Жилье в Испании подешевело на треть. Общее снижение цен на недвижимость в Испании с момента начала кризиса составило 33,7%. Только за последние 12 месяцев стоимость недвижимости в Испании упала на 12,3%. При этом межгодовое снижение цен на недвижимость в ноябре (9%) уступает по значительности лишь снижению стоимости жилья в апреле (12,5%), подсчитали эксперты международной оценочной компании Tinsa. Заметнее других упала цена недвижимости на Средиземноморском побережье, где дома и квартиры подешевели более чем на 15%. Примерно настолько же снизились цены на недвижимость в столицах автономий и крупных городах. Как передает La Vanguardia, лучше обстоит дело на Балеарских и Канарских островах, где снижение стоимости жилья по сравнению с ноябрем 2011 года составило всего 9%.

Розрахунок кількості щаблів сходи на другий поверх. Скільки ступенів має бути в сходах

  1. На світлині:
  2. На фото: сходи E-TR фабрики Edilco.
  3. Чим коротше, тим крутіше
  4. На фото: сходи 01 фабрики Santo Passaia.
  5. Типи ступенів і їх особливості
  6. Мінімальні та максимальні розміри
  7. Обов'язкова умова до розрахунків ступенів у марші
  8. Емпіричний спосіб визначення кількості ступенів
  9. Розрахунковий метод визначення кількості ступенів
  10. Точний розрахунок - половина справи зроблена!
  11. Мінімальні та максимальні розміри ступенів і подступенков
  12. Все сходинки - близнюки-брати!

Хоч би яка була висота і довжина сходів, її пристрій зажадає ретельних розрахунків - адже інакше по ній просто незручно буде підніматися. Розглянемо головні принципи розрахунку параметрів сходів.

На світлині:

Домовимося про термінологію

Сходинка в розрізі. Будь-яка ступінь - це подступёнок (вертикальна її частина) і проступить (горизонтальна, на яку ми, власне, і наступаємо). Проступь може бути з носком - виступає над підсходинкою кромкою - або ж без нього. Глибиною проступи при розрахунку (розрахункової глибиною) домовимося вважати горизонтальне відстань від крайньої кромки одного подступенка до крайньої кромки наступного.

Висота сходів. Це відстань від рівня підлоги першого приміщення до рівня підлоги верхнього строго по вертикалі.

Прогін. Відстань від крайньої кромки першого до крайньої кромки останнього подступенка. Тобто, довжина проекції сходинок на підлогу.

На фото: сходи E-TR фабрики Edilco.

перерахуємо сходинки

Крок в міліметрах. Розрахунок сходів почнемо з визначення розміру ступенів. Для цього існує два правила. Перше: висота подступенка разом з товщиною проступи плюс глибина проступи в сумі становлять близько 445 мм. Варіанти тут можуть бути різними: зручною для ходьби будуть сходи як з поєднанням 150 + 295 мм відповідно, так і, скажімо, 215 + 230. Друге правило говорить: подвійна висота подступенка плюс глибина проступи становлять 620-640 мм, або середню довжину кроку. Зазвичай в приватних будинках подступенок роблять висотою 150-200 мм, а проступить - глибиною 375-200 мм. Допустимий розкид розмірів сходинок у одних сходів - до 5 мм.

Сходинки: простий розподіл. Висоту сходів ділять на передбачуване число сходинок - так і отримують їх приблизні розміри. Як правильно розрахувати сходи, щоб щаблі не були ні занадто частими, ні занадто високими, ні занадто вузькими? Візьмемо за основу наступні параметри. Сходи висотою 2,5 м роблять зазвичай з 14-17 подступенками. Простим поділом обчислюємо їх середню висоту. А потім, з огляду на правила № 1 і № 2, вираховуємо оптимальні розміри подступенка і проступи і, можливо, трохи коригуємо в результаті кількість ступенів. Виходить, що на сходи висотою 2500 мм можна встановити 14 сходинок висотою 179 мм або 17-висота 147 мм. Розрахункову глибину проступи «підганяємо» під ці параметри за всіма правилами, не забуваючи, що є можливість її збільшення за рахунок носка.

Чим коротше, тим крутіше

Довжина отвору. Отвір в підлозі верхнього поверху повинен починається над сходинкою, стоячи на якій, найвищий член сім'ї уперся б головою в стелю. Зазвичай отвір буває не набагато менше прогону.

На фото: сходи 01 фабрики Santo Passaia.

Як розрахувати сходи в довжину? Іншими словами - як обчислити протяжність її прогону? Для цього теж є своє правило. Кількість проступей множимо на їх глибину. Але не забуваймо: проступей на одну менше, ніж сходинок, адже останній подступенок впирається в підлогу верхнього приміщення, а не в проступить.

Сума розрахункової глибини проступи і подступенка повинна бути рівною 445 мм. Отже, біля сходів з підсходинкою 179 мм проступить складе 266 мм. А біля сходів з підсходинкою 147 мм - 298 мм. Друга сходи більш полога, тобто більш зручна для підйому. Однак у першій сходи довжина прогону буде 3458 мм при 13 ступенях, а у другій - 4768 мм при 16. Таким чином, другі сходи «з'їсть» велику площу першого поверху. Так що можливість маневру при розрахунку дозволяє досягти розумного компромісу.

  • Типи ступенів і їх особливості
  • Мінімальні та максимальні розміри
  • Обов'язкова умова до розрахунків ступенів у марші
  • Кількість ступенів в залежності від висоти поверху

Щоб забезпечити максимальну зручність використання драбини і її безпеку, необхідно враховувати такі параметри, як розміри всіх елементів, ступенів, їх загальна кількість. На кількість ступенів вплив надає не стільки форма сходового маршу, скільки рівень його ухилу, ширина і довжина подступенка, висота поверху. Кожен з цих показників треба враховувати, інакше конструкція не буде відрізнятися надійністю і безпекою.

  • висота і довжина конструкції;
  • ухил її по відношенню до рівня підлоги;
  • матеріал виготовлення конструкції;
  • розміри ступені;
  • форма самих сходів.

Є й довідкові дані, які складаються для типової сходи.

Типи ступенів і їх особливості

Згідно СНиП, для одного сходового маршу кількість ступенів має становити максимум 18, самі щаблі для прольоту мають різне призначення. Серед них необхідно відзначити:

  • фризові нижні розташовуються відразу від статі. Вони можуть підніматися від рівня самої підлоги на висоту одного подступенка;
  • рядові, які розташовуються по довжині всієї конструкції. Вони повинні мати однакові розміри, напрямок їх руху встановлюється конструкцією (для прямих сходів вони йдуть по одній прямій лінії, для гвинтових - по колу, для поворотною - під кутом);
  • верхні фризові йдуть під самою верхнім майданчиком, вони призначені для сходу. Верхня ступінь повинен йти врівень з підлогою.

Розміри ширини для одного маршу регламентуються правилами, мінімальні прийняті значення наступні:

  • вулична сходи - 80 см;
  • пожежна драбина - 80 см;
  • Підвальна сходи - 80 см;
  • горищні - 60 см;
  • внутрішня пряма і спіральна - 80 см.

Це встановлені регламенти, які не перший рік використовуються в будівництві. Ваші ж показники можуть трохи відрізнятися, але вони не повинні бути менше встановлених.

Повернутися до списку

Мінімальні та максимальні розміри

Щоб сходовий марш був максимально зручним, необхідно правильно скористатися спеціальними формулами.

Така довжина прийнята в 60 см.

Для проектування застосовується досить проста формула: 2h + b = S, тобто 60-66 см. Це так звана формула Блонделя, яка була розроблена ще в 17 столітті. Але при проектуванні застосовуються і такі формули:

  • b - h = 12, або «формула зручності». Вона означає співвідношення подступенка до його висоті;
  • b + h = 46, або «формула безпеки».

СНиП в даному випадку декларують максимальне і мінімальне значення для таких показників:

  • висота сходинки - 150-200 мм;
  • ширина проступи - від 250 мм;
  • ширина проступи для підвальних, мансардних сходів - від 200 мм;
  • для забежних ступенів - від 250 мм.

Повернутися до списку

Обов'язкова умова до розрахунків ступенів у марші

При розрахунках необхідно враховувати найрізноманітніші обставини, в тому числі і розмір висоти подступенка, і ширину ступені. Навіщо потрібно дотримуватися таке правило? Справа в тому, що однакові параметри забезпечує нормальний, звичний ритм ходьби. Коли ви спускаєтеся по сходах вночі, то автоматично ставите ногу на певну висоту, а якщо вона більше, до чого це призведе? Тоді ритм збивається, можна навіть впасти. Нерівний ритм підйому або спуску провокує втому, користуватися подібною конструкцією кожен день буде важко.

Крім цього, увагу треба приділити ширині проступи, яка повинна бути зручною. Зазвичай це 300-320 мм, що цілком достатньо для того, щоб нога чітко ставала на поверхню. Оптимальний показник для подступенка становить 150 мм. Таким чином ногу можна буде легко піднімати або опускати, а це значить, що вашій безпеці нічого не загрожує.

Але значення багато в чому залежать від типу сходинок, їх розташування. Наприклад, для забежних треба робити ширину від 100 мм, а розмір нависання над нижньою проступью повинен становити від 50 мм. Для сходів з дерева величина нависання становить 30 мм, для металевих - від 50 мм. Фахівці радять при і розрахунку параметрів, кількості ступенів не економити, чи не викроювати зайві міліметри, так як в цьому випадку конструкція може бути небезпечною для використання, а так званий «качиний крок» зробить експлуатацію утрудненою.

Багато власників приватних будинків і котеджів, які зайняті проектуванням і будівництвом власної сходи, задаються питанням про те, скільки ступенів краще влаштувати в маршової або забежние сходах. У кожному джерелі можна зустріти різну інформацію, але існує метод точного розрахунку кількості ступенів для кожної сходи, незалежно від її конструкції.

Емпіричний спосіб визначення кількості ступенів

Люди будують сходи вже більше 2500 років. За цей час сформувався величезна кількість положень і правил про те, як саме потрібно розраховувати кількість ступенів. В основному емпіричним шляхом було виявлено, що більше 15-16 ступенів в ряд - це занадто багато для людини. В цьому випадку конструкцію потрібно або розбивати на невеликі ділянки , Або робити гвинтовий.

13-15 ступенів - це середня кількість для одномаршових сходи на другий поверх. Якщо кількість ступенів більше 16, рекомендується розділити марші поворотною майданчиком, або влаштувати майданчик по центру сходи. У цьому є і елемент зміцнення конструкції. Центральний майданчик, на відміну від забежних ступенів - це ще один підсилює конструкцію елемент, так як вона спирається безпосередньо на фундамент або несучі балки . Виходить, що навантаження на довгу драбину розподіляється рівномірніше.

Розрахунковий метод визначення кількості ступенів

Припустимо, ви хочете повністю розрахувати свої сходи з нуля. У вас є висота від рівня чистового статі першого поверху до рівня чистового статі другого поверху. Наприклад, це 310 см. Також є загальна довжина сходів, яку можна використовувати. Наприклад, це 450 см.


Наприклад, це 450 см

Знаючи ширину одному щаблі - 28-32 см. І рекомендовану висоту в 17-19 см, можна розрахувати кількість для ваших сходів. 450/30 = 15 ступенів. 310/15 = 20,6 см. Це досить високо. По сходах буде незручно ходити. Значить, кількість ступенів збільшуємо на 1, а їх ширину зменшуємо до 28 см. Отримуємо 16 * 28 = 448 см. - довжина драбини. 310/16 = 19,375 см. Прийнятна величина. Таким чином, можна побудувати одномаршові сходи.

Якщо ми збільшимо кількість ступенів на 2 і залишимо значення ширини в 30 см, то ми повинні будемо зробити сходи з забіжними ступенями або з поворотною майданчиком, так як 18 ступенів для маршових сходів - це дуже багато, вона не впишеться в параметр довжини 450 см.

Таким чином, роблячи невеликі практичні розрахунки, ми визначаємо не тільки кількість ступенів в сходах, а й тип сходів, який ми можемо використовувати в даному конкретному випадку.

Безперервний ряд ступенів називається маршем. Санітарними Нормами і Правилами зроблено застереження про кількість сходинок в одному марші - від трьох до вісімнадцяти. Але життєвий досвід показує, що кількість ступенів має бути непарною, щоб людина могла почати рух і закінчити його однією і тією ж ногою. На практиці ясно, що число 18 - це досить складно для підйому від майданчика до майданчика. Найкомфортнішим числом вважається 10-15 ступенів у марші. Людина не встигає втомитися і задихатися. Сьогоднішня стаття буде присвячена східцях і подступенка. Ми напишемо про розміри цих сходових елементів (висота, ширина, довжина).

Точний розрахунок - половина справи зроблена!

Ви зібралися проектувати сходи в своєму будинку? Визначте тип своєї майбутньої конструкції, її висоту, ширину, ухил. Підрахуйте в комп'ютерній програмі (або замовте фахівця такий підрахунок, якщо не володієте програмою Archicad) кількість проступів в марші, висоту подступенка, а також їх розміри. Крім цього, ви повинні точно представляти, кількість маршів і по якій траєкторії вони проляжуть. А також скільки междумаршевих майданчиків у вас утворюється і якої форми. Тобто ви повинні бачити майбутні сходи повністю і в деталях. Без точних розрахунків навіть не думайте приступати до роботи, інакше ваша конструкція може не вписатися в отвір. А при гіршому розкладі просто розвалиться на складові частини.

Тепер детально розберемо головну складову сходового маршу - ступені. Як сказано вище, СНиП наказує максимальне число щаблів не більше 18. В прольоті ступені мають різні назви в залежності від місця розташування:

  1. Нижні фризові - найперша сходинка маршу від статі. Вона височіє над підлогою на висоту свого подступенка.
  2. Рядові ступені.
  3. Верхні фризові - ступені перед майданчиком або ступені сходження з сходового маршу. Повинні знаходитися на одному рівні з підлогою другого поверху.

Як ви бачите, в списку три позиції: нижня сходинка, звичайна і верхня. Це і є мінімальна кількість сходинок в одному марші - три. Що стосується ширини сходового маршу, то вона залежить від ширини ступенів. Правила і тут наказують мінімальну і максимальну ширину для сходів різного призначення:

Мінімальні та максимальні розміри ступенів і подступенков

Виходячи з практичного досвіду встановлено, що найкомфортніші сходи - це ті, у яких дві висоти подступенка плюс ширина проступи дорівнюють середньому кроку людини. Середня довжина людського кроку дорівнює приблизно 60 сантиметрів.

Якщо уявити це у вигляді формули, то вийде 2h + b = S (60-66 см) (формула Блонделя, 17 століття). Існує ще дві закономірності для підрахунку оптимальних розмірів:

  • «Формула зручності»: b - h = 12. Це означає співвідношення ширини проступи до висоти подступенка. Віднявши з ширини проступи висоту подступенка, отримуємо дванадцять в залишку.
  • «Формула безпеки»: b + h = 46.

А що прописує СНиП? Він обумовлює мінімальні і максимальні розміри проступи і подступенка. Висота щабля повинна бути від 150 до 200 міліметрів. При цьому допускається коливання в розмірах подступенка, але не більше п'яти міліметрів. мінімальна ширина проступи - 250 міліметрів. Для мансардних / підвальних сходів - 200 міліметрів. Забіжні щаблі в своїй середній частині не повинні бути менше 250 міліметрів.

У таблиці прописані співвідношення проступи (b) до подступенку (h) в двох розмірних ситуаціях:

На малюнку нижче показаний комфортний крок людини і рекомендовані ширина і висота ступенів.

Все сходинки - близнюки-брати!

Висота сходинок і ширина всіх ступенів повинні бути строго однаковими. Уявіть, що ви спускаєтеся по сходах в темряві. Опускаючи ногу на наступну проступить, ви автоматично, мимоволі починаєте ставити ступню на таку ж відстань, що і в попередньому кроці. Тобто м'язова пам'ять ваших ніг, керуючи ними, має на увазі однакову висоту ступенів. І якщо їх висота виявляється різною, то ви на одних сходах мимоволі карбується ступню в проступить, а на інші не дотягується до опори. Інакше кажучи, ритм спуску порушується і ви, як інвалід, змушені нашарівать ногою кожну наступну сходинку. Те ж саме можна сказати і про ритм руху вперед (ширина проступи). Для безперервного плавного підйому / спуску потрібен чіткий ритм - однакова ширина всіх сходинок маршу.

Ширина проступи повинна бути такою, щоб нога людини повністю вставала на неї, тобто 300-320 міліметрів. Що стосується подступенка: оптимальна його висота - 150 міліметрів. Якщо комфортні ширина і висота порушені, то це загрожує неприємностями, меншою з яких буде утруднений підйом, а більш серйозною - травмонебезпечний спуск. Говорячи про забежних щаблях, потрібно знати, що ширина проступи з її вузького кінця не повинна бути менше 100 міліметрів, нависання її краю над нижньою проступью не допускається більше 50 міліметрів. для дерев'яних сходів передбачена дозволена величина нависання 30 міліметрів, а для металевих - 50 міліметрів.

Ви запитаєте - а навіщо взагалі потрібно краю проступи нависати? Це робиться в тих випадках, коли неможливо спроектувати оптимальну її ширину (занадто круті сходи, мало виділеного місця). Тоді таким прийомом хоч ненабагато розширюють проступи.

Порада:

Фахівці радять у таких випадках не хитрувати і не викроювати міліметри з ризиком для безпеки людини, а просто сконструювати ступені «качиний крок» (почитайте про них в одній з наших колишніх статей).

Отже, ми ще раз звернулися до теми розрахунків і параметрів сходового маршу. Читаючи наш портал, ви станете досвідченим людиною в області будови сходів. Ми буде знати не тільки загальні факти, а й вимоги СНиП. До речі, запам'ятати основні цифри щодо сходів зовсім не важко. Зате ви зможе чітко озвучити потрібні параметри, коли справа торкнеться проектування сходів, не витрачаючи час на вивчення багатосторінкових розпоряджень. Для закріплення і наочності подивіться корисне відео, як проектувати сходи в комп'ютерній програмі. Успіхів вам і чекаємо відгуків!

Як правильно розрахувати сходи, щоб щаблі не були ні занадто частими, ні занадто високими, ні занадто вузькими?
Як розрахувати сходи в довжину?
Іншими словами - як обчислити протяжність її прогону?
Навіщо потрібно дотримуватися таке правило?
Коли ви спускаєтеся по сходах вночі, то автоматично ставите ногу на певну висоту, а якщо вона більше, до чого це призведе?
Ви зібралися проектувати сходи в своєму будинку?
Ви запитаєте - а навіщо взагалі потрібно краю проступи нависати?
Реклама

Реклама
Новости
Реклама
Реклама