Твердопаливні котли Бово. Котли
на твердому паливі Українського виробництва для опалення будівель і тепло-водопостачання.
Ви завжди можете купити котел на ztek.com.ua де ціна від виробника!
| 95 кВт | 180 кВт | 250 кВт | 400 кВт | 630 кВт | 800 кВт | 1000 кВт | 1250 кВт | 1500 кВт |
Спочатку визначимо переваги використання в побуті котлів з верхнім горінням:
- Котли верхнього горіння забезпечують досить тривалий за часом період горіння на одне завантаження палива в топку, що робить їх економічно вигідними з мінімальним залученням обслуговуючого персоналу а також зручні в технічному обслуговуванні;
- Котли з верхнім горінням мають високий (ККД) коефіцієнт корисної дії;
- Простота управління котлів цієї технології дозволяє управляти кожному, в роботі таких котлів не використовується складна для управління автоматика;
- Такі моделі котлів на твердому паливі енергонезалежні (за умови використання в системі природної циркуляції теплоносія), універсальність технології будови споживає відносно невелику потужність;
- Безпека в порівнянні з котлами інших моделей, що працюють на електроенергії, газі або рідкому паливі;
- Гарантія на елемент нагрівання терміном до п'яти років і на комплектуючі котла два роки;
Котли верхнього горіння, недоліки використання:
- Зона горіння і генерації засмічується золою в процесі вигоряння палива, в наслідок інтенсивність в зоні горіння падає (необхідно проводити чистку кочергою).
- Рознос попелу повітрям в котлах з наддувом, (при правильному «сильному спекании» переважно таких наслідків не відбувається).
- Розміщення в зоні безпосереднього горіння погано піддаються термічній охолодженню металеві деталі;
- А також інструкції з паливом котла вимагають особливої уваги, а саме до розмірів і вологості сировини для завантаження в котел високі вимоги;
- Ймовірності виникнення конденсату в системі, причини виникнення можливих від: великого потік води або надмерной тяги повітря;
- Складність розпалювання в топці, які виникають у разі, якщо в топку завантажили сирі під зав'язку (досить глибока топка);
- Небажано проводити завантаження дрібного палива в топку, наприклад, тріска, тирса;
Котли верхнього горіння.
Родоначальником стала литовська компанія Stropuva; однак ідея верхнього горіння і її практична реалізація настільки прості, що котли цього типу зараз виробляються по всьому світу, в тому числі кустарно.
Ці пристрої здатні працювати до тридцяти годин на дровах і близько п'яти діб на вугіллі. Як підтримується повільне горіння у величезній топці?
Паливо горить тонким шаром зверху. Саме до нього рухливий повітропровід, опускається завдяки власній вазі в міру згоряння палива, подає повітря.
У цьому випадку використовується піроліз: камера згоряння піролізного газу відокремлена від ємності з дровами масивним металевим диском.
Відпрацьовані гази, включаючи золу, повністю несуться потоком висхідного повітря.
Вартість найбільш популярних котлів Stropuva S Universal - від 900 доларів США.
Рідкопаливні.
Ці пристрої не надто популярні завдяки кільком чинникам:
Солярове масло дорого, а відпрацювання знайти у вільному продажу можна далеко не скрізь;
Ємність для зберігання сезонної запасу з відповідним запахом - не найприємніше сусідство для котеджу.
Шум жидкотопливной пальника настільки гучний, що вимагає монтажу котла в окремому приміщенні.
За винятком згаданих особливостей - перед нами вельми ефективні і досить компактні пристрої для опалення, гнучко керуючі температурою теплоносія і дозволяють підтримувати потрібну температуру в будинку повністю автоматично.
Електричні.
Більшість присутніх на ринку електрокотлів - ТЕН-ові. Як вони влаштовані?
Всередині герметичній ємності з патрубками для підключення до контуру опалення розміщено кілька трубчастих нагрівачів. Вони підключаються незалежно один від одного, що дає можливість регулювати потужність котла.
Тут же, в корпусі зазвичай монтується група безпеки системи опалення (розширювальний бак, запобіжний клапан і манометр). Багато баків комплектуються циркуляційними насосами.
Корисно: переважні насоси з плавним, безступінчатим регулюванням потужності. Вони куди економічніше. Втім, на тлі споживання електрокотла - крапля в морі.
Загальна хвороба ТЕН-ових котлів - накип, знижує згодом віддачу трубчастих нагрівачів.
Так влаштований котел з трубчастим нагрівачем.
Так влаштований котел з трубчастим нагрівачем.
Останнім часом набули поширення дві альтернативні схеми нагріву, що використовують різні фізичні принципи:
В індукційній котлі намотана на трубу з діелектрика котушка збуджує в феромагнітному осерді вихрові струми, які розігрівають його і циркулює всередині труби теплоносій. Ці котли компактні, віддають більшу потужність і практично вічні: в них немає рухомих частин і елементів з обмеженим ресурсом.
Електродні котли генерують в теплоносії (їм може бути тільки вода, і варто відзначити вода з певною кількістю солей). Головна особливість електродних пристроїв - абсолютна безпека: при витоку теплоносія нагрів припиниться не завдяки автоматиці, а в силу самого принципу роботи пристрою.
Як підтримується повільне горіння у величезній топці?Як вони влаштовані?