- C чого почати?
- Особливості гідроізоляції від типу фундаменту
- плитний
- свайний
- Стовпчастий
- Стрічковий в землі
- пальово ростверкових
- Виконання робіт в зимовий час
- Вартість робіт
- Корисне відео
Які розцінки на гідроізоляцію стрічкового фундаменту? Як ефективно захиститися від грунтових вод? Розробка плану будівництва будівлі передбачає крім загальнобудівельних робіт, проведення ряду операцій, безпосередньо причетних до довговічності і міцності будівлі - пристрої спеціального гідроізоляційного шару основи.
Будівельні традиції, правила і досвід зведення різних конструкцій від розмітки майданчика під основу, до зведення покрівлі, вимагають в обов'язковому порядку непросто технологічної операції, а виконання цілого комплексу робіт і умов по улаштування гідроізоляції зі своїми особливостями, які є цілою наукою в будівельній справі.
C чого почати?
Для повного розуміння сенсу гідроізоляційних робіт підстави завдання необхідно розрізняти зовнішню і внутрішню захист фундаменту будівлі.
- Зовнішній захисний шар зводиться по зовнішній площі фундаменту, його завдання не допустити проникнення грунтових вод, вологи, що скидається з покрівлі в порожнину фундаменту. Крім цього, для окремих видів фундаментів, наприклад плитного, зовнішня ізоляція влаштовується не тільки по вертикальних бічних поверхнях, а й під самою плитою - щоб волога не просочувалася і не руйнувала плиту.
- Внутрішня гідроізоляція в основному влаштовується для стрічкових і ростверкових типів фундаментів, для будівель в яких планується пристрій підвального приміщення.
Залежно від технології зведення фундаменту і пристрою захисного шару зовні роботи проводяться в наступному порядку:
- розчищення простору навколо бетонної основи;
- видалення зайвого бетону, напливів, відколів;
- закладення швів і тріщин;
- грунтовка поверхні ґрунтовкою глибокого проникнення;
- нанесення захисних шарів гідроізоляційного матеріалу або установка рулонного покриття ;
- оцінка якості поверхні, усунення проблемних ділянок, повторне нанесення покриття, якщо цього вимагає технологія.
- пристрій грунтової відсипання.
Особливості гідроізоляції від типу фундаменту
Принципової різниці між тим як зробити гідроізоляцію фундаменту зовні і всередині будівлі немає, проте, певні особливості в цих моментах все таки є.
Усередині практично не використовуються рулонні матеріали, для внутрішнього шару захисту в основному застосовуються мастики на бітумній основі або спеціальна каучукова маса, Напилювана на поверхню бетону. рулонні матеріали використовуються в основному для захисту поверхні фундаменту, яка планується перебувати нижче рівня засипки грунтом.
Почасти, внутрішні роботи можна проводити і в процесі зведення будівлі в подальшому, коли будуть зведені стіни та покрівлю та проводитимуться оздоблювальні роботи.
плитний
Для даного типу застосовуються як рулонні матеріали , так і обмазувальні . Рулонних матеріалів, наприклад, плівкою ПВХ або руберойдом ізолюється нижня поверхню від проникнення вологи з ґрунту в плиту, а обмазувальні застосовуються зверху, для усунення капілярного проникнення вологи всередину будівлі.
свайний
Для пальового підстави, найчастіше застосовується для будівель з невеликим навантаженням, наприклад, збірно-щитових або дерев'яних будівель гідроізоляція вибирається залежно від типу використовуваних паль:
- для металевих гвинтових паль проводиться додаткова обробка захисної грунтовкою;
- для металевих паль, які згодом, заповнюються бетоном, і проводиться зовнішня обробка захисною фарбою і мастикою;
- для бетонних паль, проводиться зазвичай фарбування мастикою.
Надалі, перший брус в кілька етапів просочується водовідштовхувальним складом і захисним засобом для захисту від біологічних шкідників деревини.
Стовпчастий
У місця де планується монтаж опалубки під стовпи спочатку з руберойду робиться огородження всередину якого і встановлюється металевий арматурний каркас колони. Заливка бетонної колони в такому випадку нагадує наповнення стаканчика морозивом, де роль стаканчика виконує рубероидная форма.
Стрічковий в землі
У будівлях, де передбачається стрічковий тип підстави, для влаштування захисного шару, перш за все, необхідно забезпечити доступ до поверхні підстави.
Для будівель з великим навантаженням і використанням бетонних фундаментних блоків зазвичай траншея робиться трохи ширше і фундамент після установки відбувається спочатку цементно-піщаним складом з додаванням спеціальних водовідштовхувальних добавок, а вже після застосовуються рулонні або мастичні кошти.
Для невеликих стрічкових фундаментів раціонально просто влаштувати шар гідроізоляції з поліетиленової плівки.
пальово ростверкових
Вузол гідроізоляції фундаменту
Для такого виду підстави застосовуються комбіновані методи гідроізоляції - в колонах рубероидная або PE-RT рукавів, а в ростверк закладаються рулонні матеріали.
Виконання робіт в зимовий час
Для того щоб не витрачати час даремно в умовах низьких температур необхідно використовувати сучасні гідроізолюючі склади мастик, нанесення яких на поверхню бетонного фундаменту можна проводити навіть при температурі до -20 градусів.
Оптимальним вважається температура повітря для влаштування гідроізоляції з рулонних матеріалів , Бітум сумішей не нижче -5 градусів.
В обов'язковому порядку при роботах взимку потрібно щоб бетон досяг максимального ступеня фортеці і мінімального вмісту вологи, не більше 5%.
Обклеювання рулонними матеріалами , Наприклад, руберойдом вимагає додаткових витрат у вигляді використання газового пальника. Крім того, потрібно подбати про те, щоб ділянку робіт був захищений від снігу.
Вартість робіт
Формування ціни на послуги з улаштування гідроізоляції залежить від обсягу робіт, робочого матеріалу, складності і оперативності робіт.
Найменшу ціну на виконання гідроізоляційних робіт становить установка горизонтальної (Гідроізоляція стін від фундаменту) рулонної ізоляції на бітумної основі - від 160 рублів за 1 кв метр площі виконаної в 1 шар, для вертикального способу установки ціна починається від 180 рублів за метр.
При використанні полімерних або бітумних матеріалів обмазувальних способом ця ціна становить від 130-150 рублів, використання при цьому мембранного матеріалу або додаткового армуючого шару обійдеться від 260 рублів за метр.
Найдорожчим є метод напилення гідроізоляції він починається від 520 рублів при горизонтальному розташуванні і від 580 рублів при вертикальному розташуванні гідроізоляції. Розцінки на гідроізоляцію фундаменту наведені середні по ринку.
Роблячи гідроізоляцію фундаменту своїми руками, можна скоротити витрати більше ніж в два рази.
Корисне відео
Виконання горизонтальної гідроізоляція стрічкового фундаменту на відео нижче:
C чого почати?Як ефективно захиститися від грунтових вод?
C чого почати?