Подібно до багатьох ящірок він може врятуватися втечею, залишивши хвіст в зубах у ворога. У разі небезпеки відкидають хвіст, безладні рухи якого відволікають ворога. Це типова захисна реакція для Токи. Ця здатність - відкидання в разі подразнення органу - називається автотомія (самокалічення). Така реакція не є наслідком слабкості хвоста, а здійснюється в результаті активного скорочення хвостових м'язів. Потім хвіст відновлюється, але він вже зовсім не схожий на попередній.
джерело фото
Гекон Токи (лат. Gekko gecko) дуже незвичайна ящірка, так як досягає розміру 30 см. Також Токи дуже поважають люди в середовищі її проживання. Токи використовують у народній медицині як ліки від перевтоми, кашлю, проблемами з тиском і т.п. У місцевій аптеці його легко зустріти живим або сушеним, а також купити приготувань з нього порошок або мазь.
джерело фото
Гекон Токи веде нічний спосіб життя, полюючи на всіляких комах, павуків, дрібних ссавців (в першу чергу мишей), а також на птахів, маленьких змій і навіть на власних родичів. Гекони, які проживають в житлових будинках, теж виходять на промисел в вечірніх сутінках і починають ретельно винищувати мух, москітів, нічних метеликів і навіть дрібних гризунів, ніж у багатьох країнах отримали собі повагу людини.
джерело фото
Уміння лазити по вертикальних поверхнях дуже корисне в полюванні на насекомих.Лапкі Токи покриті мікроскопічними волосками, які допомагають надійно чіплятися за опорну поверхню. Гекон Токи - агресивний і напористий хижак, ревниво охороняє свою мисливську ділянку. Самці часто перегукуються один з одним характерними криками «то-ке», даючи знати сусідам, що територія зайнята, і люто захищають свій притулок від чужинців.
джерело фото
Гекони це взагалі єдині ящірки, здатні видавати звуки. Перш ніж вступити в бійку, суперники приймають загрозливий вигляд - сильно роздуваються, захоплюючи повітря і широко роззявляють пащу. Як правило, зіткнення зводиться до з'ясування відносин за принципом «хто кого проковтне» - іншими словами, перемагає більший самець.
Спійманий гекон застережливо шипить і енергійно захищається, кусаючи кривдника до крові. Токи - бажаний квартирант в людському житло, оскільки він сумлінно винищує комах і дрібних гризунів.
джерело фото
Сім'я геконів - одна з найдавніших груп плазунів. Їхні предки жили ще в юрському періоді, тобто близько 150 млн. Років тому. Сучасні гекони Токи мало чим відрізняються від своїх доісторичних предків і водяться на всіх континентах планети (крім Антарктиди). Це невеликі, голосисті ящірки з плоским тулубом і великими очима.
Токи - це яйцекладущие гекони. Самка відкладає досить великі яйця, прикріплюючи їх до нерівностей деревини в дуплах дерев. Часто стінка дупла просто всіяна яйцями, які знаходяться на різних стадіях інкубації. Через 10-12 тижнів з'являються молоді гекони завдовжки 67-72 мм.
джерело фото
Тривалість життя геконів Токи в природі досягає до 7-8 років, в неволі - до 25 років.
Токи живуть в усьому світі, легко пристосовуються до різних умов і не становлять небезпеки для людини. Багато хто вважає геконів отруйними, але насправді вони не шкодять людині.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.