- властивості гідроізоляції
- хороший дренаж
- Горизонтальна і вертикальна ізоляція
- Кілька видів гідроізоляції
- послідовність робіт
Стрічковий фундамент вашого будинку повинен бути «одягнений» в гідроізоляційні матеріали. Правильна і надійна гідроізоляція стрічкового фундаменту вашого будинку - це одна з першочергових задач, яку ви повинні обов'язково вирішити.
Стрічковий представляє собою залізобетонну смугу. Вона йде по всьому зовнішнім розмірам споруди і по несучих внутрішніх стін.
З життєвого досвіду ми знаємо, що щоб зберегти наше з вами здоров'я, ми надягаємо теплі речі в холодну погоду, взувати відповідно в сиру погоду. На риболовлю і на полювання ходимо в спеціальних болотних чоботях, щоб не замочити наші ноги і не захворіти. Але багато горе-будівельники думають, що побудований будинок, зокрема, його фундамент, може перебувати в досить сирий і холодному середовищі - в землі - без захисту від цієї агресивного середовища.
Тому щоб побудований вами будинок:
- радував вас і ще не одне покоління ваших нащадків;
- був «довгожителем», для чого і потрібно збереження «здоров'я» вашого будинку;
- не доставляв клопоту від частих ремонтів, переробок, реконструкцій внаслідок неграмотного будівництва і подальшої експлуатації,
обов'язково потрібна сучасна технологія по ізоляції від грунтових вод.
З цим важливим питанням ми і повинні розібратися.
властивості гідроізоляції
Стрічкові фундаменти (схема).
Для створення гідроізоляції, яка прослужить вам довгі роки, необхідно застосовувати якісний, спеціально для цього призначений матеріал з певними властивостями і характеристиками.
Застосовуваний матеріал повинен бути:
- водонепроникним, що не допускає проникнення води безпосередньо через сам матеріал;
- гідрофобним, що володіє водовідштовхувальними властивостями;
- довговічним, що не розкладається в ґрунті, в мокрій, холодній і агресивному середовищі, що володіє стійкістю до різких перепадів температур;
- еластичним, добре зберігає при експлуатації свою цілісність, що не розривається при сезонної зрушення ґрунтів;
- технологічним, легко монтується на будь-яку поверхню незалежно від конфігурації, форми і розмірів, що володіє високою продуктивністю монтажу при мінімальних витратах часу;
- володіти високою адгезією, щоб уникнути відшаровування гідроізоляційного матеріалу від основи фундаменту.
схема гідроізоляції
Сучасні матеріали володіють цими властивостями і розрізняються лише більшою чи меншою мірою їх прояви.
хороший дренаж
Легкі грунти - піски і супіски - здатні легко пропустити з'являється вологу в більш низькі шари грунту. Вода не застоюється близько зведеного фундаменту, і тому гідроізоляція може бути трохи полегшеної в порівнянні з пристроєм гідроізоляції, що стоять на важких, рухливих грунтах - глині, суглинку.
Як правило, на рухливих грунтах влаштовують дренажну систему збору та відведення вологи від бетонного фундаменту. Для цього застосовують спеціальні дренажні мембрани, які поміщають під монолітну плиту, на якій стоїть стрічковий фундамент.
Схема устройтсва дренажної системи.
Під підошвою залізобетонної стрічки фундаменту, що виконується в траншеї (будинок без підвалу) за всіма зовнішнім і внутрішнім несучих стін будинку, з глибиною залягання підошви фундаменту на 20-30 см нижче точки промерзання грунту, обов'язково споруджують піщано-гравійну або піщано-щебеневу подушку. Такий дренаж здатний відвести вологу в більш низькі шари землі. Ширина насипний і утрамбованої подушки повинна бути більше ширини стрічкового фундаменту на 20 см. Подушка запобігає застою води і затягування мулом або глиною при підйомі рівня ґрунтових вод поверхні фундаменту і пошкодження вертикальної гідроізоляції. Вертикально встановлена дренажна мембрана допомагає відвести зайву воду від будівлі, не дозволяє їй чинити тиск на саму гідроізоляцію і шукати в ній слабкі місця.
Горизонтальна і вертикальна ізоляція
Схема пристрою горизонтальної гідроізоляції
Горизонтальна гідроізоляція виконується під монолітну плиту шляхом укладання дренажної мембрани на монолітний шар худого бетону з ухилом в відвідний трубопровід, з подальшим монтажем армованої сітки і заливанням монолітної фундаментної плити , На яку збирається або заливається по периметру будинку стрічковий фундамент.
Горизонтальна гідроізоляція також робиться, щоб відокремити верхню площину стрічкового фундаменту і починається стіни. Вона виконується методом напилення відповідного матеріалу або настилания рулонних гідроізоляційних матеріалів.
Всі вертикальні площині стрічкового фундаменту від верху до низу закривають спеціально розробленими для цього сучасними матеріалами.
Кілька видів гідроізоляції
Безнапірна гідроізоляція захищає стрічковий фундамент від зовнішніх атмосферних опадів, що проникають в грунт, і від весняного і осіннього тимчасового підняття рівня грунтових вод.
Для надійної Протівонапорная гідроізоляції підвалу краще нанести три шари шламу.
Після виконання вертикальної гідроізоляції виконують засипку фундаменту. Кращий результат досягається при пошаровим засипці інертними, добре провідними воду матеріалами, такими як кварцовий (річковий) пісок з найменшими домішками глини, гравійна маса або земля. Засипка будівельним сміттям небажана, тому що саме після цієї операції може призвести до пошкодження цілісності гідроізоляції стрічкового фундаменту. На поверхні землі по всьому периметру будівлі роблять вимощення шириною в 1 м з бетону або асфальту.
Протівонапорная ізоляція, в свою чергу, захищає фундамент від зіткнення з постійними близько розташованих ґрунтовими водами в зоні знаходження фундаменту. Для таких цілей використовуються обмазувальні, напилювані, фарбувальні матеріали. Після нанесення таких ізоляційних матеріалів утворюється суцільний шар ізоляції без стиків і швів з хорошими відразливими властивостями.
Капілярна гідроізоляція запобігає потраплянню крапельок вологи всередину бетонного моноліту. Кращі результати вона дає при просочуванні бетону складами як з внутрішньої, так і з зовнішнього боку фундаментної стрічки. Просочуючих склади проникають всередину бетону на кілька сантиметрів, заповнюючи найдрібніші пори в бетоні, роблячи стрічковий фундамент практично герметичним і здатним протистояти зовнішній волозі.
Схема примикання горизонтальної і вертикальної гідроізоляції.
послідовність робіт
Роботи по ізоляції стрічкового фундаменту від зовнішнього впливу середовища повинні проходити на очищеної від бруду поверхні.
В першу чергу необхідно вибрати спосіб нанесення, а разом з тим і сам ізоляційний матеріал.
Обмазувальна гідроізоляція виконується мастикою, бітумними складами, рідким склом. У більшості випадків вона застосовується як перший шар ізоляції і як сполучний шар для приклеювання рулонних матеріалів.
Після цього шару фундамент покривають руберойдом або іншими рулонними матеріаламів два шари, наклеюючи шари на мастику. Стики виконують з нахлестом в 20 см.
Гідроізоляція можлива і із застосуванням напилення спеціальними сумішами за допомогою розпилювача.
Після виконання будь-якого виду гідроізоляції доцільно змонтувати спеціальну рулонну профільовану мембрану, яка захистить гідроізоляцію від пошкодження і посприяє відведення зайвої води від фундаменту. Мембрана розкочується також з напуском на стиках в 15-20 см.