Жилье в Испании подешевело на треть. Общее снижение цен на недвижимость в Испании с момента начала кризиса составило 33,7%. Только за последние 12 месяцев стоимость недвижимости в Испании упала на 12,3%. При этом межгодовое снижение цен на недвижимость в ноябре (9%) уступает по значительности лишь снижению стоимости жилья в апреле (12,5%), подсчитали эксперты международной оценочной компании Tinsa. Заметнее других упала цена недвижимости на Средиземноморском побережье, где дома и квартиры подешевели более чем на 15%. Примерно настолько же снизились цены на недвижимость в столицах автономий и крупных городах. Как передает La Vanguardia, лучше обстоит дело на Балеарских и Канарских островах, где снижение стоимости жилья по сравнению с ноябрем 2011 года составило всего 9%.

Розміри і вага двотаврових балок

  1. види
  2. Від чого залежить ціна двотаврова балки
  3. ГОСТ двотаврової балки
  4. затребуваність
  5. Розміри
  6. застосування
  7. металеві балки
  8. Особливості
  9. призначення
  10. Переваги і недоліки
  11. різновиди
  12. Розміри і вага
  13. дерев'яні балки
  14. Розміри і вага
  15. самостійне виготовлення
  16. стиковка
  17. Основні характеристики двотаврових балок
  18. Умови зберігання дерев'яних балок
  19. переваги двотавру
  20. Виробництво металевих двотаврових балок
  21. Який двутавр вибрати: дерев'яний або металевий?
  22. Детальніше про деяких різновидах двотавру
  23. Розрахунок балок перекриттів

Балка двотаврова металева, іменована в побуті двутавр, відноситься до фасонного металопрокату. Вона має Н-подібний профіль, що нагадує в розрізі букву Т. Завдяки своїй конструкції, цей вид металопрокату володіє особливою міцністю і здатний витримувати великі навантаження.

Потужність таких конструкцій залежить від розміру і товщини стінки, марки стали, з якої їх виготовили, інших важливих показників. Такий металевий виробляють з вуглецевої або низьколегованої сталі . Його ціна за тонну встановлюється, виходячи зі способу виробництва, хімічного складу стали, виробника та ін.

В кінці статті можна скачати тексти ГОСТ 8239-89 Двотавр сталеві гарячекатані, ГОСТ 19281-89 Прокат із сталі підвищеної міцності, ГОСТ 19425-74 Балки двотаврові і швелери сталеві спеціальні.

види

Двотаврові профілі мають різну висоту, ухил, товщину стінки. Їх виготовляють гарячекатаних або звареним способом . Всі модифікації цих металовиробів відповідають вимогам певних ГОСТів і ТУ. У зв'язку з цим розрізняють:

  • нормальні двотаврові профілі, які позначають буквами Б або ДБ;
  • широкополочні (мають позначення Ш або ДШ);
  • колонні (позначають К);
  • додаткову серію (має позначення Д);
  • спеціальну будівельну (позначається С, в тому числі для автомобільної промисловості);
  • бруківку або монорельсову (позначається М);
  • вузьку (з позначенням У).

Виходячи з такої кваліфікації, формується ціна двотаврової балки.



Від чого залежить ціна двотаврова балки

Виробництво пропонує двутаври гарячекатані сталеві, виконані з паралельними гранями полиць і з певним ухилом граней.

Ціна двотаврової балки, виконаної гарячекатаних або зварних способом, трохи відрізняється. Крім того, на ціну впливає:

  • Марка сталі;
  • мірність або Немірна металовиробів;
  • завод виробник;
  • вага одержуваної партії металу та ін.

ГОСТ двотаврової балки


ГОСТ двотаврової балки

ГОСТ двотаврової балки регламентує її виробництво з різними параметрами. ГОСТ 8239-89, ГОСТ 535-88 і ГОСТ 19281-89 відносять до основних регламентуючих документів. Для певних видів балок є інші ГОСТи і ТУ, що вказують на відповідність виробництва певним вимогам.

затребуваність


балки двотаврові нормальні, таблиця   балка широкополочних двотаврова сталева, таблиця   двутавр з ухилом внутрішніх граней полиць, таблиця   колонні двутаври, таблиця балки двотаврові нормальні, таблиця
балка широкополочних двотаврова сталева, таблиця
двутавр з ухилом внутрішніх граней полиць, таблиця
колонні двутаври, таблиця

Розміри

Двотаврові балки ГОСТ 8239 випускають з розмірами від 10 до 100. Розмір визначає висоту в сантиметрах. 10-й двутавр має висоту 10 см, полку - 55мм, товщину полиці 4,5мм. При цьому вага одного метра такої конструкції буде 9,460 кг. Одна 6-метрова штанга такого металевого виробу буде важити 57 кг. У 1-й тонні металопрокату - трохи більше 17-ти метрів балки 10-го розміру. Ці показники є в спеціальних довідкових таблицях. Ходовими розмірами володіє сталевий профіль 10-го, 18-го, 20-го, 30-го розмірів. У величезних конструкціях масштабного, мостобудування, зведення гребель, електростанцій застосовують потужні профілі 80-го або 100-го розміру. За особливим заявками можливе виготовлення двотаврових профілів великих розмірів і певних вимог. Двотаврова балка, ціна на такі металовироби, виготовлені на замовлення, визначається за договором.

застосування

Застосування металевих балок досить різноманітне. Найголовніше їх призначення пов'язане з будівельними галузями. Крім цього такі металовироби використовують в:

  • машинобудуванні;
  • автомобілебудуванні;
  • вагонобудуванні;
  • металургійної галузі;
  • сільському і народному господарстві;
  • гірничої та добувної промисловості.

З цих встановлюють перекриття для об'єктів промислового і цивільного будівництва, масивні колони, опори мостів, підвісні шляхи і інше. Спеціальні профілю широко застосовують при будівництві і реконструкції гідроелектростанцій, станцій метрополітену, при армуванні стовбурів в шахті.

Повні тексти ГОСТів в форматі PDF можна завантажити за нижченаведеними посиланнями. Двотавр сталеві гарячекатані, Прокат із сталі підвищеної міцності, Балки двотаврові і швелери сталеві спеціальні.

Двотаврова балка або просто двутавр - це один з найбільш затребуваних в будівництві вид металопрокатний або деревообробної продукції. Перш за все, вона призначається для зведення основи конструкції (каркаса), яка буде запорукою міцності всієї споруди.

Вона являє собою сталевий або дерев'яний профіль, в розрізі має Н-подібну форму. Завдяки такому перетину вона здатна витримувати більш високі навантаження при меншій вазі і вартості. Це пояснює високу популярність цього матеріалу в будівництві.

металеві балки

Будь-які металеві двотавр виготовляються в строгій відповідності з вимогами ГОСТ і ТУ, тому вони мають регламентовану форму і склад. Завдяки цьому, маючи потрібну документацію, можна легко розрахувати необхідні розміри і параметри двутавров, необхідних для конкретної конструкції.

Геометричними характеристиками є:

  • Висота - це відстань між двома плоскими майданчиками, званими полками, в перерізі двотаврового профілю.
  • Ширина - це довжина полиць двутавра.
  • Товщина стінки - це товщина середньої площині знаходиться між полицями. Цей параметр є одним з найбільш важливих, так як від товщини стінки безпосередньо залежить несуча здатність і міцність двутавра.
  • Середня товщина полиці. Полки двотавру не прямокутна, а мають неправильну форму. До кінців полиці вони звужуються, а в середині полиці, до місця примикання її до стінки, розширюються всередину. Тому середня товщина полиці розраховується за такою формулою: ширина полки мінус товщина стінки поділена на чотири.
  • Радіус внутрішнього закруглення - це параметр заокруглення полки в місці її примикання до стінки. Завдяки тому, що полку примикає до стінки не під прямим кутом, а по радіусу зростають її характеристики. Радіус заокруглення полки. Так як на кінцях полки не потрібно така товщина і основне навантаження йде до центру балки на стінку, то полки двотавру звужуються по радіусу.
  • Ухил внутрішньої частини полки. Полку також може йти під певним кутом по внутрішній частині, розширюючись до центру.

Від цих параметрів безпосередньо залежать технічні характеристики двутавра, тому всі вони прописані в Гості і повинні бути виконані в суворій відповідності з ними.


Особливості

Головна особливість двотавру - це її форма. Завдяки їй він володіє унікальними фізичними і технічними характеристиками . Така форма дуже зручна у використання - адже вона має дві паралельні плоскі грані (полки).

Тому її застосування досить широко. Вона застосовується як при зведенні вертикальних (опори, стіни), так і горизонтальних конструкцій (перекриття). Ще однією особливістю двутавра, що залежить від форми, є її фізичні характеристики. Вона має високі показники міцності до динамічних і статичних навантажень.

Наприклад, металевий двотавр в сім разів міцніше і в 30 разів жорсткіше, ніж аналогічний по вазі прямокутний або квадратний профіль. А її жорсткість безпосередньо залежить від довжини і товщини стінки.

призначення

Металеві двотаврові балки є основою багатьох сучасних конструкцій. Вони широко застосовувалися в минулі століття, заслуживши надійну репутацію. Тому їх застосування можна зустріти практично повсюдно.

Вони використовуються при будівництві житлових, виробничих і комерційних приміщень, ангарів, різних технічних споруд, машинобудуванні, автомобілебудуванні, вагонобудуванні і так далі.

Завдяки високим показникам міцності, стійкості до динамічних навантажень і несучої здатності вони також застосовуються:

  • при зведенні опор споруд з високим навантаженням (вежі, висотні будівлі, площадки і так далі);
  • в будівництві залізничних і автомобільних мостів;
  • в гірничодобувній промисловості, при будівництві шахт.


при зведенні опор споруд з високим навантаженням (вежі, висотні будівлі, площадки і так далі);   в будівництві залізничних і автомобільних мостів;   в гірничодобувній промисловості, при будівництві шахт

Переваги і недоліки

Перш за все, слід сказати, що за методом виробництва розрізняють зварні і гарячекатані двотаврові металеві балки. Гарячекатані виготовляються шляхом прокату сталі і додання металевої болванці двотаврової форми.

Зварні виходять шляхом зварювання трьох окремих плоских елементів, що утворюють стінку і полки. Кожна з них має свої переваги й недоліки.

Перевагами гарячекатаної є:

  • монолітність;
  • відсутність швів;
  • простота і дешевизна виробництва.

Внаслідок чого вона володіє більш високими показниками міцності і надійності.

До недоліків гарячекатаної можна віднести:

  • Велика товщина стінок. Через потовщення стінок збільшується маса самого двутавра, а внаслідок і всієї конструкції в цілому. Що може призвести до збільшення витрат при будівництві (наприклад, при заливці фундаменту, армованого поясу).
  • Обмеженість розмірів. На російських заводах випускаються балки з шириною полиці не більше 400 міліметрів. До того ж випускаються вони певної довжини - 12 метрів. І якщо, наприклад, потрібна балка меншого розміру, то доведеться відрізати зайве і викидати у відходи. В такому випадку її вартість зростає.
  • Можливість виробництва тільки на великих підприємствах. Якщо будівництво знаходиться в місті, де розташований такий завод, то це плюс. Але якщо немає - то в вартість монолітної балки включаються і транспортні витрати.

Безперечними плюсами зварних є:

  • Можливість підібрати потрібні розміри. Завдяки цьому можна замовити балку потрібної довжини, шириною полки і висотою стінки. Внаслідок чого клієнт платить тільки за те, що йому потрібно і практично будь-яких розмірів.
  • Додаткові конструкційні особливості. Залежно від вимог замовника зварна балка може бути виготовлена ​​з різними полками, фланцевими сполуками, додатково посилена ребрами жорсткості, перфорована і мати біметалічний склад.
  • Щодо легка вага. зварна балка є більш легкою конструкцією, що дозволяє заощадити додаткові кошти при фундаментних роботах і зведенні стін.

Недоліками зварної є:

  • Наявність швів. Це істотно знижує міцність конструкції. Тим більше якщо зварювання має дефект. Але при необхідності вона може бути посилена ребрами жорсткості.
  • Використання додаткових деталей для посилення. Використання арматури або іншого матеріалу при створенні ребер жорсткості призводить до додаткових витрат грошей і часу, що призводить до збільшення вартості.

різновиди

Як вже говорилося, двотаврові металеві балки розрізняються за методом виробництва: гарячекатані і зварні.

Вони також розрізняються і за основними геометричним параметрам (висота стінки, ширина полиць, товщина полиць і стінки, внутрішній і зовнішній радіуси або ухил внутрішньої сторони полки).

Відповідно до цих параметрів розрізняють наступні види балок:

  • нормальні (позначаються Б і ДБ);
  • широкополочні (Ш або ДШ);
  • вузькі (У);
  • колонні (К);
  • монорейкові або мостові (М);
  • спеціальні будівельні (С);
  • додаткові (Д).

Розміри і вага

Так як все двутаври випускаються відповідно до державних стандартів, то всім металопрокатним балках присвоюються номери 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 27, 30, 33, 36, 40, 45, 50, 55, 60 . Кожному номеру відповідає певна балка з конкретними розмірами і вагою.

Наприклад, балка з номером 10 має наступні параметри:

  • висота - 100 мм;
  • ширина - 55 мм;
  • товщина стінки - 4,5 мм;
  • середня товщина стінки - 7,2 мм;
  • радіус внутрішнього закруглення - 7 мм;
  • радіус заокруглення полки - 2,5 мм;
  • вага одного погонного метра - 9,64 кг.

А ось з номером 60 буде мати вже наступні параметри:

  • висота - 600 мм;
  • ширина - 190 мм;
  • товщина стінки - 12 мм;
  • середня товщина стінки - 17,8 мм;
  • радіус внутрішнього закруглення - 20 мм;
  • радіус заокруглення полки - 8 мм;
  • вага одного погонного метра - 108 кг.


висота - 600 мм;   ширина - 190 мм;   товщина стінки - 12 мм;   середня товщина стінки - 17,8 мм;   радіус внутрішнього закруглення - 20 мм;   радіус заокруглення полки - 8 мм;   вага одного погонного метра - 108 кг

Таблиця розмірів і ваги металевих двотаврових балок

дерев'яні балки

Дерев'яні двутаври мають аналогічну металевим форму, але все ж, відрізняються від них геометрично. Вони складаються з двох прямокутних дерев'яних брусків (полки) і ОСП плити (стінка). Іноді в якості матеріалу для стінки використовують фанеру або брус.

Головною відмінною рисою дерев'яних двотаврових балок є поєднання міцності і легкості. У порівнянні зі звичайними дерев'яними двотаврові при однаковій вазі здатні витримати набагато більше навантаження. Завдяки чому вся конструкція помітно полегшується.

Дерев'яний двутавр, в основному, використовується при будівництві приватних каркасних і каркасно-панельних будинків. Так само вони застосовуються при будівництві перегородок, і при покрівельних роботах.

Переваги дерев'яних двотаврових балок:

  • міцність;
  • жорсткість;
  • легкість;
  • вологостійкість;
  • правильна геометрія;
  • простота монтажу;
  • низька теплопровідність.

Недоліки дерев'яних двутавров:

  • в порівнянні зі сталевими поступаються їм в міцності;
  • в Росії немає нормативів щодо застосування ОСП (виробник може використовувати замість вологостійкої звичайну).

в порівнянні зі сталевими поступаються їм в міцності;   в Росії немає нормативів щодо застосування ОСП (виробник може використовувати замість вологостійкої звичайну)

Розміри і вага

Завдяки легкості обробки використовуваних матеріалів розміри балок можуть бути практично будь-якими. Це відноситься і до висоти і товщиною стінки, ширині і товщині полиць. А ось максимальна довжина балки може бути не більше 16 метрів.

Причому довше 8 метрів рекомендується укладати як мінімум на три опори. Вага її залежить від тих матеріалів з яких вона зроблена (ОСП плита, фанера, різні породи дерева). В основному він варіюється від 3,5 до 10 кілограм на погонний метр.


В основному він варіюється від 3,5 до 10 кілограм на погонний метр

самостійне виготовлення

При умінні користуватися зварювальним апаратом можливе виготовлення двутавров зі сталі. Головне, щоб всі шви зварюються були виконані якісно, ​​тоді балка буде надійною і прослужить не одне десятиліття.

Процес виготовлення балки зі сталі виглядає наступним чином:

  • Розрахунок необхідної товщини стінки і полиць виходячи з необхідних характеристик міцності. Це можна зробити, використовуючи дані для заводських балок. Але слід зробити знижку на якість сталі і зварювального шва.
  • Розкрій сталевих листів по заданих розмірах.
  • Сварка самої балки. Цей процес є найбільш відповідальним. Адже від якості шва залежить міцність, а від точності дотримання прямого кута рівність поверхонь полиць.
  • Приварювання до готового двотавр арматури або сталевих пластин в якості ребер жорсткості.
  • Обробка швів від окалини і обробка металу ґрунтовкою і фарбою.

Якщо ж немає досвіду зварювання або не потрібно настільки велика міцність, то можна зробити і дерев'яні двутаври. До того ж, їх виготовлення набагато простіше і не вимагає особливих навичок.

Для цього вам знадобляться:

  • Дерев'яні бруски - вони будуть виконувати роль полиць;
  • ОСП плита або фанера (10-20мм) - вони підуть на стінку. Краще брати вологостійкі матеріали - це дозволить уникнути проблем в майбутньому. Якщо ж потрібно стінка більшої товщини, то можна листи склеїти між собою і додатково зміцнити саморізами. Головне не крутити багато саморізів в одне місце - це послабить конструкцію.

Процес виготовлення такої балки проходить в кілька етапів:

  • підбір матеріалів;
  • розпил (головне дотримати правильну геометрію);
  • збірка з допомогу спеціального клею і кріпильних елементів;
  • обробка спеціальними просоченнями або фарбування.


підбір матеріалів;   розпил (головне дотримати правильну геометрію);   збірка з допомогу спеціального клею і кріпильних елементів;   обробка спеціальними просоченнями або фарбування

Міжповерхові перекриття з дерев'яних двотаврових балок

стиковка

Сталеві балки найчастіше скріплюються між собою зварюванням, але це не завжди доречно. Крім своркі також застосовують болтове з'єднання або клепочное. При необхідності місця стикування додатково підсилюють сталевими пластинами.

У конструкціях вони розташовуються так, щоб навантаження прагнула зігнути балку. При такій схемі навантаження властивості міцності вироби використовуються найбільш повно. двотавровий перетин симетрично і рівномірно розподіляє згинатися навантаження на ребра жорсткості. Такі балки застосовуються для створення перекриттів, мостів, естакад, а в деяких випадках і колон.

Гаряча прокатка ведеться на прокатних станах, які представляють собою довгі установки з великою кількістю обертових валків різного діаметра. Технологічний процес передбачає використання в якості заготовки товстих злитків або слябів, що мають суцільний переріз. Поперечні розміри і вага таких злитків досить великі, вони значно перевищують аналогічні параметри у двутавров. У процесі прокатки злитки переміщаються по рольгангу і обробляються поруч валків, в результаті чого довжина заготовок сильно зростає, а поперечний переріз поступово зменшується і набуває форму двутавра.

Гаряча прокатка - відмінний спосіб виробництва однотипних металургійних виробів у великому обсязі. Йому властива вкрай висока продуктивність. Однак, прокатний стан є надзвичайно дорогим і складним обладнанням. Його переналагодження для випуску іншої продукції - дуже непростий процес, т. К. Потрібно замінити ряд валків і чітко відкалібрувати відстані між ними. Також недоліком прокатки вважається низька якість поверхні отримуваних виробів. Якщо не виконується додаткова обробка, то на продукції залишається багато окалини.

Для виробництва гарячекатаний двотаврова балок застосовуються конструкційні стали . Зміст вуглецю и набор легуючіх елементів может значний варіюватіся для Отримання потрібніх властівостей. Найбільш часто для таких виробів застосовується легування міддю і марганцем. Ці елементи надають балках високі конструкційні властивості. Також вони сприяють підвищенню зварюваності, а цей показник є одним з найбільш важливих в сфері металопрокат - велика частина металоконструкцій виробляється саме зварюванням.

Застосовуються методи класифікації двотаврових балок за такими параметрами: геометричні розміри, форма і особливості застосування. Гарячекатані двутаври описані в трьох ГОСТах. Визначальною характеристикою, що відносить вироби до певного нормативного документу, є тип внутрішніх граней полиць. На двутаври з паралельними внутрішніми гранями полиць поширюється ГОСТ 26020-83. Вироби з ухилом цих поверхонь в межах 6-12% описуються в Гості 8239-89, а 12-16% - ГОСТ 19425-74.

Основною характеристикою балки є висота, яка вимірюється по зовнішніх гранях полиць. Розмір вказується в сантиметрах, наприклад, балка 12. Це число називається номером висоти і може приймати фіксовані значення від 10 до 100. Виробництво виробів, що не входять у встановлений діапазон висот, які не стандартизовано і виконується виключно за узгодженням із замовником.

Гарячекатані двутаври можуть мати важливі конструкційні особливості, які позначаються такими буквами:

Б - звичайний двутавр; Ш широкополковий; К колонний; Д - з додатковою серії; М - для мостів і підвісних шляхів; С - для зміцнення шахтних стволів.

Для точної маркування двотаврових балок часто використовується друге число, що йде після позначення конструктивних особливостей . Воно показує номер профілю. За ГОСТом, двутаври, що мають однакові номери висот, однак різняться за номерами профілю, мають невеликі відмінності. Ці відмінності стосуються висоти і товщини елементів. Прикладом можуть бути балки 25Б1 та 25Б2. Перша має дійсну висоту 248 мм, друга - 250 мм. Також стінка і полки балка 25Б2 товщі на 1 мм. Таким чином, зі збільшенням номера профілю дещо підвищується міцність балки. Деяким номерами висот двутавров відповідає тільки один номер профілю.

Нахил внутрішніх граней полиць має велике значення, саме тому по ньому виконується розподіл виробів по нормативним документам . Двутаври зі значним нахилом даних поверхонь мають більшу міцність, яка підвищується в міру збільшення ухилу, так як зростає площа поперечного перерізу. Значний ухил у цього елемента властивий балках серій М і С.

В цілому купити двотаврові балки, вироблені гарячої прокаткою - відмінний матеріал для створення металоконструкцій. Форма їх поперченного перетину забезпечує оптимальне поєднання міцності і ваги, що доведено численними розрахунками.

У сучасному світі з'явилося безліч будівельних матеріалів на будь-який смак і гаманець. Кожен споживач може вибрати з них відповідний, виходячи з власних потреб і переваг. Але незмінно протягом довгого часу особливою популярністю користується двутавр дерев'яний і його металеві побратими (наприклад, алюмінієвий двутавр). Варто розібратися, в чому ж криється секрет.

Основні характеристики двотаврових балок

Різноманітність двутавров не таке велике, як у деяких інших матеріалів, але все ж існують основні параметри, за якими слід вибирати необхідний номер цього профілю:

  • розмір і площа двотаврового перетину;
  • вага одного погонного метра;
  • осьової момент опору двотавру щодо головних осей;
  • осьової момент інерції двутавра;

Цей показник більше, тижні у інших балок прямокутної, квадратної форми, що збільшить загальний опір конструкції до згинаючих навантажень.

  • статичний момент інерції двутавра;
  • радіус інерції.

Ці характеристики можна знайти в довідкових таблицях. Крім того, існують спеціальні формули і програми для розрахунків.

Дозволені навантаження на дерев'яні двотаврові балки: поперечна сила max 11,0 кН / м; вигинає момент max 5,0 кН / м (відповідно до ГОСТ 20850).

Строго заборонено скидання балок при навантаженні / транспортуванні / розвантаження.

Транспортування дерев'яного двотавру повинна здійснюватися тільки в критих автомобілях або за допомогою залізничного транспорту. Так матеріалу буде забезпечена необхідна захист.

Умови зберігання дерев'яних балок

По-перше, балки повинні бути розсортовані за розміром. По-друге, при зберіганні слід уникати провисання і залишкової деформації. Для цього, двотаврові балки необхідно розмістити на дерев'яних прокладках штабелями. По-третє, слід вкривати матеріал від опадів або ж зберігати в закритому приміщенні, так як дерево не стійке до несприятливих зовнішніх впливів.

переваги двотавру


переваги двотавру

Двотавр це профіль Н-подібної форми з металу або дерева. Застосовується для зміцнення конструкцій при створенні опалубки; необхідний він для перекриттів, стін.

Найчастіше двотаврові дерев'яні балки використовують при будівництві каркасних будинків. Цей матеріал дає наступні переваги:

  • високу питому міцність всієї конструкції, довговічність за рахунок ребра жорсткості з багатошарового шпону або плит OSB;
  • універсальність в застосуванні;
  • на відміну від аналогічних матеріалів, двутавр при правильному монтажі ніколи не буде скрипіти;
  • відсутність усадки, усушки, зрушень і тріщин в конструкції (знову ж, при дотриманні всіх умов установки);
  • порівняно невелику вагу перекриттів, що значно спростить монтаж і продовжить термін експлуатації;
  • скорочення витрат на влаштування фундаменту.

Виробництво металевих двотаврових балок

Існує два основних способи виробництва металевих балок: зварений двутавр і гарячекатаний. Зварений виготовляють шляхом зварювання. Такий метод використовується для отримання балок з розмірами від 60 мм і більше. Гарячекатаний виробляють із сталевої заготовки шляхом гарячої прокатки (балки з розміром до 60 мм).

Переваги такого матеріалу, як зварений двутавр:

  • зменшення маси конструкції на 10% (якщо порівнювати з гарячекатаних двотаврів ) Завдяки оптимальному підбору складеного перерізу балки;
  • можливість використання в перерізі балки різних типів металу полиць, стінок;
  • можливість виробництва несиметричних перетинів;
  • мінімізація відходів.

Основні етапи виготовлення двутавра:

  1. Розкрій штіпса.
  2. Виправлення штіпса.
  3. Збірка балок.

Який двутавр вибрати: дерев'яний або металевий?

Дерев'яні балки найчастіше - більш економічний варіант. Вони прості у виробництві і монтажі, мають низьку теплопровідність, ніж сталеві або залізобетонні.

Мінуси дерева: порівняно менша механічна міцність (а значить, будуть потрібні балки з великим перетином); низька пожежостійкість; можливість ураження мікроорганізмами і пошкодження матеріалу комахами (потрібна ретельна обробка антипіренами і антисептичними препаратами).

Двотавр металевий має цілий перелік переваг, але він досить дорогий. По-перше, металевими балками можна перекривати великі прольоти з серйозним навантаженням. По-друге, сталь не горить, стійка до біологічних пошкоджень.

У разі пожежі балки з металу почнуть плавитися і гнутися. Тому їх потрібно покрити теплоізоляцією і базальтовими плитами.

Є й невеликий недолік: метал може покритися корозією. Але з цим легко впоратися, варто лише скористатися захисними покриттями, яких більш ніж достатньо в продажу.

Який саме з матеріалів краще вибрати, вирішувати вам. Уважно проаналізуйте вищенаведені переваги і недоліки обох, адже будуєте свій будинок ви не на один рік. Крім іншого, можете звернути увагу і на залізобетонний двутавр. Він також досить гарний і надійний.

Детальніше про деяких різновидах двотавру

Алюмінієвий двутавр має високу ступінь міцності, зазвичай виготовляється зі сплавів АД31 (для будівництва будинків) або 1915 (підвищена міцність). Варто зупинити вибір саме на ньому, якщо у вас є мета побудувати максимально полегшену конструкцію. Крім іншого, алюміній екологічний і стійкий до корозії.

По розташуванню полиць існують два підвиди алюмінієвого двутавра: з паралельними гранями і з ухилом граней.

По довжині балки: двутаври з мірної довжиною, з кратної мірної довжиною і немірної довжиною. Довжина алюмінієвої балки зазвичай в діапазоні від 1 до 6,7 п.м.

За точністю виробництва алюмінієвий двутавр роблять звичайної, підвищеної і високої точності (в залежності від області застосування).

За точністю виробництва алюмінієвий двутавр роблять звичайної, підвищеної і високої точності (в залежності від області застосування)

Станом матеріалу існують балки: що не піддавалися термічній обробці; відпалені (М); загартовані, зістарені природно або штучно (Т, Т1); повністю загартовані, зістарені природно або штучно (Т4, Т5).

Основні види використовуваного покриття: анодируване (Ан); лакофарбове рідке (ЖЛ); рідке електрофорезне (Ре); полімерне порошкове (П); двошарове комплексне (К).

Також існує класифікація за умовами застосування: нормальні (Б); колонні (К); широкополочні (Ш); необхідні на будівництві підвісних шляхів (М) і для армування шахтних стволів (С).

Двотавр - металоконструкція, що має велику товщину полиць, завдяки чому її можна використовувати як несучий елемент будівлі. Проводиться зі сталі методом проката.Такіе колони найчастіше ставлять в прольоти значних розмірів і при високих кранових навантаженнях. Цей тип балок вельми популярний, так як має високу міцність, але в деяких випадках його доцільно замінити широкополковий. У порівнянні з іншими двотавровими балками, двутавр колонний найважчий і зносостійкий.

Широкополковий двутавр - несуча балочна конструкція з металевим профілем , Довгими гранями полиць, які паралельні один одному, і перетином. Виходячи з числа прольотів в будівлі, використовуються наступні широкополочні двотаврові балки:

  • розрізні. Вони монтуються на один проліт. Має полегшена вага, співвідношення висоти і ширини 1: 1;
  • нерозрізні. Відповідно, монтуються на кілька прольотів відразу. Висота і ширина співвідносяться як 1: 2,5 - 1: 1,16.

Збільшена ширина полиць гарантує підвищену стійкість цього різновиду двутавра. Саме тому, його можна монтувати як самостійний елемент, який не потребує додаткових деталей. Це допомагає зменшити обсяг необхідної роботи, а також скоротити витрати.

Швелер двотавр - це виріб зі сталі, що має П-подібну форму. Виготовляється з листового прокату, використовується для додання стійкості і міцності конструкції.

Виходячи з вимог ГОСТУ, максимальне відхилення ширини (висоти) не повинно бути більше 3 мм, максимальне відхилення довжини 100 мм. Кривизна - не більш 0,2% від його довжини, граничне відхилення в масі 6%.

Швелер двотавр дозволяє зміцнити несучі конструкції, перекриття, завдяки можливості працюють на вигин. Зараз існує величезний асортимент типорозмірів швелера для різних сфер застосування.

Цей матеріал більш затребуваний при будівництві будівель, де необхідна збірка цілісних каркасів, пристрій міжповерхових перекриттів, армування стін.

Підіб'ємо невеликий підсумок. Основні переваги алюмінієвого двутавра:

  • висока жорсткість, хороша міцність при порівняно невеликій вазі. Якраз за рахунок жорсткості ці вироби набагато міцніше аналогів. Наприклад, виходячи з розрахунків, квадратний профіль з таким же перетином в сім разів слабкіше.
  • симетричне перетин є найбільш вигідним типом перетину, так як навантаження від вигину розподіляється по ньому найкраще.
  • довговічність, стійкість. Нанесення різноманітних антикорозійних покриттів сприяє збереженню якості алюмінієвого двотавру на довгі роки. Він здатний витримати як низьку, так і високу температуру , Стійкий до механічних впливів зовнішнього середовища.

Розрахунок балок перекриттів

При розрахунку перетину дерев'яної балки потрібно враховувати власну вагу конструкції (становить приблизно 190-220 кг / м 2), експлуатаційну (тимчасову) навантаження (200 кг / м 2). Балки перекриттів укладаються за коротким перетину прольоту. Бажаний крок монтажу двотавру дорівнює кроку установки стійок каркаса.


При самостійному будівництві, в розрахунках слід враховувати, що у металевої балки є шарнірні опори (кінці нефіксовані). Навантаження на перекриття з сталевим двотавр з урахуванням власної ваги слід розраховувати 350 (без стяжки) - 500 (зі стягуванням) кг / м 2.

Оптимальний крок між двотавровими сталевими балками становить 1 метр. Для економії можна збільшити крок до 1,2 м, але не більше, інакше конструкція втратить свою твердість і міцність. Ви можете знайти таблицю, яка допоможе у виборі номера балок при різних кроках і довжині прогону.

При використанні залізобетонних балок не забувайте про наступні основні правила:

  • висота балки повинна бути більше 1/20 від довжини отвору;
  • ширина балки повинна співвідноситися з її довжиною як 5: 7;
  • армування балки має проводитися з використанням 4 прутків арматури d12-14 мм (як мінімум), по два зверху і знизу;
  • бетонувати слід без перерв, щоб попередні порції розчину не встигли схопитися перед укладанням наступних.

Провести правильний розрахунок двотаврових балок для будівництва не так вже й просто, навіть при наявності спеціалізованих програм. Тому, якщо ви новачок в цій справі, не ризикуйте, а краще зверніться до кваліфікованих фахівців. Вони допоможуть в підрахунку, а також роз'яснять всі тонкощі застосування двутавра. Успіхів вам у нелегкій, але такій приємній справі як зведення власного будинку.


Який двутавр вибрати: дерев'яний або металевий?
Реклама

Реклама
Новости
Реклама
Реклама