З тих пір як Едмунд Хілларі і Тенцинг Норгрен вперше досягли вершини Евересту - найвищої гори в світі - в 1953 році, тією ж метою задаються багато альпіністи. Однак вибирають вони не ту вершину.
Насправді згаслий вулкан Чімборасо в Еквадорі потрібно вважати найвищою точкою планети, повідомляє The Daily Mail . І хоча його висота 6267 м, а висота Евересту - 8848 м, вчені можуть пояснити, чому останній не варто вважати найвищою вершиною.
Древній Чимборасо, вивергався востаннє в I тисячолітті н. е., вже вважався найвищою точкою на планеті з XVI до початку XIX століття, поки ці дані не спростував індійський математик і топограф Радханат Сікдар.
Через століття французькі вчені відновлюють справедливість, нагадуючи, що поверхня планети Земля не ідеально куляста, її радіус на екваторі майже на 20 км ширше, ніж на полюсах. Чимборасо знаходиться ближче до екватора, ніж Еверест. Останній може вважатися найвищою горою, тільки якщо орієнтуватися на рівень моря. Але якщо вимірювати висоту гори від центру Землі, вулкан Чимборасо виявиться на кілька метрів вище Евересту (6384 м проти 6381 м). Вчені вирішили знову повернути лідерство вулкану Чимборасо і піднялися на його вершину 5 лютого 2016 року, де виміряли його висоту за допомогою навігаційної супутникової системи. Результат вимірювання (6384 м) виявився трохи менше, ніж очікувалося, але, незважаючи на це, вулкан вище, ніж гімалайська Джомолунгма, яка не входить навіть до двадцятки найвищих точок планети. Еверест відомий важкими умовами для сходження. Альпіністи, які вирішили підкорити його , Ризикують своїми життями. Вчені пропонують звернути увагу на Чимборасо - цей вулкан вище, забратися на нього куди простіше, і є залізна гарантія, що буде здобутий Край дійсно найвища вершина Землі.