- Необхідність внутрішньої гідроізоляції
- Види гідроізоляції і герметизуючих матеріалів
- Гідроізоляція стін ін'єктуванням
- Гідроізоляція цегляних стін
Вологі стіни не додають ні комфорту, ні затишку. У такому будинку не тільки неприємно, але й небезпечно жити або працювати. А якщо, не дивлячись на обробку водовідштовхувальними шпалерами або пластиковими панелями, волога наростає, значить необхідно внутрішня гідроізоляція стін приміщення.
В ідеалі гідроізоляційні роботи внутрішніх приміщень повинні проводитися на певному етапі будівництва, але далеко не завжди вони виконуються відповідно до існуючих вимог. А також дуже багато старих будівель, коли внутрішня гідроізоляція не виконувалася взагалі, і стіни просто поступово руйнуються зсередини під впливом вологи і перепадів температур.
Необхідність внутрішньої гідроізоляції
Температура всередині приміщення завжди відрізняється від зовнішньої. І хоча всередині будівлі намагаються підтримувати певний клімат, перепади температури все одно досить істотні. Взимку, борючись з холодом, включають опалення, яке не тільки зігріває повітря, але і сушить його. Влітку в спеку відкривають вікна, щоб провітрити кімнати.
Підсумком такої діяльності стає скупчення конденсату на внутрішніх поверхнях стін і стелі. А мокрі стіни і підвищена вологість готують багато неприємних сюрпризів, наприклад:
- Спучування поверхні і поява тріщин на стінах;
- Швидке іржавіння металевих деталей комунікацій;
- Стійкий запах вогкості;
- Зростання цвілі і грибків;
Жити або працювати в такому мікрокліматі досить небезпечно для здоров'я. Підвищується ризик виникнення хронічних дегенеративно-дистрофічних захворювань і легеневого апарату.
Тому, напрошується висновок про необхідність термінового проведення не просто косметичного ремонту, виконання якісної внутрішньої гідроізоляції стін.
Види гідроізоляції і герметизуючих матеріалів
Перш ніж приступати до роботи, необхідно визначитися, який вид гідроізоляції буде максимально ефективним, і які герметизуючі матеріали підійдуть найкраще.
Наукові досягнення не обійшли стороною і галузь будівництва. Рівень будівельних технологій дає можливість враховувати всі негативні фактори і прийняти конкретні заходи. Класифікація різних видів ізоляції враховує особливості, параметри, призначення та властивості матеріалів. При виборі потрібно враховувати:
Призначення гідроізоляції:
- герметизирующая,
- антифільтраційна,
- Антикорозійна.
Її особливості:
- Одношарова або багатошарова,
- З захисним шаром і без такого,
- вентильована,
- рідка,
- гідроактівні,
- Армована і неармована.
Виявивши головну причину проникнення і скупчення вогкості, можна вибрати відповідний вид, наприклад:
- Антікапіллярний метод підійде в разі утворення безлічі мікроскопічних тріщин і пустот в несучій матеріалі.
- Безнапірна ефективна для тих приміщень, в яких значно підвищується вологість під час дощу або снігопаду.
- Протівонапорная технологія здатна протистояти тиску води, і в більшості випадків використовується для гідроізоляції стін підвальних приміщень.
З урахуванням технології підбираються і способи ізоляції, наприклад:
- обклеювальна або обмазочная методики мають на увазі обклеювання або нанесення пензлем на стіни водонепроникних матеріалів.
- проникаюча методика передбачає просочування поверхні спеціальними складами.
- ін'єкційна дозволяє ввести герметизуючі матеріали всередину стіни, не вдаючись до демонтажу кладки.
Технологія обклеювання або обмазування все рідше використовується для внутрішньої гідроізоляції. Єдиним її перевагою є низька цінова категорія. У той же час застосування недорогих ізоляційних матеріалів, наприклад гудрону або руберойду, є істотним недоліком.
Дешеві матеріали реагують навіть на незначні перепади температури і вологості, швидко втрачають свої якості і відклеюються від стін. Так само вони нестійкі до механічних пошкоджень, і без додаткового захисного шару швидко приходять в непридатність.
Проникаючі суміші широко використовуються як для внутрішньої, так і для зовнішньої гідроізоляції. Нанесення на поверхню таких матеріалів як рідке скло, бітумно містять склади, цементно-піщані суміші, полімерні розчини та олійно-бітумні фарби створюють захисну плівку, надійно захищає від води і вологи.
Ін'єктування як нова методика відрізняється від інших методик високою ефективністю, з її допомогою можна зробити структуру несучого матеріалу повністю неприступною для водного середовища, вологого повітря і капілярної вологи.
Гідроізоляція стін ін'єктуванням
Ін'єктування, це унікальна на сьогоднішній день методика, яка грунтується на створенні водонепроникної мембрани в товщі стіни або на її поверхні. Гідрофобні матеріали вводяться під напором і самопливом в попередньо просвердлені отвори, заповнюються всі наявні порожнечі, тріщини і капіляри.
Широкий вибір ін'єкційних матеріалів дозволяє регулювати ступінь жорсткості готового покриття, час схоплювання і обсяг введеного складу.
Технологія ін'єктування відкрила можливість виконання і внутрішньої і зовнішньої гідроізоляції стін глибокого проникнення зсередини будівлі. Це особливо актуально для стін з цегли.
Гідроізоляція цегляних стін
Цегла займає особливі позиції в будівництві. Це матеріал, що володіє такими якостями як:
- енергосберегаемості,
- повітропроникність,
- Міцність.
Але, поряд з такими перевагами цегла має серйозний недолік, це найвища з усіх матеріалів пористість і здатність не вбирати осадочную вологу навіть з повітря.
Якщо в будинку з цоколем з цегли не проведено якісна гідроізоляція, то волога по цегляній кладці від підвалу швидко підніметься і оживляти стіни верхніх поверхів. Підсумком недбалого ставлення до ізоляційних робіт стане швидке руйнування несучих матеріалів, вогкість у всіх приміщеннях, цвіль і грибкові колонії на стінах.
В цьому випадку не допоможе навіть проникаюча гідроізоляція стін проти цвілі, так як, обробивши стіни зсередини, вони залишаться відкритими для проникнення вологи зовні. Оптимальним і ефективним буде варіант гідроізоляції по цегляній стіні: ін'єктування тріщин в цегляній кладці.
Гідроізоляція цегли ін'єктуванням виконується завжди зсередини. Від глибини просвердлених отворів залежить створення зовнішньої або внутрішньої водонепроникної мембрани. Причому тільки ін'єктування не вимагає демонтажу поверхневого шару, а також дозволяє виконати ізоляцію без демонтажних робіт.