- Рекомендації по експлуатації недавно запущених акваріумів
- Причини виникнення зеленого осаду в резервуарі
- Опади у вигляді бульбашок
Після першого запуску акваріума іноді мутніє вода, знаходячи при цьому нехарактерний колір. Само по собі помутніння - явище не страшне, це сигнал того, що в воді щось не так і є необхідність робити профілактичні процедури щодо усунення проблеми. Каламутна вода після запуску з'являється через низку причин, вивчивши які, резервуар можна привести в порядок.
Швидкий перехід по статті
Через кілька днів після установки і запуску вода в акваріумі різко помутніла. Чому так відбувається?
- Справа в тому, що в «несозревшіх» резервуарах ще не утворилася біологічне середовище, корисні бактерії недостатньо поширилися, і знаходяться в стані «стресу». Поки вони масово розмножуються, а після декількох тижнів їх колонії пристосуються до нового водойми. У старих акваріумах бактерії рясно не розмножуються.
- Вода в новому акваріумі також мутніє від легких частинок грунту, який піднімається під впливом частою підміни води. При наливанні води прямо на грунт, його крупиці різко піднімаються, тривало плаваючи. Цей процес створює візуальне помутніння води. Щоб цього уникнути, треба робити акуратне і поступове вливання рідини в резервуар. Після цього осад «заспокоїться» і осяде на дно. Куплені рибки навряд чи створять «ураган» в новому житлі - вони полохливі і часто ховаються в укриттях. Вода з пісочним осадом нешкідлива для рибок і рослин.
- Новачки в акваріумістики можуть перегодовувати рибок, через що залишки їжі залишаються плавати в середніх шарах води, або ж осідають на дно, змішуючись з грунтом. Пізніше в воді розмножуються гнильні бактерії, що виділяють токсини. Аміак, нітрати і нітрити - продукти їхнього розпаду, які здатні отруїти всіх мешканців акваріуму. Краще давати вихованцям менше корму, ніж перегодовувати.
- Чому в воді з'являються дрібні крихти білого осаду? Для очищення води від помутніння, деякі власники домашніх акваріумів відразу ж додають в воду хімічні речовини-очисники води. Перш, ніж внести в резервуар, їх потрібно розбавити в окремому посуді до повного розчинення. Ці речовини крім фільтрації, змінюють параметри води. На корчах, декораціях і в самій воді з'являються білі опади, а риба погано себе почуває. В такому випадку вихованців краще переселити в іншу ємність.
- Нова вода може помутніти через розмноження одноклітинних водоростей. Після запуску водойми, де занадто яскраве освітлення і погано налагоджена система аерації та фільтрації, водорості активно розмножуються, викликаючи муть.
- Слід пам'ятати про інфузорій - мікроскопічних санітарах води. У перші дні вони також швидко розмножуються, надаючи воді молочно-білий колір. У цей час не можна заселяти риб, для початку нехай параметри водойми стабілізуються.
- Сірий колір води після запуску говорить про недостатню промиванні гравію перед закладкою. Потрібно робити промивання доти, поки він не стане кристально чистим в проточній воді. Якщо осад жевріє - значить, в камені містяться домішки фосфатів, силікатів і важких металів. Для точного виявлення проблеми краще використовувати лакмусовий папір з індикатором лужного середовища. Можливо, від такого гравію коштує позбутися, замінивши його на якісний.
- Після запуску вода стала мутно-коричневої, що робити? Причина очевидна - дерев'яні декорації можуть фарбувати воду, а застосування торфу для пом'якшення води або фільтрації грунту нав'язує їй свій коричневий колір. Танін і гумус безпечні для рибок, але змінюють рівень рН, який може не підійти деяким видам тварин. Дії такі - дістати корчі з води, і вимочити їх кілька днів в настояної проточній воді. Рибок виселити, а грунт замінити.
- Якщо вода помутніла і забарвилася в неприродний колір (рожевий, чорний, синій) - придивіться до кольору грунту і каменів. Привести воду в звичайний колір допоможе активоване вугілля - він знебарвлює фарбу.
Подивіться відео про те, чому мутніє вода в акваріумі.
Рекомендації по експлуатації недавно запущених акваріумів
Після того, як в новому акваріумі прокинеться життя, потрібно робити необхідні процедури, щоб в ньому не з'явилося помутніння.
- У новому акваріумі НЕ оновлюйте частково воду протягом 2-3 тижнів, поки не стабілізується мікрофлора. Повна зміна води шкідлива як для риб, так і для рослин.
- Щоб уникнути органічного осаду на дні акваріума, потрібно робити для рибок розвантажувальні дні. Давайте рибам стільки корму, скільки вони з'їдять за 1-2 хвилини. Недоїдені залишки корму можна зібрати власноруч за допомогою спеціального сифона.
- Встановіть в акваріумі якісний фільтр і аератор. Часто каламутна вода з'являється через погану системи очищення.
- Використовуйте важкий грунт з потопаючої фракцією. Деякі види піску або гравію не здатні осісти на дно навіть через кілька днів після установки водойми. Такий грунт смертельно небезпечний для всіх мешканців резервуара. Або ретельно його промийте, або використовуйте більший пісок.
Подивіться як правильно годувати акваріумних рибок.
Причини виникнення зеленого осаду в резервуарі
Чому помутніла вода, і стала зеленого кольору - що з цим робити? Це питання часто задають початківці власники акваріума. На нього є проста відповідь - сильне зростання водоростей (ціанобактерій). Включивши рясне освітлення над водоймою, вони процвітають. Каламутна середу з мікроскопічними водоростями не зашкодить рибкам, проте стає причиною некрасивого естетичного вигляду.
З цвітінням води прекрасно справляються дафнія і тінь. Перенесіть резервуар в затінений куточок, де водорості будуть чутливі і перестануть рости. Після чого запустіть дафнії, але тільки так, щоб рибки їх не поїли. Велика кількість дафній може ліквідувати зелену воду. Також водорості поїдають звичайні равлики, які через пару днів очистять водойму до блиску.
Опади у вигляді бульбашок
Чому на стінках нового резервуару видно дрібні бульбашки з повітрям? Відповідь: це все через необробленої водопровідної води, з якої не вивітрився хлор. Така вода різко пахне і має злегка білим відтінком. Якщо воду для акваріума правильно наполягати і не заливати її рано, то такого ефекту не буде.
Не рекомендується поселяти рибок в недостатньо настояну воду - надлишок повітря шкідливий для них. Кровоносна система водоплавних переробляє таке повітря в бульбашки, закупорюючи стінки судин. В результаті такого процесу рибки хворіють газової емболії і гинуть. Перші симптоми хвороби: набряк всього тіла, насичений темне забарвлення. Пізніше риби починають плавати на боці, нікого до себе не підпускають. Якщо вчасно не виселити рибок, їм стане ще гірше. Відновіть в цій воді нормальний газовий баланс, тоді тварини виживуть і повернуть собі здоровий, красивий вид.
Чому так відбувається?Чому в воді з'являються дрібні крихти білого осаду?
Після запуску вода стала мутно-коричневої, що робити?