Жилье в Испании подешевело на треть. Общее снижение цен на недвижимость в Испании с момента начала кризиса составило 33,7%. Только за последние 12 месяцев стоимость недвижимости в Испании упала на 12,3%. При этом межгодовое снижение цен на недвижимость в ноябре (9%) уступает по значительности лишь снижению стоимости жилья в апреле (12,5%), подсчитали эксперты международной оценочной компании Tinsa. Заметнее других упала цена недвижимости на Средиземноморском побережье, где дома и квартиры подешевели более чем на 15%. Примерно настолько же снизились цены на недвижимость в столицах автономий и крупных городах. Как передает La Vanguardia, лучше обстоит дело на Балеарских и Канарских островах, где снижение стоимости жилья по сравнению с ноябрем 2011 года составило всего 9%.

Технологія вирощування грибів глива: інтенсивний метод

  1. Переваги інтенсивної технології вирощування грибів глива
  2. недоліки
  3. Різновиди інтенсивної технології
  4. Безпосередньо про вирощування
  5. 1. Заготівля складових для субстрату
  6. 2. Робота з субстратом
  7. 3. Посів міцелію
  8. 4. Розвиток міцелію
  9. 5. Зростання грибів
  10. 6. Збір врожаю


Як і з більшістю видів грибів, технологія вирощування гливи передбачає два варіанти - інтенсивний і екстенсивний. Для тих, хто хоче швидко зібрати великий урожай грибів, підійде інтенсивний спосіб.

Переваги інтенсивної технології вирощування грибів глива

  1. не залежить від сезонів,
  2. має короткий цикл 2-2,5 місяця,
  3. для розведення необхідний субстрат, який виготовляється з відходів лісопереробки та сільського господарства,
  4. відпрацьований субстрат можна використовувати як органічне добриво.

не залежить від сезонів,   має короткий цикл 2-2,5 місяця,   для розведення необхідний субстрат, який виготовляється з відходів лісопереробки та сільського господарства,   відпрацьований субстрат можна використовувати як органічне добриво

недоліки

  1. необхідно кілька приміщень, з можливістю підтримувати умови мікроклімату на певному рівні,
  2. тим, хто планує перетворити в бізнес вирощування глив, тобто орієнтовані на великі масштаби виробництва, знадобитися допоміжне обладнання, наприклад, для подрібнення складових субстрату, для пастеризації.

Різновиди інтенсивної технології

Стерильний спосіб: субстрат спочатку стерилізують, помісти в автоклав, після вводять в нього міцелій. Дотримуватися умов стерильності необхідно протягом усього періоду культивування. Є ще один варіант - ввести в стерилізований субстрат спеціальні мікробіологічні добавки, які будуть перешкоджати утворенню цвілевих грибів.

Нестерильний спосіб: його зазвичай вибирають ті, хто розводить гриби для себе або власники невеликого бізнесу, побудованого на культивуванні гливи. Використовуючи його завжди притаманний ризик пліснявіння живильного середовища, але якщо масштаби невеликі, то легко проводити профілактичні заходи.

Використовуючи його завжди притаманний ризик пліснявіння живильного середовища, але якщо масштаби невеликі, то легко проводити профілактичні заходи

Безпосередньо про вирощування

Інтенсивний спосіб вирощування гливи може припускати наступні етапи.

1. Заготівля складових для субстрату

Для одного грибного блоку, сформованого за допомогою мішка 35х75 см, знадобиться 25 л сухого субстрату. До речі, на цей же обсяг знадобиться 150-200 г міцелію.

Вимоги до інгредієнтів субстрату: відсутність сторонніх домішок, свіжість, вологість не більше 30%. Як складові пропонують взяти лузгу соняшнику і тирсу листяних порід дерев (хвойну тирсу не повинні потрапити в живильне основу).

2. Робота з субстратом

До живильної основі додати: біоактиватор (2% всієї маси) або гашене вапно (1%), зернові відходи (до 10% по масі). Всю суху суміш покласти в мішок (тканий) і зав'язати його. Потім мішок занурюють в ємність з водою для пастеризації, температура води необхідна близько 70 оС, пастеризують протягом 3 годин. Після вилучення субстрату дають можливість охолонути до 20-26 ° С (для цього знадобиться 8-10 годин).

3. Посів міцелію

Для перенесення міцелію в субстрат він повинен бути кімнатної температури, тому його за 3 години до посіву потрібно дістати з холодильника. Після міцелій потрібно розім'яти до окремих зерен, використовувати потрібно стерильні гумові рукавички і чисту ємність.

В чистий поліетиленовий мішок засипають субстрат, додаючи в нього міцелій (2-2,5% маси). Щоб не виникало пустот, вміст потрібно утрамбовувати рукою. Наповнений мішок зав'язують шпагатом. На добу або трохи більше такої грибний блок залишають в чистому приміщенні, потім в мішку на бічних поверхнях роблять по 3 прорізи, довжиною 5-7 см.

4. Розвиток міцелію

Має відбуватися в приміщенні з відносною вологістю 90%, температурою 20-25 ° С. У висвітленні немає необхідності. Такий період дозрівання триває близько 30 днів.

5. Зростання грибів

Після закінчення терміну, переплетений міцелієм субстрат переміщують в інше приміщення, призначене для росту грибів. Мішки або знімають, або роблять в них прорізи для грибів. Умови для вирощування гливи - температура підтримується на рівні 12-15 ° С, бажаний доступ світла, вологість повітря 95%. Щоб блоки добре плодоносили, їх потрібно встановити вертикально, спосіб укладання залежить від приміщення, потрібно залишити проходи для догляду і збирання грибів.

6. Збір врожаю

Гриби проходять три стадії росту, які можна оцінити візуально: спочатку вони білі, потім сереют, а через деякий час знову світлішають. Гливи слід зрізати вщент.

Дивіться також - технологія вирощування гливи

Реклама

Реклама
Новости
Реклама
Реклама