Жилье в Испании подешевело на треть. Общее снижение цен на недвижимость в Испании с момента начала кризиса составило 33,7%. Только за последние 12 месяцев стоимость недвижимости в Испании упала на 12,3%. При этом межгодовое снижение цен на недвижимость в ноябре (9%) уступает по значительности лишь снижению стоимости жилья в апреле (12,5%), подсчитали эксперты международной оценочной компании Tinsa. Заметнее других упала цена недвижимости на Средиземноморском побережье, где дома и квартиры подешевели более чем на 15%. Примерно настолько же снизились цены на недвижимость в столицах автономий и крупных городах. Как передает La Vanguardia, лучше обстоит дело на Балеарских и Канарских островах, где снижение стоимости жилья по сравнению с ноябрем 2011 года составило всего 9%.

Трьохкнопковий вимикач. Схема підключення трьохклавішний вимикача.

  1. Модель використання в побуті
  2. Електронна схема
  3. Як підключати?
  4. Вимикач з розеткою в одному корпусі
  5. Як правильно вибрати
  6. Конструктивні особливості
  7. Підключення вимикача
  8. особливість застосування
  9. Інструкція монтажу
  10. Пристрій і робота потрійного вимикача
  11. Варіанти застосування виробів
  12. Як правильно підключити потрійний вимикач

В наш час, коли електрику дорожчає з кожним днем, коли практично кожен стурбований проблемою економії електроенергії, все частіше виникає питання, як заощадити не виходячи при цьому із зони комфорту.

для раціонального використання електроенергії придумано безліч різних способів і пристосувань, одним з яких є використання двох і трьохклавішний вимикачів.

Що ж дає підключення такого расцепителя в розрізі економії електроенергії? Насправді дуже багато.

Модель використання в побуті

У переважній більшості випадків, людина використовує надмірну кількість джерел освітлення, яке в два і більше разів перевищує реальну потребу.

Якщо ми перестанемо запалювати зайві лампочки, то це дозволить заощадити від 10 до 30% всієї споживаної електроенергії.

З іншого боку - жити в умовах недостатнього освітлення некомфортно, тому що і яскраве і декоративне освітлення все-таки необхідно.

З цією метою і використовується треклавішний вимикач, який частіше за все, підключається для управління основним, додатковим і декоративним освітленням.

Фактично, найчастіше використовується клавіша включення основного освітлення, інші тільки «з нагоди».

Така схема підключення дає з одного боку значну економію електроенергію, а з іншого боку дозволяє залишитися в зоні комфорту, включивши при необхідності і додаткове і декоративне освітлення.

Електронна схема

Розглянемо схему підключення трьохклавішний вимикача (Рис.1).

Рис.1 Схема підключення вимикача

У розподільну коробку від джерел світла (від ламп) приходять шість проводів, три з яких з'єднуються між собою і потім підключаються до нульового проводу від щитової (робочий нуль).

Решта три дроти з распредкоробкі відправляються на прилад, де з'єднуються з його виходами.

Звідси ж, з распредкоробкі до расцепителей підключається фаза (вона загальна для всіх трьох джерел світла).

Тепер видно, що при замиканні одного з контактів у вимикачі, загоряється та чи інша лампа.

Як підключати?

Як підключати

Клеми для підключення трьохклавішний вимикача

Фактично ж зазначений прилад ззаду виглядає так:
Тут видно, що на корпусі намальовано, куди підходить фаза і куди потрібно підключати дроти відходять від ламп.

Підключати трьохклавішний вимикач потрібно таким чином, щоб при різних поєднаннях ви отримували різний ефект від освітлення.
Наприклад, якщо підключити люстру з трьома лампами таким чином, щоб від однієї клавіші спалахувала одна лампа, від другої - дві, а від третьої спалахував додаткове джерело освітлення, наприклад, настінне бра, то ви отримаєте 7 різних комбінацій освітлення вашої кімнати

Вимикач з розеткою в одному корпусі

Окремо варто зупинитися на такому моменті, як підключення трьохклавішний расцепителя з розеткою в одному корпусі.

У разі такого підключення ви значно економите свій час на монтажі, тому що дроти в такому випадку сконцентровані в одному місці.

У разі такого підключення ви значно економите свій час на монтажі, тому що  дроти в такому випадку сконцентровані в одному місці

Підключення вимикача з розеткою

Сама ж схема підключення незначно відрізняється, від наведеної вище.

Як видно з рис.2, вона відрізняється наявністю додаткового нульового проводу, який надходить з распредкоробкі і йде безпосередньо в розетку.

Такі конструкції часто використовуються там, де розетки використовуються нечасто, наприклад у ванній кімнаті Такі конструкції часто використовуються там, де розетки використовуються нечасто, наприклад у ванній кімнаті.

Використання трьохклавішний вимикача, поєднаного з розеткою в одному корпусі також виправдано в тих випадках, коли має місце відкрита проводка.

В цілому ж, вимикачі і розетки зазвичай розташовуються на різних рівнях і їх використання в одному місці зручно тільки в спеціальних випадках.

Вимикач прийнято розташовувати на стіні на висоті 80-90 см, тоді як розетки зазвичай знаходяться прямо над плінтусом.

Як правильно вибрати

При виборі трьохклавішний вимикача варто звернути увагу на такі деталі:

  1. на зовнішній стороні такого трьохклавішний виробу не повинно бути задирок, які свідчать про бракованих вироби
  2. Клавіші мають спрацьовувати легко і без заїдань
  3. При включенні і виключенні повинні бути чітко чути клацання, однакові для всіх трьох клавіш
  4. З зворотного боку приладу повинна бути зображена схема його підключення до мережі
  5. Клеми повинні бути без задирок і справно працювати
  6. Бажано вибирати пристрої з втичні клемами - вони полегшують монтаж і забезпечують надійний і довговічний контакт

Корисна порада: застосування розглянутого расцепителя в одному блоці з розеткою виправдано, в більшості випадків, тільки при обладнанні відкритої проводки , Тому що за правилами електробезпеки та розетки і вимикачі не можна розташовувати нижче 1,5 м від підлоги. Тому при виборі місця розташування такого блоку варто врахувати всі нюанси його використання, щоб зручно було і світло вмикати / вимикати і розеткою користуватися.

Побутові вимикачі, що надаються на сьогоднішньому ринку комутаційного обладнання, розрізняються між собою як зовнішнім виглядом, так і конструктивним виконанням , Яке може відрізнятися в залежності від передбачуваних умов експлуатації.

Трехклавішние (потрійні) побутові вимикачі, як правило, використовується в кімнатах з нестандартною конфігурацією, у випадках, коли необхідно управляти освітленням декількох кімнат з одного вузла, або ж, коли в приміщенні існує кілька рівнів освітлення.

Даний тип вимикачів в силу своєї конструкції дають певні переваги перед звичайними Двоклавішний і Одноклавішний:

  • спрощують прокладку проводки в конструкціях (стінах);
  • знижують витрату матеріалів і покращують загальний зовнішній вигляд приміщень.

З огляду на більш частого використання даного типу обладнання, середній термін роботи таких апаратів складає 8-10 років і, як правило, виходять з ладу через механічних (руйнування корпусу, кріпильних елементів) і електричних (руйнування контактів) поломок.

Слід зазначити, що будь-який тип несправності призводить до необхідності заміни цілого апарату, яка, до слова, має бути проведена кваліфікованим фахівцем при дотриманні всіх правил електробезпеки.

Слід зазначити, що будь-який тип несправності призводить до необхідності заміни цілого апарату, яка, до слова, має бути проведена кваліфікованим фахівцем при дотриманні всіх правил електробезпеки

Рис 1. Наочна і принципова схема підключення трьохклавішний вимикача світла

Конструктивні особливості

Існує величезна безліч виробників потрійних вимикачів, як і у випадку з іншими комутаторами, відмінності між ними існують лише в дизайні і використовуваних матеріалах.


Істотних відмінностей в конструкції зазвичай немає. Як і всі вимикачі, потрійний складається з захисних елементів (рама і клавіші) і робочого механізму (привід клавіш). Клавіші і рама виконується із спеціального тремостойкого пластика, клавіші призначені для безпосереднього включення і виключення.

Рама прикріплюється до механізму за допомогою спеціальних засувок, або за допомогою гвинтів, сам перемикач встановлюється в підрозетник (якщо апарат внутрішнього виконання) за рахунок спеціальних розпірок. Основними компонентами робочого механізму є привід клавіш до якого і приєднуються пластикові клавіші і контакти.

На потрійному вимикачі передбачено 4 контакту, 3 з яких йдуть на лампи і один на провід живлення мережі (рисунок 3). Контакти як правило виконані з міді, товщина підбирається по передбачуваної силі струму в проводах.

Варто відзначити що на елементах пристрою виробник зазвичай призводить відповідні позначення, в тому числі робоча напруга і допустиму силу струму. До речі, деякі виробники домагаються ще більшої економії, об'єднуючи вимикач з розеткою в одному корпусі.


До речі, деякі виробники домагаються ще більшої економії, об'єднуючи вимикач з розеткою в одному корпусі

Малюнок 3. Конструкція потрійного вимикача

Підключення вимикача

Нагадаємо, іспользовніє трьохкнопкова вимикача має сенс в місцях з кількома зонами і рівнями освітлення. Незважаючи на незначні відмінності в конструкції між вимикачами з одне і декількома клавішами, важливу роль , Все таки, відіграє правильне підключення апарату.

Для того, щоб підключити описуваний перемикач освітлення потрібно невеликий набір інструментів і матеріалів включає в себе:

  1. плоскогубці;
  2. викрутки хрестова або плоска;
  3. ніж або інший (стриппер);
  4. ізоляційна стрічка;
  5. WAGO, якщо будете використовувати замість скруток, пайки.

Почнемо мабуть з того, що безпосередньо в сам вимикач має приходити 4 дроти: один живильний (фазний) провід мережі з розподільного щита або коробки і три дроти від ламп освітлення.


У описуваному пристрої, як говорилося вище, є 4 контакту: один вхідний, до якого підключається живить фаза мережі і 3 фазних контакту підключаються ламп, до яких безпосередньо підключаються фазні дроти ламп.

Нульовий провід мережі з'єднується з нульовими проводами ламп або в розподільному щитку або, знову ж, в розподільній коробці.

При приєднанні проводу до вхідного контакту перемикача важливо створити розрив саме фазного проводу мережі і не переплутати його з «нулем». По суті, підключаючи до вхідного Контата вимикача нульовий провід мережі, і створюючи цим самим його розрив, апарат буде виконувати необхідну від нього роботу.

Але в такому разі виникає небезпека ураження електричним струмом так як навіть при відключеному вимикачі вся проводка буде перебувати під напругою. Слід також зазначити, що при заміні що вийшли з ладу ламп, існує ризик опинитися під напругою в тому випадку, коли освітлювальний пристрій не приєднаний до заземлювального контуру.

На малюнку нижче представлена ​​принципова схема з'єднання потрійного вимикача до мережі. Підключення подібного типу коммутирующего обладнання регламентовано в головному документі електриків - ПУЕ.


Малюнок 4. Принципова схема підключення вимикача світла з трьома клавішами

Для того, щоб трохи економити електроенергію, а також керувати різними рівнями освітлення з одного місця, були створені вимикачі світла на три клавіші. Вони часто використовуються в будинках і квартирах, тому що дійсно зручні і прості в зверненні. Підключити потрійну модель складніше одинарної, тому в даній статті для вас надані відео і фото приклади, а також схема підключення трьохклавішний вимикача світла.

особливість застосування

Людина, сам того не усвідомлюючи, використовує набагато більше джерел світла, ніж йому необхідно насправді. Той рівень освітлення, що він мимоволі використовує, може бути в два рази менше. Якщо людина перестане споживати зайве електрику і вимикати непотрібні лампочки, то це заощадить до 30% використовуваної електроенергії. Якраз для цих випадків і застосовується потрійний вимикач , Зображений на фото нижче. Підключення трьохклавішний пристрою здійснюється, як правило, до люстри для управління будь-яким видом освітлення: декоративним, основним і додатковим. Найчастіше використовується основне освітлення, а решта клавіш застосовуються в разі потреби.

Також часто підключення трьохклавішний моделі використовується для управління освітленням різних кімнат з одного місця. Наприклад, в коридорі можна встановити потрійну модель, щоб увімкнути світло в кухні, ванній та туалеті, або ж замість кухні в самому коридорі. Дуже зручно і до того ж така ідея дозволяє заощадити на електромонтажі (замість установки трьох окремих виробів буде задіяний лише один).

Інструкція монтажу

Отже, схема підключення трьохклавішний вимикача світла виглядає наступним чином:


Від лампочок до розподільній коробці надходять шість проводів. З них три з'єднуються між собою і підключаються до нульового провідника (Цей робочий нуль йде від щитка, синього кольору ). Ті три дроти з розподільчої коробки , Що залишилися незадіяні, з'єднуються з виходами приладу. Потім, з розподільної коробки необхідно підключити фазу, яка буде однакова для трьох джерел світла. Підключення здійснюється до вимикача. Якщо передбачено заземлення, жовто-зелені дроти від світильників також потрібно з'єднати між собою. Всі з'єднання рекомендується здійснювати, використовуючи.

Дана схема наочно показує, як можна підключити трьохклавішний тип вимикача і як при замиканні контакту загоряється певна лампочка:


Трьохклавішний вимикач з внутрішньої сторони виглядає наступним чином: на корпусі докладно описується і показується, куди слід здійснити під'єднання кожного проводу і куди відвести фазу. Схема приладу ззаду виглядає так:


На відео інструкції наочно показано, як підключити потрійний вимикач світла до мережі:

Потрійний прилад може працювати за таким принципом: підключення однієї лампи до першої клавіші дозволяє включити перший джерело світла, друга клавіша - це дві лампи, а третя включає додаткове освітлення , У вигляді бра. Таке підключення дає можливість комбінувати освітлення в кімнаті до семи видів і зробити це може один трьохклавішний прилад.

Також існує потрійний расцепитель, який поміщений з розеткою в один корпус. Завдяки такій конструкції можна заощадити на монтажі електропроводки, так як робота сконцентрована в одному місці. Схема підключення трьохклавішний вимикача з розеткою в одному корпусі зображена нижче:

Така схема має невелике відміну від попередньої. Різниця полягає в тому, що в даному випадку додається нульовий провід, який від розподільчої коробки йде до розетки. Цей варіант виконання застосовується в тих місцях, де розетка використовується нечасто, наприклад, у ванній кімнаті.

Подобається (0) Не подобається (0)

Потрійний вимикач використовується для роздільного управління включенням / виключенням трьох груп ламп або освітлювальних приладів . Це набагато зручніше, ніж установка декількох окремих вимикачів на кожне джерело світла, до того ж, один вимикач виглядає в інтер'єрі набагато естетичніше.

Пристрій і робота потрійного вимикача

Цей виріб поєднує 3 вимикача, укладених в один компактний корпус . Є три виходи на навантаження і один загальний контакт. Управління кожної з трьох ланцюгів здійснюється однією з трьох клавіш - при натисканні однієї клавіші включаться з'єднані з нею освітлювальні прилади, при натисканні всіх трьох - все підключені до вимикача споживачі.

Встановлення цього пристрою дозволяє зробити простіше процес управління освітлювальними приладами в приміщенні, регулювати інтенсивність освітлення та економно витрачати електроенергію. Крім того, потрійний вимикач розрахований на підключення енергоспоживачів великої потужності . Якщо у одно- і двухклавішний виробів максимально допустиме значення по потужності становить до 2200 Вт, то у трьохклавішний це значення може досягати 3500-3700 Вт. Це дозволяє поєднувати його з декількома освітлювальними приладами або з декількома групами приладів.

Варіанти застосування виробів

  • Регулювання інтенсивності освітлення люстри, що має 5-8 ламп.
  • Управління трьома настінними світильниками.
  • Створення окремих світлових зон при підключенні до підсвічування підвісної стелі.
  • Підключення освітлювальних приладів в декількох приміщеннях, наприклад, санвузлі, передпокою, кухні.
  • Роздільне включення / вимикання вентилятора і освітлювальних приладів в туалетній та ванної кімнаті.
  • Управління трьома рядами освітлювальних приладів, наприклад, між стелажами на складах, в бібліотеках і в інших розмежованих приміщеннях.

важливі характеристики

Тип монтажу. Більшість трьохклавішний вимикачів розраховане на прихований монтаж , Тому для їх установки в приміщенні повинна бути прихована проводка , І доведеться руйнувати поглиблення в стіні під установку вимикача. На поверхні стіни залишаться клавіші і витончена декоративна рамка.

Матеріал виготовлення. Клавіші зазвичай виготовляються з ABS-пластика, який стійкий до механічних впливів і вигоряння, до того ж, він легко очищається від забруднень.

У нашому інтернет-магазині ви можете купити вимикач трьохклавішний класичного білого кольору або виконаний в кольорі під дуб, сосну, вільху і т.д. Детальні описи і характеристики кожного виробу ви знайдете в картці товару, там же можна оформити замовлення, натиснувши кнопку «Купити в 1 клік».

На перший погляд, підключення трьохклавішний вимикача може викликати складності і нерозуміння у людини, який не кожен день возиться з електрикою. Насправді в цьому немає нічого складного. Якщо ви хоч раз встановлювали вимикач, то знаєте, що в одинарному всього одна вихідна клема, а в подвійному - дві. Так ось, трьохклавішний вимикач відрізняється лише тим, що у нього цілих три вихідні клеми.


Так ось, трьохклавішний вимикач відрізняється лише тим, що у нього цілих три вихідні клеми

Це дуже економить місце на стіні, особливо коли такий вимикач з'єднаний з розеткою в корпусі. Погодьтеся, дуже зручно вмикати / вимикати світло з одного місця в різних куточках (В туалеті, коридорі і ванній кімнаті) або регулювати яскравість світла декількох лампочками, різними світильниками або зонами освітлення в одній кімнаті / приміщенні. Що, до речі, допоможе заощадити електроенергію на 20-30%.

Як правильно підключити потрійний вимикач

Перед тим як підключити трьохклавішний вимикач, обов'язково обесточьте мережу, відключивши автомати біля лічильника. Якщо до рубильників є загальний доступ, повісьте на нього записку про проведення монтажних робіт.

Для робіт вам знадобляться:

  • плоска або фігурна викрутка;
  • плоскогубці;
  • ніж або стриппер (для більшої зручності);
  • ізоляційна стрічка;
  • індикаторна викрутка;
  • клеммники WAGO або ін.

Для початку треба розібрати трьохконтактний вимикач, щоб дістатися до його клем. Робиться це легко: піддягніть чимось тонким самі клавіші, а потім зніміть рамку. Тепер давайте детально розглянемо підключення потрійного вимикача. До нього має підходити чотири дроти. Це може бути відразу чотирьохжильний кабель, одна жила якого буде фазою. Хоча частіше зустрічається вихід зі стіни одножильного проводу - фази - і трьохжильного поруч - для приладів освітлення. Визначити фазу можна за допомогою індикаторної викрутки.


Підключення робиться всього за три кроки:

  1. З'єднуємо нульові дроти всіх споживачів (світильників) з нульовим годує. На схемі малюнка вони позначені синім кольором. Для з'єднання проводів зручно і практично використовувати клемники WAGO, хоча можна обійтися будь-якими іншими або простий скруткой, тільки тоді не забудьте заізолювати з'єднання.
  2. Підключаємо фазу живильного проводу (коричневий) із загальним проводом вимикача світла (білий).
  3. З'єднуємо разом все фазні дроти від вимикача і світильників. Для кращого розуміння ми зібрали всю схему відповідно до кольоровим маркуванням (Зелений з зеленим і т.д.).

Зверніть увагу! На вхід вимикача трьохклавішний повинен йти тільки фазний провід ! Якщо переривається нульовий, лампочки теж працюватимуть, але тоді і електропроводка залишиться під напругою при вимкненому положенні. Це означає, що навіть при заміні лампи завжди буде ризик ураження струмом.

Провід у вимикачі кріпляться притискними гвинтами. З кабелю видаляється не більше 5-10 мм ізоляції, щоб не було оголених проводів. Якщо провід багатожильний, використовуйте спеціальні наконечники НШВІ, щоб він не обламувати при затягуванні гвинтів.

От і все. В результаті наша схема підключення трьохклавішний вимикача зібрана. Залишилося вмонтувати його в підрозетник, распереть гвинтами і встановити на місце облицювання з клавішами.

До речі, варіант багатополюсного вимикача з розеткою має практично таку ж схему. Відмінність лише в тому, що на розетку підводиться окремий нульовий провід, а фаза загальна. Вона може з'єднуватися як паралельними кабелями (окремо на розетку і окремо на вимикач), так і одним (перемичкою з виведення розетки на загальний контакт вимикача). На малюнку нижче зображено схема другого під'єднання.


Зверніть увагу! Для установки на тендітних стінах або дерев'яних поверхнях випускають накладні вимикачі. Також вони підійдуть на тимчасовий випадок.

Деякі правила:

  1. Уважно оглядайте пристрій в магазині. Всі три клавіші повинні працювати плавно, без заїдань, з характерними клацаннями.
  2. На зовнішній стороні не повинно бути ніяких потертостей, подряпин або тріщин.
  3. Переважно брати переривники з підставою блоку з кераміки або товстого металу. Вони краще витримують перегрів і велика напруга, на відміну від пластику.
  4. Звертайте увагу на ступінь захисту оболонки, якщо, звичайно, це має для вас значення. Маркується вона буквами IP і двома цифрами. Перша цифра - захист від сторонніх предметів: 0, 1 - не використовується в побуті; 2 - захист від попадання пальця; 3 - захист від попадання проводів і інструментів в діаметрі до 2.5 мм; 4 - захист від дрібних деталей (Дроту, шпильок і т.п.); 5, 6 - пилозахищені моделі. Друга цифра - вологозахист: 0 - відсутня; 1, 2 - захист від вертикально падаючих крапель води; 3, 4 - для вулиці; 5, 6 - захист від сильних струменів (душ, корабель і т.п.); 7, 8 - витримують занурення в воду, але такі моделі майже не зустрічаються.
  5. Не забувайте, що виготовляються вимикачі на три положення з підсвічуванням. Вони дуже зручні, якщо потрібно включати або керувати освітленням в темряві. Так ви будете бачити, яка клавіша включена, а яка ні. Вимикачі з підсвічуванням бувають на один і два положення.

Зверніть увагу! Для освітлення довгих коридорів, сходів або будинків з кількома поверхами випускають трехклавішние прохідні вимикачі. Вони дозволяють включити світло в одному місці, наприклад, на першому поверсі, а вимкнути - на другому. Погодьтеся - це зручно, адже не потрібно крастися в темряві і намацувати рукою клавіші. Правда, підключатися вони повинні трохи по-іншому, але це вже тема окремої статті.

Це далеко не всі моделі потрійних вимикачів, які можна знайти в електромагазінах. Є декоративні (кольорові, вишня, дерево і т.п.), вологозахищені, із захистом від дітей, виходом USB, з підсвічуванням на світлодіодах і багато інших варіанти.

Що ж дає підключення такого расцепителя в розрізі економії електроенергії?
Як підключати?
Реклама

Реклама
Новости
Реклама
Реклама