера неминуче призведе до його поломки. Наприклад, для кухні потрібен однозначно потужний кондиціонер, оскільки тут знаходиться техніка, що підвищує температуру повітря.

Встановлювати систему кондиціонування краще в період ремонтних робіт, оскільки для виведення трубок і комунікацій до зовнішнього пристрою буде потрібно руйнувати стіну. В результаті буде пошкоджено оздоблення і в приміщенні з'явиться багато пилу.

Як вибрати місце для установки

Визначаючись з тим, де саме в квартирі буде знаходитися внутрішня частина кондиціонера, варто враховувати наступний принцип - прямий потік охолодженого повітря не повинен потрапляти на людей. Якщо один з членів сім'ї буде перебувати під повітряним потоком, температура якого буде дорівнює 8-15 ° C, його самопочуття відчутно погіршиться. Можна навіть застудитися!

Думаючи над тим, в якому місці встановити кондиціонер, в першу чергу потрібно приділяти увагу місцям, де ніхто в родині не виконує будь-яких дій, не сидить і не відпочиває.

Думаючи над тим, в якому місці встановити кондиціонер, в першу чергу потрібно приділяти увагу місцям, де ніхто в родині не виконує будь-яких дій, не сидить і не відпочиває

У спальній кімнаті слідувати вищевикладеним принципам може бути складно через невеликих розмірів кімнати, тому можна зафіксувати внутрішню частину кондиціонера над головою ближче до стелі.

Потрібно бути уважним і до того, щоб кондиціонер не знаходився безпосередньо навпроти дверного отвору, інакше чимала частина охолодженого повітря буде йти з кімнати. До того ж кондиціонер, що висить навпроти входу, відчутно псує враження від ремонту приміщення. Тому монтаж краще проводити таким чином, щоб нова техніка не впадала в очі.

Інформація про те, на якій висоті встановити кондиціонер, важлива, інакше доведеться миритися з низкою негативних наслідків. Перш за все, потрібно стежити за тим, щоб при монтажі було витримано мінімальна відстань (10 см) між внутрішнім блоком і стелею.

Не останню роль відіграє і стан кондиціонера по відношенню до меблів - між блоком і верхньою частиною шафи, наприклад, повинен бути мінімум 1 метр вільного простору. В іншому випадку потік повітря, відбиваючись від меблів, буде повертатися в зворотному напрямку і ефективність охолодження приміщення значно знизиться. До того ж при кожному включенні вся скупчилася на шафі пил буде здуватися.

Намагаючись відповісти на питання, в якій кімнаті встановити кондиціонер, потрібно відштовхуватися, перш за все, від актуальності охолодження конкретної частини квартири. Якщо, скажімо, спальна знаходиться з північного боку і в ній ніколи не буває жарко, то витрачатися на установку кондиціонера навряд чи варто. А ось південним кімнатах, куди постійно світить сонце, не завадить трохи холодного повітря.

Особливу увагу потрібно приділити дитячій. Оскільки організм дитини вразливий для різних захворювань, потрібно захистити його від попадання прямого потоку охолодженого повітря, як під час денної активності, так і уві сні. Це можна зробити за допомогою грамотного розміщення кондиціонера або застосувавши акриловий відбивач, який створений для того, щоб регулювати напрямок потоку.

Сам відбивач має вигляд прозорого листа, закріпленого в нижній частині кондиціонера. При необхідності можна замовити і кольоровий лист, що допоможе кондиціонеру органічно вписатися в загальний стиль інтер'єру дитячої.

Процес установки кондиціонера

встановити кондиціонер своїми руками - це можливо, головне, використовувати перевірену схему, дотримуючись якої можна отримати потрібний результат.

  1. Перед тим як приступити до монтажу, необхідно точно визначити місце, де буде висіти кондиціонер (відстань від стелі, меблів і т.д.). Коли розрахунки закінчені, потрібно зробити розмітку на стіні, перевіряючи її вірність будівельним рівнем і потім кріпити монтажну планку. Зафіксувати таку планку без праці можна дюбелями.
  2. Наступний етап монтування системи кондиціонування - це свердління отвору в стіні, через яке будуть проходити комунікації і дренаж. Як актуального інструменту можна використовувати бур 45 мм. Місце для отвору потрібно вибирати в кутку стіни на одному рівні з планкою. Свердлити стіну слід обов'язково під нахилом - це важливо для нормальної роботи кондиціонера і вільного стоку конденсату.
  3. Коли отвір готовий, саме час зайнятися установкою траси. Для цього варто заміряти труби і нарізати їх. Використовувати ножівку по металу для роботи з мідними трубами не можна, оскільки в процесі пиляння утворюється стружка, яка згодом зіпсує компресор. Оптимальним варіантом для роботи з трубами є труборіз. Готові труби потрібно під'єднати до блоку всередині квартири. Щоб з'єднання було якісним і не пропускало фреон, важливо виконати вальцювання міді. Гайку, яка буде використовуватися для фіксації труби, важливо надягати до того, як почнеться процес вальцювання, оскільки пізніше це зробити не вийде. Варто простежити за тим, щоб гайка була прикручена максимально щільно.
  4. З внутрішньою частиною кондиціонера потрібно буде з'єднати необхідні для управління системою дроти, а також дренаж. Все це важливо якісно утеплити і обмотати ізоляційною стрічкою. Після вільні кінці утеплених труб, дренажу і проводів необхідно вивести назовні через просвердлений отвір. Внутрішній блок в цей час кріпиться до монтажної планки.
  5. Коли роботи в приміщенні закінчені, настає етап установки зовнішнього блоку кондиціонера. Відразу ж варто відзначити, що цей процес має на увазі ризик, оскільки доведеться працювати з зовнішньої сторони будинку. Щоб уникнути неприємного розвитку подій, необхідно надійно закріпитися за допомогою мотузок, здатних витримати потрібну вагу. Мотузка фіксується на спеціальному поясі. В цьому випадку не завадить консультація професіоналів щодо монтажних робіт на висоті. Для установки зовнішнього блоку потрібно заміряти відстань між його ніжками і позначити на фасаді мітками, відповідно до яких після потрібно встановити кронштейни.
  6. Фіксуючи кронштейни, важливо розуміти, де встановити зовнішній блок кондиціонера буде краще. З досвіду професіоналів, оптимальним місцем є ділянка нижче вікна. Зовнішній пристрій кондиціонера під вікном буде зручно обслуговувати і ремонтувати. Важливо щоб кронштейни змогли довгий час витримувати вагу зовнішньої частини, тому для кріплення краще використовувати саморізи діаметром від 12 мм.
  7. Після того як будуть зафіксовані кронштейни, потрібно опустити на них зовнішній блок. Робити це варто акуратно і обов'язково удвох. Важливо також страхувати блок за допомогою мотузки. Коли зовнішня частина кондиціонера стане на кронштейни, не забираючи страховки потрібно закріпити його гвинтами і лише переконавшись, що блок надійно зафіксований, звільнити його від мотузки.
  8. Коли зовнішній пристрій буде встановлено, необхідно приділити увагу підключенню комунікацій. Щоб не переплутати отвори для трубок і дренажу, можна орієнтуватися на з'єднання блоку всередині приміщення.
  9. Не варто забувати і про те, що для роботи кондиціонера необхідний вакуум у дренажі. Для того щоб цей вакуум створити, використовують спеціальний насос. З'єднують його з кондиціонером за допомогою шлангів і колектора, оснащеного манометром. При цьому необхідно відкрити порт. Коли з'єднання встановлено, потрібно включити насос, який успішно викачає з кондиціонера вологу і пил. Зупиняти цей процес потрібно тільки після того, як манометр покаже вакуум. Не варто відразу ж від'єднувати манометр і шланги - важливо переконатися, що всі з'єднання герметичні і повітря не потрапляє в систему.
  10. Коли в герметичності з'єднань не залишається сумнівів, можна подавати в систему фреон. Включивши кондиціонер, необхідно почекати 15-20 хв, і заміривши тиск, від'єднати насос.


Дізнавшись, як встановлюється кондиціонер в квартирі, можна зробити висновок, що вся процедура при ретельному вивченні процесу доступна і непрофесіоналам. Головне, уважно слідувати інструкції і в разі виникнення питань відстежувати потрібну інформацію.

Реклама

Реклама
Новости
Реклама
Реклама