- застосування гідроізоляції
- Особливості гідроізоляції під металочерепицю
- Види гідроізоляційних плівок
- Критерії вибору покрівельної гідроізоляції
Основне призначення гідроізоляції - захист теплоізоляції і всіх елементів покрівельного (стінового) пирога від можливого проникнення атмосферної вологи, а також безпечне видалення зайвої вологи з підпокрівельного простору назовні. Здатність пропускати через себе зайву вологу назовні називається паропроникністю. Чим більше паропроникність, тим більша кількість вологи може пройти через гідроізоляційну плівку назовні. У сучасних високотехнологічних гідроізоляційних плівках паропроникність досягає 3000 мл. на добу на квадратний метр.
Основними перевагами гідроізоляції є:
- Надійний захист від утворення конденсату.
- Збереження і довговічність покрівельного матеріалу.
- Забезпечення комфортного вологісного режиму та мікроклімату в приміщенні.
застосування гідроізоляції
Пароізоляційні мембрани запобігають проникненню пари з приміщень в конструкції стін і покрівлі. Тип матеріалів таких плівок характеризується практично нульовий паропроникністю.
Облаштування покрівельної гідроізоляції дозволяє вирішити дві важливі задачі:
- запобігти утворенню конденсату на покрівельному покритті;
- уникнути капілярного проникнення талої води всередину покрівлі в холодну пору року, особливо, якщо на даху довгий час лежить сніг.
Утворення конденсату характерно для будь-якого металевого покрівельного покриття. Єдиним винятком є фальцеві покрівлі, які безпосередньо примикають до обрешітки. Така особливість конструкції дозволяє обійтися без гідроізоляції. Що ж стосується будь-якої профилированной покрівлі, то утворюється конденсат може стати причиною протікання в приміщенні і мокрих стель. З метою максимального захисту даху від даних явищ між латами і профільованими листами укладається гідроізоляційний шар.
Особливості гідроізоляції під металочерепицю
Для покрівель з металочерепиці застосовуються антиконденсатні і мембранні гідроізоляційні плівки. Використовувати в якості гідроізоляції рулонні матеріали на бітумній основі або на основі мастики не можна. Обов'язково виконуйте всі вимоги та рекомендації фахівців - це дозволить уникнути протікання і руйнування даху.
Укладання гідроізоляційного шару між латами і профільованими листами проводиться безпосередньо перед укладанням покрівельного покриття. При цьому необхідно заздалегідь визначитися з товщиною шару і видом гідроізоляції.
Види гідроізоляційних плівок
Ціна на підпокрівельні гідроізоляційні плівки залежить від багатьох факторів, один з яких - тип будови. На будівельному ринку можна зустріти три основні види плівок:
- класичні (вимагають двухконтурной вентиляції);
- супердифузійні мембрани з високою паропроникністю (одноконтурна вентиляція між покрівельним покриттям і мембраною);
- антиконденсатні (виготовляються з особливого вологопоглинаючого матеріалу, здатного зберігати високі експлуатаційні характеристики навіть при високій вологості).
Критерії вибору покрівельної гідроізоляції
При покупці матеріалу для гідроізоляції заздалегідь продумайте, який варіант більш ефективний для даху споруди: подкровельная гідроізоляційна плівка або дорожча мембрана, яка не потребує створення вентиляційного зазору.
Якщо Ви вирішили купити гідроізоляційну плівку в Мінську або інших містах Білорусі, пам'ятайте, що використання даного матеріалу обов'язково вимагає наявності вентиляційного зазору. В іншому випадку випаровується волога буде конденсуватися на плівці, приводячи до пошкодження утеплювача. Фахівці радять монтувати контрбрус поверх гідроізоляційного шару на кроквах. Дана операція проводиться перед монтажем обрешітки і дозволяє створити гарантований зазор для вивітрювання вологи.
Більш дорогі пароізоляційні мембрани можуть безпосередньо примикати до утеплювача і ефективно виводити зайву вологу завдяки особливій конструкції. При виборі відповідного варіанту гідроізоляції обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, який врахує всі особливості покрівлі.