- Де застосовується рідке скло?
- Недоліки гідроізоляції рідким склом і правила приготування розчинів на його основі
- Слід також враховувати наступні правила:
Скло завжди було незамінним в будівництві, так як у нього багато корисних властивостей і застосовувати його можна при цьому в різних сферах. За своєю хімічною природою рідке скло буває двох видів - на водно-лужному розчині силікатів калію або натрію. Найчастіше у продажу можна зустріти натрієвий варіант. Застосовується рідке скло найчастіше в будівництві щільністю 1300-1500 кг / м3 і силікатною модулем 2,6-3. Калиевое скло дорожче. Його можна зустріти при виготовленні силікатних фарб і клеїв. Калійний варіант вигідно відрізняється від натрієвого тим, що не дає на штукатурці і забарвленням висолів.
Де застосовується рідке скло?
Ось кілька найпоширеніших варіантів застосування матеріалу:
1. Зміцнення слабких грунтів - рідке скло нагнітається ін'єкторами в грунт під тиск 3-6 атм. Називається цей процес силікатизацією. Його використовують для закріплення пилуватих дрібних пісків, пливунів, для захисту котлованів від грунтових вод і т.д. У приватному будівництві застосовується рідко.
2. Отримання кислототривких і жаротривких бетонів, штукатурок, замазок. поліпшення їх гідроізолюючих властивостей. Якщо говорити про бетонах, то ефект досягається за рахунок додавання скла в уже готовий розчин в строго певному співвідношенні, зазначеному на упаковці виробника. Однак варто враховувати, що після додавання скла в бетон, він почне швидко застигати. Зробити якісну суміш скла і бетону на побутовому рівні надзвичайно складно, для замішування бажано використовувати Растворобетонний установку. Свіжоприготовлений розчин відразу ж заливається за місцем призначення. Без професійних навичок з укладання таких сумішей, результат буде плачевний. Набагато легше йде справа з замазкою. Так як замазка застосовується невеликими порціями, її цілком можна приготувати самостійно, ретельно змішуючи компоненти. Водостійку штукатурку готують так: беруть цемент, пісок в співвідношенні 1: 2, а також 10% -ий водний розчин рідкого скла в якості розчинника.
3. Приготування антипиренов і вогнетривких фарб. Силікатні фарби мають термо- і кислото-стійкістю. У рецептурі використовується суспензії пігментів і скло з силікатним модулем = 4. Наносять такі фарби по бетону, штукатурці, цеглі або каменю. Термін служби досягає 10 років.
4. Гідроізоляція рідким склом фундаменту. Так як рідке скло розчиняється в воді, то обмазочная гідроізоляція Порядок такий: обмазка поверхні розчином (силікатним) в два шари, потім накладення рулону руберойду. Розчин при цьому проникає не тільки прямо в бетон, а й в рулонний матеріал, тим самим забезпечуючи відмінне зчеплення цих елементів. Для гідроізоляції стиків блокових фундаментів використовують проникаючу цементно-силікатний ізоляцію. Цемент розводять водою з додаванням рідкого скла. Готується суміш, виходячи з таких пропорцій: для отримання густої суміші 1 літр скла потрібно розводити на 10 літрів цементного розчину, щоб отримати більш густу суміш - цілком достатньо 1-го літра скла на 8 літрів розчину. При цьому потрібно знати, що не можна повторно перемішувати приготовлену суміш і вже схопився шар розчину, оскільки це призведе до руйнування захисного бар'єру, в результаті чого шар гідроізоляції потрібно буде наносити заново. Ключові норми СНиП гідроізоляція фундаменту тут .
5. Гідроізоляція колодязів на основі бетонних кілець, підвалів, басейнів і т.д. Гідроізоляція з рідким склом робиться в два етапи. На першому етапі на очищену поверхню наносять рідке скло. Особливу увагу необхідно приділити стиках. 2-ий шар являє собою суміш цементу, піску і скла в рівних частках. Наноситься через 30 хв після нанесення першого шару.
6. Досить часто застосовується рідке скло в ролі відмінного антисептичний засіб. Оброблена ним поверхня не піддається впливу грибка і цвілі.
7. Як клейового складу. Матеріал має відмінну адгезію, яка здатна відмінно склеювати будь-які поверхні (фарфор, картон та ін.). Підходить і для склеювання скла в акваріумах.
8. Грунтовка поверхні стяжки. Щоб заґрунтувати поверхню стяжки, дотримуйтесь наступну пропорцію: на 12 кг цементу розлучається 12 кг скла. Цемент спочатку змішайте з водою, при цьому води - не більше 25% від кількості самого скла, а тільки потім суміш поступово потрібно домішувати в скло, постійно помішуючи.
Недоліки гідроізоляції рідким склом і правила приготування розчинів на його основі
Відомо, що гідроізоляція рідким склом - досить дешевий спосіб збільшення водонепроникності. Але у нього є ряд побічних ефектів:
- Зменшення міцності бетону і збільшення його крихкості, особливо при безграмотному дотриманні пропорцій приготування суміші і технології її нанесення. Варто враховувати, що водостійкість композиційних матеріалів із застосуванням рідкого скла залежить від значення силікатного модуля (підвищується при його підвищенні). Однак в області високих силікатних модулів спостерігається ослаблення в'яжучих властивостей матеріалу.
- При додаванні в бетон розчин моментально схоплюється, що ускладнює його заливку або укладання
Слід також враховувати наступні правила:
1) В першу чергу ретельно змішуються всі сипучі компоненти (наприклад, цемент, пісок, наповнювачі, кремнезем і т.д.).
2) Далі заливають рідке скло або його розчин з добавками і перемішують отриману суміш приблизно 5 хв. Готовий склад - однорідний, без грудок і бульбашок, рухливість складу - 2-5 см.
3) Зверніть увагу, що в уже приготовлену суміш можна додавати воду, скло і будь-які інші компоненти. Чи не дозволяється також повторно перемішувати суміш.
4) Залежно від% скла в цементної суміші змінюється і час її схоплювання. Наприклад, при додаванні 2% (від вмісту цементу) рідкого скла в розчин - час повного схоплювання буде в межах 1-3 год, а при 5% - час схоплювання зменшується, його діапазон буде 38 хв - 2,5 ч.
Де застосовується рідке скло?Де застосовується рідке скло?