В Архангельській області фітофтороз за одну ніч знищив цілі картопляні поля
22.08.2016 / 12:20
Картопляна чума погубила урожай. В Архангельській області за одну ніч почорніла бадилля, а бульби перетворилися в пюре. І хвороба називається фітофтороз - по суті це грибок. Через теплу і вологу погоду він пішов в зростання і знищив цілі картопляні поля.
Марія Сергіївна в печалі - картоплі у неї в цьому році не буде. Вся бадилля на невеликому городі висохла. Сталося це якось дуже швидко, ще ввечері господарку радували яскраво зелені картопляні кущі, а на ранок наступного дня все почорніло. Те ж саме і у сусідки Олени, і на найближчих ділянках в уйме.
Марія Маркова, мешканка безлічі:
- Щоб в одну ніч в кінці липня, в кінці липня вся почорніла картопля саме картопля - буряк зелена, морквина зелена, все зелене, а картопля вся чорна. І гнила вже, пальці лізуть, біленька хороша картопелька, а пальці лізуть.
Потемніли на городі Марії Сергіївни листя хмелю і смородини, а у сусідів - кущі калини. А це теж ділянки жителів безлічі. На одних картоплиння вже остаточно висохла, на інших поки що зелена, чому так - версій багато, але точної відповіді - не знає ніхто.
Тетяна Карпова, мешканка безлічі:
- На моїй ділянці теж бадилля чорна. Цей рік все рано у нас і ягоди рано пішли ну і думаю - може вже картопля встигла раніше - літо було тепле, дощів було вдосталь, сонця теж.
Картопля захворіла - такий діагноз поставили в Архангельському Сельхозцентре. І пов'язано це з погодою.
Марія Макарова, начальник відділу захисту рослин Управління Россельхозцентра по Архангельській області:
- Це фітофтороз, і як раз при ньому відбувається дуже велике почорніння бадилля, з за складних дуже сприятливих погодних умов в цьому році - підвищена вологість, тепла погода дало дуже велике поширення грибів захворювання. Перші ознаки захворювання - це темні плями на нижніх листках рослини.
Картоплю з почорнілою бадиллям вже не врятувати - урожай пропав. Щоб такого не трапилося на наступний рік - перед посадкою картоплі потрібно спочатку відокремити хворі бульби від здорових і обов'язково обробити їх перед посівом спеціальними препаратами. А поки овочівники радять дачникам бути уважніше - сюрпризи теплого літа ще не закінчилися.
(Відеоматеріал підготували: Інга Рудакова, Олександр Чалка)
назад
23145