Обклеювання фундаменту руберойдом
руберойд
схема
[Натисніть на фото
для збільшення ]
Руберойд виготовляють з покрівельного картону. Спочатку картон просочують легкоплавкими нафтовими бітумами, потім покривають з двох сторін тугоплавким бітумом. На завершення посипають тальком або іншим порошком, щоб не склеюються.
Існують різновиди з захисними дрібнозернистими і лускатими кам'яними посипаннями, призначені для влаштування покрівлі. Для гідроізоляції фундаментів руберойдом застосовують звичайні гладкі рулони марки РПП.
властивості руберойду
Руберойд має високу водостійкість, простий в застосуванні, недорогий. Горючий, має низьку еластичність, під впливом ультрафіолетових променів стає крихким. По довговічності руберойд перевершує пергамін і толь, але значно поступається сучасним бітумополімерного рулонних гідроізоляційних матеріалів. Прихований від впливу сонячного світла руберойд може прослужити десятки років, що піддається шкідливим для нього впливів - всього лише кілька років.
Технологія гідроізоляції фундаменту із застосуванням руберойду
Гідроізоляція фундаменту підрозділяється на горизонтальну і вертикальну. Горизонтальний шар гідроізоляції приклеюється бітумною мастикою на подушку фундаменту, він ізолює стіни підвалу або стрічку фундаменту від проникнення вологи знизу. Смуга руберойду вирізається з запасом близько 15-20 см, щоб після монтажу фундаменту загорнути і приклеїти руберойд вгору, на стіну.
Прихований від впливу сонячного світла руберойд може прослужити десятки років, що піддається шкідливим для нього впливів - всього лише кілька років.
Пристрій вертикальної гідроізоляції, яка покликана захистити фундамент або підвал від вологи збоку, складніше. Полотнища руберойду, орієнтовані зверху вниз, приклеюються до поверхні бетону на мастику. Залежно від типу мастики, може знадобитися ще початковий шар бітумного праймера.
Вертикальна гідроізоляція фундаменту руберойдом передбачає обов'язковий нахлест рулонів по сторонам мінімум на 10 см. Приклеїти рулони на вертикальні поверхні за допомогою тільки холодної мастики складно, руберойд розігрівають пальниками, в цьому випадку якість обклеювання набагато вище. Для надійної гідроізоляції фундаменту руберойд наклеюють в два-три шари.
переваги:
- Низька вартість матеріалу;
- Можливість провести роботи самостійно;
- Відносна довговічність рулонної гідроізоляції, виконаної руберойдом.
недоліки:
- Гідроізоляція фундаменту руберойдом нееластична, в разі зрушень в грунтах та конструкції фундаменту легко рветься;
- Руберойд нестійкий до зовнішніх впливів, його необхідно захищати, як зовні (наприклад, штукатуркою), так і в грунті (наприклад, азбестоцементними плоскими листами);
- У порівнянні з сучасними рулонними бітумними матеріалами руберойд недовговічний і не дає повної гарантії гідроізоляції фундаменту.
& copy Build-Chemi.ru. Захищено авторським правом
Мітки: фундамент підрозділ: гідроізоляція
технології
Новини
Читайте також