Зелень, особливо цибуля, є гарним інгредієнтом будь-якої страви: на новорічних - він перетворюється в ялинку, а до 8 березня стає стеблинками тюльпанів, їм зав'язують полюбилися багатьом «мішечки» з млинців і м'ясної начинки. Одним словом, ця рослина стає незамінним помічником господинь. Для того, щоб він радував круглий рік, треба вирощувати цибулю на зелень в теплиці.
Зелена цибуля має здатність поліпшити травлення і процес засвоєння прийнятої з ним їжі. Це далеко не весь список позитивного впливу цього овоча на організм, але, навіть не знаючи цього, стає зрозумілим бажання людей вирощувати зелену цибулю і взимку і влітку.
Зелень - це такий продукт, який актуальний і затребуваний в будь-який час року, але при цьому невибагливий в тепличному вирощуванні.
Якщо влітку з посадкою все набагато простіше - можна посадити на присадибній ділянці, то взимку для отримання врожаю знадобиться теплиця.
Вимоги до теплиці
Для вирощування цибулі в теплиці використовуються споруди з різних матеріалів:
- полікарбонат;
- Скло;
- плівка.
Вибір покриття найчастіше впирається в фінанси. Найбільш дешевий варіант - плівка, але слід врахувати, що її необхідно буде замінювати щороку, тому - чи настільки дешевий? З іншого боку, економія на покритті в перший рік дасть можливість придбати необхідний інструмент і обладнати приміщення. З незручностей в цьому покритті - щорічний монтаж / демонтаж.
У довгостроковій перспективі вирощування зеленої цибулі в теплиці найкращим матеріалом стане полікарбонат. Основні переваги цього матеріалу:
- скорочення тепловтрати, а значить - зменшення витрат на обігрів;
- гідна міцність;
- довговічність конструкції.
Що стосується ділянки розміщення, він повинен бути захищений від вітру, краще розташування - південь.
Теплиці мають бути обладнані таким:
- працездатною опалювальною системою, якщо планується висадка на зиму;
- системою освітлення (бажано вертикальними лампами);
- ящиками з грунтом або грядками.
Де посадити? Варіантів кілька. Можна садити прямо в землю, але таким чином відбувається нераціональне використання площі. Кращим варіантом стане - спорудження стелажів. Крім того, стелажі позбавляють городника від декількох завдань:
- на стелажах грунт прогріється швидше, в результаті - термін зростання скорочується на 12-15 днів в середньому;
- спорудження стелажів позбавляє людину від необхідності гнути спину і повзати на колінах;
- для поливу рослин потрібно меншу кількість води, а це вже економія;
- при спорудженні несколькоярусних стелажів автоматично збільшується посадкова площа.
При оснащенні стелажів не забудьте використовувати торішню плівку, покладіть її на підставу і в неї насипайте землю.
Обов'язково організуйте опалення, особливо уздовж тих стін теплиці, на які не потраплятиме сонячне світло.
За великим рахунком, тепер теплиця готова.
Який сорт вибрати?
Вирощування цибулі на зелень в теплиці - досить прибуткова справа, але для того, щоб отримати хороший урожай, потрібно не тільки створити умови для зростання рослини, а й правильно вибрати сорт. Слід зазначити, що існує кілька типів вирощуваного на зелень цибулі:
- ріпчаста;
- батун;
- слизун;
- шніт;
- багатоярусний цибуля.
Лук-батун. Ця рослина відноситься до розряду багаторічних. Період врожайності триває з ранньої весни до пізньої осені. Його особливість в тому, що він не утворює цибулини. Зелень цієї рослини схожа з зеленню ріпчастої. Зиму переносить добре. Його посадку краще починати з грудня.
У цього виду найкращими сортами вважаються наступні:
- Грибовський-21;
- Салатний-35;
- Місцевий Уральський;
- травневий 7
Слизун. Рослина більш м'яке на смак, ніж ріпчаста цибуля, має часниковий аромат. Добре переносить холод і заморозки, любить вологість. Посадку цього виду можна виробляти в будь-який час року - в цьому його перевага.
Шніт. Цей вид є також багаторічним, але більше підходить для відкритих грунтів, оскільки є морозостійким.
Кращі сорти:
- Рожевий К-1669;
- Сибірський До-1670.
Багатоярусний цибуля - найбільш підходящий вид для вирощування в осінньо-зимовий період в теплиці. Кращі сорти: Грибовський-38, Одеський зимовий 12.
Ріпчаста цибуля. Найчастіше городники вибирають саме цей вид для вирощування на зелень в теплиці. Вибираються многозачатковие сорти, які здатні формувати більше листя.
Кращі сорти цього виду:
- Штуттгартер Різен;
- Стригуновский місцевий;
- Бессоновский врожайний;
- Даниловський 301
Посадка і догляд
Вирощування цибулі в теплиці відбувається круглий рік, але краще робити його з жовтня по травень. Грунт готують заздалегідь, вона повинна бути родючої і пухкої. Практично всі культури люблять добрив грунт. Перш, ніж посадити, в грунтосуміш радять додати наступне добриво, розрахунок - на 1м.кв .:
- гній - 1 відро;
- суперфосфат - 30г;
- хлорид калію - 15г.
Лук в теплиці висаджується трьома способами: використовуючи головки, насіння або ж розсадою.
Посадка розсадою здійснюється на початку березня. Спочатку готують насіння: їх замочують або на три дні у воді кімнатної температури, або поміщають на 8 годин на воду з температурою + 40 ° С. Далі насіння висіваються в підготовлені ємності. Розсаду можна висаджувати в теплицю не раніше, ніж через два місяці після появи сходів.
У кожного виду цибулі існує своя технологія посадки.
Так, цибулю-батун можна вирощувати розсадою і насінням, починаючи з грудня. Посів здійснюється густо: 3г використовують на 1 кв.м. ділянки. Вдаючись до розсадним способом, в ємкості виростити по п'ять рослин, які потім висаджуються таким
Найбільш дешевий варіант - плівка, але слід врахувати, що її необхідно буде замінювати щороку, тому - чи настільки дешевий?Де посадити?
Який сорт вибрати?