
В Європі бадилля моркви коштує дорожче, ніж зелень салату.
Вчені з Єкатеринбурга придумали спосіб вирощування морквяної бадилля, яка містить в собі багато вітамінів і допомагає худнути. Для того щоб виростити таку зелень, моркву треба садити, як картоплю.
- В Європі її дуже широко використовують і продають дорожче, ніж листя салату. Ми вирішили провести своє дослідження, - розповіла Е1.RU аспірантка факультету агротехнологій Урга Катерина Новосьолова. - Якщо просто відрізати зелень від коренеплоду, то в такий мало вітамінів. А якщо вирощувати зелень моркви не з насіння, а з моркви, як картоплю, то в ній буде в рази більше вітамінів. Ще в ній багато калію, селену, набагато більше, ніж в самому коренеплоді.
При такому способі вирощування зелень витягає з коренеплоду всі корисні речовини і в результаті стає супервітамінной.
Як показало дослідження, в зелені, вирощеної таким методом, міститься в рази більше вітаміну С, є вітамін К, якого в коренеплоді немає, крім того, зелень моркви - це природний антиоксидант, який уповільнює запальні процеси і допомагає знизити ризик ракових захворювань.
- Морквяна зелень робить позитивний вплив на зниження ваги і зменшення жирової тканини. В її складі є необхідна кількість клітковини, яка нормалізує перистальтику кишечника і сприяє схудненню, - пояснила Катерина.

При такому способі вирощування зелень витягає з коренеплоду всі корисні речовини і стає супервітамінной. Власне, ось що залишається від морквини, яку посадили в землю.
Зараз у вузі планують продовжити дослідження, далі вивчати корисні властивості морквяного бадилля.
- Надалі ми хочемо порахувати, який відсоток гераниола міститься в бадиллі моркви, щоб її можна було використовувати в медицині як антисептик, - поділилася планами дівчина.
Ще в Уральському державному аграрному університеті придумали добриво з пташиного посліду, яке підходить для всього городу і "працює" 5 років.
Текст: Ірина Ахметшина
Фото: Катерина Новосьолова