- Як вибрати огірки для посадки Огірки бувають салатні, консервні (для засолювання і маринування) і...
- Сорти і гібриди огірків, які сподобалися Ларисі Маслової
- огірок Витончений
- Огірки Забіяка F1 і Задавака F1
- Огірок Ємеля F1
- Огірок Завірюха F1
- Огірок Новгородець F1
- Огірок Білий ангел F1
- Огірок Зозуля F1
Як вибрати огірки для посадки
Огірки бувають салатні, консервні (для засолювання і маринування) і універсальні. Останні можна їсти свіжими, солити і маринувати , Але вони часто не надто врожайні. У салатних огірків зазвичай білі шипи: вони смачні в свіжому вигляді і в салатах, але в засолюванні при тривалому зберіганні стають м'якими і несмачними. До того ж вони самі врожайні. У засолювальних огірків акуратні зеленці середніх розмірів з щільною м'якоттю і тонкою шкіркою, яка добре пропускає сіль. У огірків для маринування зеленці ще менше (корнішони або овочі), м'якоть ще щільніше, а шкірка тонка.
За способом вирощування огірки бувають для захищеного ( теплиці і тимчасові укриття ) І відкритого грунту. Урожай в теплиці завжди вище, але грунтові смачніше. Навіть один і той же сорт, вирощений в теплиці і у відкритому грунті, трохи відрізняється за смаком. Огірок - рослина дуже теплолюбива, тому для отримання гарантованих врожаїв краще застосовувати комбінований спосіб вирощування. Я вирощую салатні сорти через розсаду в теплиці, а засолювальні і консервні - під легким плівковим укриттям, яке в разі спекотної погоди можна зняти. При будь-якої погоди без огірків я не залишаюся.
При виборі сорту огірків враховуйте, що сорти народної селекції, наприклад, Ніжинські, Муромське і інші, часто дають рослини, що розрізняються між собою по врожайності, розміром і формою плодів, скоростиглості. Найнадійніші і врожайні в даний час - гібриди F1 . Вони врожайні, скоростиглі, стійкі до хвороб, мають гарний смак, їх плоди позбавлені гіркоти. Часто виявляються врожайніший інших партенокарпические сорти і гібриди (з переважно жіночим типом цвітіння).
Секрети гарного врожаю огірків
Щоб максимально продовжити огірковий сезон, бажано посадити сорти пучкового типу з одночасною віддачею зеленцов і сорти з тривалим періодом плодоношення і високою Ремонтантні, здатні плодоносити при знижених температурах і стійкі до захворювань. До речі, з цих "осінніх" огірків виходять найсмачніші огірки методом холодного засолювання.
У період плодоношення огірки раз в тиждень підгодовують настоєм свіжого коров'яку, пташиного посліду або сброженной трави, можна чергувати з підгодівлею мінеральними добривами. Вода для поливу годиться тільки тепла (+20 ... + 25 ° С). Збирайте овочі та корнішони кожен день, інакше вони товщають, стають схожі на маленькі барила. Огірки для засолювання та споживання в свіжому вигляді - через 1-3 дні. Своєчасний збір врожаю стимулює активне зростання залишилася і утворення нової зав'язі.
Сорти і гібриди огірків, які сподобалися Ларисі Маслової
Огірок Ліліпут F1
Вирощую його для маринування в маленьких баночках. Молоденькі, крихітні огірочки цього сорту (овочі і корнішони) дуже гарні для переробки. Зеленці циліндрової форми, з частими горбками, в пазусі листа утворюється 7-10 зав'язей. Гібрид скоростиглий, партенокарпический, жіночого типу цвітіння. Для вирощування у відкритому і захищеному грунті.
огірок Витончений
Скоростиглий (від появи масових сходів до плодоношення - 50 днів) огірок для відкритого грунту. Відрізняється підвищеною стійкістю до несприятливих температурних умов і до хвороб . Зеленець універсального використання, маса плода 90 м Шипи дрібні, форма гарна, відповідає назві. За смаком і зовнішнім виглядом сподобався, врожайність середня.
Огірки Забіяка F1 і Задавака F1
Гібриди нової лінії тіньовитривалих партенокарпических огірків. Важлива особливість - можливість вирощування рослин в умовах низької освітленості в поєднанні з невисокими температурами (дощове холодне літо). При цьому плоди зав'язуються відмінно. Спеціально призначені для обробітку в зонах ризикованого землеробства. Гібрид Забіяка F1 ранньостиглий - від сходів до перших зборів 40-42 дня.
Гібрид Задавака F1 - 42-43 дня. Потужна сила росту рослини в цілому поєднується з обмеженим ростом бічних пагонів - кожен формує 3-4 міжвузля і закінчується пучковой зав'яззю (5-6 плодів). Плід красивою циліндричної форми, довжиною 8-10 см. Зеленець крупнобугорчатий, з рідкісним розташуванням горбків. Шкірочка щільна, м'якоть соковита, хрустка. Генетично вільний від гіркоти. Плодоношення тривалий - до настання стабільних заморозків. Гібриди стійкі до різких перепадів температур, кореневих гнилей, несправжньої борошнистої роси. Призначені для споживання в свіжому вигляді і засолювання. Я вирощувала їх у відкритому грунті через розсаду, на теплій грядці . Смак і врожайність відмінні, особливої різниці між цими двома гібридами не помітила.
Огірок Ємеля F1
Ранній гібрид (39-43 дня) для вирощування під плівковими укриттями. Однак його можна успішно солити, він в такому вигляді чи не смачніше свіжого. Та й в теплицях він краще росте, ніж просто під плівкою. Кущ індетермінантний (з необмеженим ростом батогів), тип цвітіння - переважно жіночий з пучковим закладенням зав'язі, до того ж сорт партенокарпічний і в запиленні не потребує. Зеленець веретеновідний, 13-15 см завдовжки. Врожайність висока саме для засолювальних сортів. Стійкий до вірусу огіркової мозаїки, оливкової плямистості і толерантний до кореневих гнилей та борошнистої роси . Вирощувала в теплиці, зручно підв'язувати, акуратні, смачні плоди.
Огірок Завірюха F1
Саджу вже кілька років на теплу грядку. Партенокарпічний гібрид нового покоління, що поєднує в собі обмежений зростання з потужною одночасної віддачею врожаю - рослина формує до 15 однакових плодів одноразово. Відсоток партенокарпії 100%, що гарантує урожай практично в будь-яких умовах. Гібрид ультраскоростиглий (37-38 днів). Рослина середньоросле з дуже слабким відростанням бічних пагонів (особливо в нижньому ярусі). Тип цвітіння виключно жіночий. Зав'язь пучкова, 4-5 плодів. Зеленець довжиною 6-8 см, овально-циліндричний, крупнобугорчатий. Гарний для споживання в свіжому вигляді та консервування. Стійкий до справжньої і несправжньої борошнистої роси .
Огірок Новгородець F1
Цей гібрид відноситься до групи огірків, призначених для вирощування у відкритому грунті і плівкових тунелях без підв'язки до шпалери і без формування рослини. Особливість таких огірків - придатність для бочкового засолу (до речі, вважається найсмачнішим). Ця група ставить мінімальні вимоги до догляду і має високу стійкість до несприятливих погодних умов. Гібрид середньоранній, в плодоношення вступає на 38-46-й день від масових сходів, відрізняється дружною віддачею раннього врожаю (понад 30%), при цьому плодоносить до заморозків. Володіє дуже щільною шкіркою, хрусткою консистенцією і сильним ароматом, що робить його ідеальним для засолювання. Стебло стелеться, середньої довжини, сільноветвістий. Плід красивою циліндричної форми, короткий, довжиною 8-10 см, діаметром 2,5-2,8 см, крупнобугорчатий, горбки рідкісні, чорношипі, темно-зеленого кольору з мармуровість, розмиті білі смуги доходять до 1/3 плоду. Смакові якості високі (особливо в солоному вигляді), гіркота відсутня. Сподобався і за смаком, і за зовнішнім виглядом.
Огірок Білий ангел F1
Середньостиглий гібрид (50-55 днів від сходів до плодоношення) з високим ступенем партенокарпії, призначений для вирощування як в плівкових теплицях, так і у відкритому грунті. Рослини сильнорослі, утворюють багато бічних пагонів. В пазухах листків утворюється по 1-2 зав'язі. Плоди короткі (6-8 см), з рідкісними горбками, білого кольору. Їх слід збирати, коли вони набувають слабкий зеленуватий відтінок. Вживають плоди і в свіжому вигляді, і в консервованому. Огірки виросли незвичайні і непогані на смак, але мені більше подобаються звичні зелені.
Огірок Зозуля F1
Цей унікальний гібрид був виведений в Тимирязевской сільськогосподарської академії професором Г.І. Таракановим з співробітниками Овочевий дослідної станції імені В.І. Едельштейна ТСХА. Районований з 1977 р в різних областях країни. Його основні переваги: швидке зростання батоги, масована тривала віддача врожаю, холодостійкість. Незважаючи на відсутність стійкості до справжньої і несправжньої борошнистої роси, для гібрида характерна висока врожайність в неопалюваних теплицях на садових ділянках. Це пов'язано з сильною віддачею врожаю до початку спалаху захворювання. Гібрид партенокарпический, вступає в плодоношення на 40-45-й день від сходів. При ранніх посадках краще плодоносить з бджолозапилення. Плід циліндричний, зелений, крупнобугорчатий, довжиною 14-22 см, масою 160-300 г, доброго смаку, довго не жовтіє. Сорт салатний. Розгалуження нижче середнього, має саморегулюванням. Все це обумовлює його високу популярність і сьогодні, через 30 років. Я вирощувала цей сорт навіть вдома на підвіконні.