Дана стаття призначена не вам, шановні ботаніки і любителі специфічних термінів. Якщо ви помітили тут неточність або помилку, вирушайте в пекло (і звідти пишіть нам гнівні коментарі). Ми пишемо тут для тих, хто зважився-таки придбати собі насіння і бажає поекспериментувати з вирощуванням конопель у домашніх умовах. Але знайте, що зберігання і поширення конопель - незаконне підприємство. Ви можете виростити пару невеликих ялинок у себе на підвіконні, але не здумайте зберігати або віддавати врожай - це підсудна справа.
Отже, давайте розберемося, які стадії розвитку у нашого рослини можуть бути? Ви вже купили собі горіхи, роздрукували упаковку і гіпнотізіруете їх поглядом, уявляючи собі гори запашного Харвест. Однак доведеться запастися чималим терпінням, тому що весь життєвий цикл конопель може займає до півроку! Це, правда не стосується автоцветущіх сортів . А починається все з першої стадії:
1. Проростання.
Насіння, які потрапили до вас в руки, необхідно проростити. Ви можете порадитися з бабусею, але вона може задати пару незручних запитань. Насправді, процес цей простий і не займає багато часу. Зробіть пальцем поглиблення на глибину однієї фаланги, покладіть Семко і присипте грунтом або вермикуліту. Можете злегка змочити водою або слабким розчином стимулятора росту з пульвіка. Але не заливайте! Температура повинна бути близько 28-30 градусів, горіхи люблять тепло.
Можна пророщувати насіння заздалегідь, а потім висаджувати в грунт, але добре насіння з надійних сідбанков проростають добре і без танців з бубном.
2. Зростання розсади.
І ось паросток проклюнулся, викинув перші листочки - сім'ядолі. Після цього він почне розвивати справжні листи.
Краще не використовуйте добрив на стадії росту розсади ЗОВСІМ, тому що в універсальної грунтовій суміші вже міститься все необхідне: азот, фосфор, калій і ще багато чого, в необхідних пропорціях. З поливом теж треба бути уважним - краще дочекатися, поки земля висохне, ніж влаштовувати розсаді болото.
Ця стадія у вашого майбутнього мегакуста триває, в середньому, місяць. При цьому необхідно забезпечити Растишку світлом - від 16-ти до 18-ти годин у добі. Кажуть, що краще при цьому підходять спектри ламп ЕСЛ або ЛДС. В принципі, під лампою ДНаТ теж все виросте, але тримайте її на відстані 90-100 см від верхівок для кращого росту.
3. Вегетативний ріст.
Якщо ви все правильно зробили, то через 2-3 тижні саджанці вже мають більше десяти найкрасивіших листочків, потужний стебло і готові до пересадки в більший контейнер або відкритий грунт. Розміри контейнера обмежені тільки вашою фантазією і доступною площею. В цілому, для більшості автоцветущіх сортів марихуани 10-тілітрового горщика буде цілком достатньо. Треба розуміти, що розмір рослини приблизно відповідає розміру його кореневої системи.
До речі, автоцветущіе сорти ростуть все-таки швидше, і через місяць вони вже будуть цвісти.
Рослини конопель люблять, коли їх коренева система добре аерується (провітрюється), можна для цієї мети використовувати вермикуліт. Просто змішайте його з грунтом з розрахунку 1 до 3 і готово.
Удобрювати Растишку на стадії вегетативного росту вже необхідно. У цей час їй необхідно багато азоту, тому, якщо ви використовуєте багатокомпонентні добрива, зробіть акцент на цей елемент.
Світла потрібно буде дуже багато - від 16-ти і до 24-х годин у добі.
І знову ж таки, полив - справа тонка. Якщо грунт все ще волога - не старайтеся, не треба лити більше. Нехай краще грунт висохне, а листочки навіть можуть трохи опуститися. Від недоливу растіха НЕ загнеться, а ось перелив може викликати гниття кореня і загибель улюбленця.
4. Цвітіння.
Ми спеціально пропускаємо фазу предцветенія, тому що знаємо, що ви напевно купили фемінізовані насіння в гідному довіри інтернет-магазині. Тобто, проблема ідентифікації і відбору чоловічих особин у вас не варто. У будь-якому випадку, на цю тему в нашому блозі є окрема стаття .
Ну так от, нарешті растіха початку пахнути і показала перші тоненькі маточки - почалася фаза цвітіння. Це найтриваліший і наповнений переживаннями період життя конопель. Переживаннями, в першу чергу, вашими.
Цвісти коноплі починає під відкритим небом, коли світловий день стає коротшим, рослина отримує сигнал про те, що життєвий цикл закінчується.
! Цікаво. Конопля тропічна все робить навпаки - зацвітає, коли світловий день стає довшим.
Які наші дії?
Як тільки ви зрозуміли, що рослина вже готове цвісти (в середньому це через місяць веги), сміливо переводите його на світловий режим 12/12. Води рослина буде вимагати більше, тут дивіться за обсягом горщиків. Наприклад, на 20 літрів грунту 1 літр поживного розчину в день.
Удобрювати теж потрібно рясніше, причому акцент потрібно робити на фосфорні, азоту потрібно менше, ніж у вегетативній фазі.
Потрібно стежити за відстанню від лампи до верхівок. Наприклад, для ДНат 400 це 40 см, ДНат 600 - 60 см, ДНат 1000 - 75 см.
Забезпечити обдув просто необхідно, до растіхам повинен надходити вуглекислий газ. Якщо не буде вентиляції, рослини виростуть слабкими і невеликими. Харвест постраждає.
5. Харвест.
У різних сортів час Харвест настає в різний час. Для автоцветов це приблизно 2 місяці. Якщо ви все зробили правильно, то отримаєте щільні, маслянисті шишки.
І тут все ще треба потерпіти. Щоб шишки висохли правильно, підвісьте їх в темряві ще на два тижні, поки стебла не стануть, як суха солома. Тепер можна насолодитися результатом своїх зусиль!
Але пам'ятайте, що за зберігання стаффа в багатьох країнах світу передбачена кримінальна відповідальність!
Гроувінг це тема невичерпна, стежте за публікаціями в нашому блозі і ви знайдете там багато цікавого.
Отже, давайте розберемося, які стадії розвитку у нашого рослини можуть бути?
Які наші дії?