- Чому парапет потребує утеплення
- гідроізоляція парапету
- Контр-уклону і парапетні воронки
- Блискавкозахист уздовж парапету
Як матеріали для його пристрою виступає цегла, бетонні плити або газосилікат. Зустрічаються проекти і з металевим парапетом, який виглядає як огорожу і монтується анкерами на бетонну або цегляну підставу.
Парапет складається з декількох частин:
- огорожу;
- покрівельний клин з бетонної суміші, дерева або мінераловатної плити типу жолобник;
- гідроізоляційний фартух;
- захисний козирок з оцинкованої покрівельної сталі.
У конструкції будівлі парапету надають великої ваги, так як він виконує не тільки декоративні, але і захисні функції:
- утримання снігових мас на покрівлі і захист фасаду від неорганізованого скидання опадів;
- виконує роль огорожі, захищаючи людей від падіння з даху при проведенні ремонтних робіт і знаходження на ній в інших цілях;
- захищає покрівельне покриття від вітрових навантажень, перешкоджаючи руйнуванню покрівельного пирога;
- покращує гідроізоляцію покрівлі, захищаючи бічні поверхні;
- виступає як протипожежний захист, запобігаючи займання покрівельного матеріалу;
- відповідає за безпеку при зведенні на покрівлі оглядових майданчиків і зон відпочинку;
- виконує декоративну функцію: маскує комунікації та інші системи - вентиляційні труби і кондиціонери.
Пристрій парапетів підпорядковується зводу правил, де в залежності від конструктивних і експлуатаційних умов є такі вимоги:
- згідно з пунктом 5.3.4 СНиП II-26-76 по периметру експлуатованої покрівлі повинен бути встановлений парапет висотою не менше 1.2 м. Якщо на даху встановлена спортивна або дитячий майданчик, над парапетом слід монтувати сітчасту огорожу висотою до 1 м;
- відповідно до ГОСТ 25772 слід встановлювати незгораюче огорожу по периметру зовнішніх стін при покрівельному ухилі до 12% і висоті карниза або верху зовнішньої стіни більше 10 метрів. Також огорожа встановлюється і при покрівельному ухилі від 12% і висоті карниза більше 7 метрів;
- парапет може виступати в якості огорожі на будівлях з внутрішнім водостоком. Якщо висота елемента менше 0,6 м, його доповнюють з гратчастим огородженням до необхідної висоти - 0,6 м від поверхні покрівлі.
Чому парапет потребує утеплення
Щодо теплоізоляції будівлі покрівельний парапет досить вразливе місце і потребує двосторонньої теплоізоляції. Якщо парапет утеплити тільки з боку фасаду, почне промерзати стіна під перекриттям останнього поверху. Підсумком такої необачності стане руйнування теплоізоляційної системи і покриття покрівлі. По фасаду підуть тріщини, в квартирах постраждає внутрішня обробка.
Теплоізоляційні плити з внутрішньої частини парапету монтуються на висоті не менше 20 см від поверхні даху.
гідроізоляція парапету
При гідроізоляційних роботах на покрівлі парапет також потребує посиленої гідроізоляції щоб уникнути затікання опадів в систему покрівельного пирога. Для правильного виконання примикання парапету до покрівлі і захисту слабкого місця (прямого кута між огорожею і дахом) використовують ТЕХНОРУФ 45 жолобник .
Галтель забезпечує плавний перехід з горизонтальної поверхні на вертикальну при виконанні покрівельних і гідроізоляційних робіт з рулонних бітумних матеріалів. Виконується посилення вузла сполучення і забезпечується надійна гідроізоляція стику. Якщо не використовувати жолобник або інший перехід, рулонний покрівельний матеріал, не дивлячись на свою пластичність, може з часом стати непридатним для використання і дах дасть протікання.
Гідроізоляція плоскої покрівлі виконується за допомогою Техноеласт ЕКП . Гідроізоляційний килим фіксується до вертикальної поверхні парапету за допомогою крайової і притискної рейок.
алюмінієва крайова рейка ТехноНІКОЛЬ фіксує край покрівельного килима до парапету, захищаючи матеріал від сповзання і освіти складок. Після монтажу верхній край річки заповнюється герметиком або мастикою для захисту від затікання опадів.
Притискна рейка ТехноНІКОЛЬ служить для проміжної фіксації бітумних рулонних матеріалів до вертикального примикання.
Контр-уклону і парапетні воронки
У статті про клиноподібної теплоізоляції говорилося про те, чому важливо виконувати ухили на пласкій покрівлі. Крім вентиляційних шахт і зенітних ліхтарів особлива увага приділяється контр-уклону уздовж парапетів.
Контр-уклону для відводу опадів і захисту вузла сполучення горизонту покрівлі з парапетом виконується за допомогою плит з мінеральної вати або XPS. Поверх плит настилається покрівельний рулонний матеріал.
Поліпропіленова покрівельна воронка ТехноНІКОЛЬ Ultra на покрівлі також бере участь для відводу опадів і встановлюється в тому випадку, якщо в проекті закладена зовнішня система водоскиду. Воронка з'єднується з системою зовнішнього водостоку і відводить опади під час дощу і танення снігу.
Блискавкозахист уздовж парапету
Парапет бере участь і в створенні системи блискавкозахисту будівлі: при монтажі близкавковловлюючі сітки електропроводка заводиться на всі виступаючі частини даху і по її периметру.
Всі будівельні норми і правила повинні враховуватися при будівництві нового об'єкта ще на стадії його проектування. Будь-який відступ від загальноприйнятих вимог загрожує не тільки швидким виходом будівлі з експлуатації, а й наражає на небезпеку здоров'я людей.