Navely Кухарчук 7 рівня
- 28 липня 2013, 22:56
- 30479
Це смак з дитинства ... Пропоную вам приготувати смачні, корисні, легкі щі з бурякової гички на овочевому відварі. Такі щі варила в моєму дитинстві бабуся в селі, я трохи підбудувала рецепт під себе, але смак дитинства залишився. Заходьте, угощайтесь.
Спочатку потрібно приготувати овочевий бульйон. Ці продукти я не вказала в інгредієнтах, тут на фото видно, що я використовую для бульйону - це шматочки моркви, листя - верхня частина від цибулі-порею, шматочки ріпчастої цибулі, можна додати шматочок селери. Овочі все помити, почистити, помістити в каструлю, залити холодною водою, додати сіль, довести до кипіння і варити хвилин 30-40. Бульйон можна зварити заздалегідь. За 10 хвилин до закінчення варіння додати лавровий лист. Як бульйон охолоне, відціджуємо його від овочів, вони нам більше не потрібні.
Ось і все, можна дегустувати. Подавати, звичайно ж, краще за все з сільським хлібом, а й з хлібцями (в моєму випадку) теж смачно! За бажанням додати свіжу зелень і, якщо дієта не строга, то смачно дуже зі сметаною.
Велика користь буряка міститься в її бадиллі. Вона не відрізняється за своїм складом від коренеплодів і навіть містить більше вітаміну С. Її рекомендують вживати тим, кому протипоказана сирий буряк. В основному, листя гасять і готують в якості салату. Користь бадилля буряка в тому, що її вживання сприяє поліпшенню травлення, усуває запори, здуття живота, знижує вагу. Всі ці властивості обумовлені великим вмістом клітковини.
Бурячиння:
■ багата вітамінами більше, ніж буряковий «корінець»;
■ завдяки антиоксиданту бетаїну покращує роботу печінки і виводить «поганий» холестерин, сприяє схудненню;
■ корисна діабетикам, т. К. Зміцнює капіляри, які руйнуються при цукрової хвороби;
■ завдяки оптимальному поєднанню кальцію і калію підтримує в організмі нормальний кислотно-лужний баланс;
■ високий вміст кобальту і йоду покращує зосередженість і пам'ять.
Хочу додати ще, що такі щі можна зварити і на м'ясному бульйоні, буде все одно смачно!
СМАЧНОГО!