- приготування глінтвейну
- Глінтвейн в домашніх умовах
- Вино для Глінтвейну
- Спеції для глінтвейну
- Келихи для глінтвейну
- Закуска до глінтвейну
- Як варити глінтвейн
- Відео-рецепт глінтвейну
- Глінтвейн класичний. Рецепт з фото
- Глінтвейн з білого вина
- Глінтвейн з апельсином
На прогулянці в студений зимовий або осінній вечір де-небудь в Брюсселі або Відні зайшовши в будь-яке кафе вам обов'язково будуть пропонувати зігрітися глінтвейном. Цей чудовий старовинний напій на основі розігрітого червоного вина чудово зігріває в будь-яку погоду. До вас повернеться бадьорість і свіжість духу, відновлені літнім теплом і пряним густим ароматом. І ви будете впевнені, що нічого не може бути краще кружки глінтвейну для бесіди в компанії добрих старих друзів.
приготування глінтвейну
Що ж це за напій, який користується величезною популярністю в країнах ближнього і далекого зарубіжжя останнім часом? Найменування цього гарячого алкогольного напою розігрітого до температури 80 градусів походить від німецького словосполучення glühender Wein, дослівний переклад - гаряче (палаюче) вино, а російською - глінтвейн
Свою найбільшу популярність глінтвейн придбав, в першу чергу в північно-західних європейських країнах, які не знають, що таке теплий клімат. Суворий клімат більшості скандинавських країн, часті дощі Великобританії, вогкий клімат Німеччини та Австрії сприяли появі в них і популяризації глінтвейну. А ось найперші відгомони про появу цього чудового напою корінням сягають у Стародавній Рим, де спочатку в вина поміщали прянощі, але їх не розігрівали. До цього дійшли вже в середні століття жителі Півночі Європи. Вони додавали у вино тільки одну пряність до смаку і кольору, яка нагадувала імбир. Вони ж перші придумали розігрівати вино до розумної температури. І ось уже в першій половині XVII століття глінтвейн надходить у продаж і ні де-небудь, а під час різдвяних ярмарків. Така традиція пережила не одну сотню років і збереглася до наших часів. На різдвяних базарах і святах Німеччини, Швейцарії, Австрії, Чехії, які проводяться виключно на свіжому повітрі глінтвейн ллється рікою. А в деяких країнах любителі занадилися його вживати і на Хеллоуїн.
В Україні більшість просунутого населення полюбило цей напій як рідний. Стало модно подавати його в більшості кафе і ресторанах в зимовий час. І з кожним днем поповнюється армія домогосподарок, які вдома чаклують над приготуванням свого "фірмового" глінтвейну. На лижних курортах Закарпаття, особливо в Буковелі практично в кожній кав'ярні готують і пропонують свій особливий глінтвейн, який подадуть з великою помпою і шиком.
Глінтвейн в домашніх умовах
Пиття глінтвейну стає навіть ритуалом після довгого робочого дня взимку або після недільної лижної прогулянки. Випробувати унікального глінтвейну - прекрасний привід запросити друзів і скоротати довгий зимовий вечір в приємній, теплій компанії. В даний час вже сформувалася і набула певні рамки основа рецепта згідно, з яким готується справжній глінтвейн. Очевидно, що основу його складає червоне сухе вино, яке має бути ординарним і необов'язково дорогим в яке додають воду, іноді цукор, якщо його мало, гвоздику, мускатний горіх. Але, природно, що справжні майстри і цінителі цього напою аж ніяк не обмежують перелік прянощів в його складі і часто в ньому можна зустріти і апельсин, і лимон, бадьян, перець, корицю, аніс, мед, бадьян, шматочки різних сушених фруктів, замість води додають фруктові соки.
Головною родзинкою в приготуванні глінтвейну є те, що при дотриманні ряду обов'язкових правил допускається свобода широкого експерименту з різними добавками прянощів, сотами вин. Головна вимога до будь-якого глінтвейну це те, щоб ви відчули властивості всіх компонентів в його складі і представили їх в цьому напої. Очевидно, що не будь-які спеції або прянощі, а також їх поєднання створять смак і колір неповторного напою, який довго смакуватимуть і захоплюватися, але в цьому і полягає основна фішка, що помилитися в даному випадку практично неможливо! Приготування глінтвейну завжди супроводжує радість імпровізації, а це саме те чого багатьом не вистачає в нашій виключно впорядкованої повсякденному житті, адже в результаті ми повинні отримати те, що органічно розфарбує рано наступаючі осінні і зимові вечори.
В цей напій часом так і просяться цитрусові, щоб нагадати про спекотних літніх днів і бажання скоріше побачити яскраве сонце і почути запах весни. Іноді так і хочеться зануритися в аромат східних прянощів, помріяти про Шехрезади або Клеопатрі, а іноді просто створити собі і оточуючим відповідний настрій для прекрасного вечора. Приготувати глінтвейн досить просто, але він не переносить неуважності і поспіху. Від лірики перейдемо до практики. У вашому розпорядженні всього 10 ... 15 хвилин, за такий термін готують цей напій досвідчені майстри.
Вино для Глінтвейну
В першу чергу підбираємо вино. Рядове столове вино це те що нам потрібно, щоб урізноманітнити його смак, якщо він вже вам вже зовсім остогидло для це служать добавки у вигляді коньяку, бренді, рому, але тільки в міру. Або приготуйте глінтвейн на дорогому сухому вині, якщо це вам по кишені. Кількість вина залежить від кількості персон запрошених на цю подію. З розрахунку 200 ... 400 мл (1..2 гуртки) на споживача, які підуть на користь, зігріють, втішать, піднімуть настрій, а ось 400 ... 800 мл (3 ... 4 гуртки) вже перебір вони принесуть тільки втома, а вранці головний біль. Вода не менш важливий компонент глінтвейну. Бажано, щоб вона була виключно чиста джерельна, в іншому випадку її замінить і будь-яка бутіллірованная, але тільки не з крана. Її кількість визначають з розрахунку 200 мл (1 склянка) на кожен літр напою. Підійшли ми з вами до основного компоненту священного напою глінтвейну - прянощі і спеції. Ця складова у кожного фахівця своя і підбирається індивідуально.
Спеції для глінтвейну
Класичні і універсальні спеції і прянощі для приготування глінтвейну:
Є в Австрії сімейка, в якій секрет приготування глінтвейну зберігається в банку під сімома печатками і передається з покоління в покоління вже більше 300 років. Проте сформований єдиний усіма прийнятий набір прянощів і спецій в складі будь-якого глінтвейну. Цукор, кориця, гвоздика. Ну а ось далі йде політ фантазії, в результаті, якого в нього додають аніс, мед, кардамон, чорний перець, мускатний горіх, скибочки свіжих і сухих фруктів, цитрусових. Багато з цих добавок взаємозамінні, наприклад, цитрусові чудово замінить кардамон, який крім лимонного додасть напою і евкаліптовий смак. Імбир додасть напою ефект зігрівання і особливу специфічну гостроту. Імбир, в свою чергу, можливо замінити групою з перців (в розумних кількостях). Цукор і мед додають тільки в сухе вино, причому мед підмішують в напої в кінці приготування.
Головне пам'ятати про те, що спеції і прянощі тільки доповнюють аромат вина, їх завдання підкреслити, а не забити його. Глінтвейн - це як симфонічний оркестр, в якому ніхто не вибивається, а все разом під керівництво диригента створюють шедеври.
Підібравши необхідні компоненти перейдемо власне до процесу приготування глінтвейну, який теж у кожного фахівця свій і тут кожен має свої секрети і таємниці. Головним і найважливішим елементом приготування напою є температура нагріву, більш коректно назвати його температурний режим. Дуже важливо не допустити закипання рідини, а утримувати її в межах від 70 до 80 градусів. Краще вже глінтвейн трішки не дотримати, ніж довести його до стану предвскіпанія.
Келихи для глінтвейну
Подавати його традиційно прийнято в високих і вузьких бокалах на дні, яких будуть плавати шматочки різних фруктів. А можливо і розлити в керамічні чашки або в гуртки як це робили в старовину. Але найкраще глінтвейн виглядає і приймається, природно, в прозорій скляній посуді. Рекомендуємо келихи попередньо розігріти в духовці і вже в гарячі розливати напій. Найкраще зберігати температуру і наполягати глінтвейн в термосі зі скляною колбою. При це радимо не забути вчасно витягти дольки лимона, який дасть гіркоту при тривалому наполяганні.
Закуска до глінтвейну
Для закуски в процесі розпивання глінтвейну використовують різні види сухих печива, крекерів, тістечка, шарлотки, фрукти. У Голландії вам подадуть до глінтвейну пончики або пампушки, в Німеччині тістечко. А в загальному закуски, також як і сам глінтвейн, це велике поле для імпровізації.
Готуй і Спробуй: Рецепт з фото Шарлотка з яблуками і корицею
Як варити глінтвейн
Порядок дій наступний:
- Засипати в турку мускатний горіх і гвоздику, які залити 200 мл води і варити хвилин.
- Відвар настояти 10 хвилин.
- А тим часом, залити вино у вогнетривкий посуд (виключити металеву) і поставити на вогонь.
- Коли вино підігріється в нього зливаємо вміст турки, але без осаду.
- Все перемішати додаючи інші компоненти. При цьому кориця, яку в цих цілях краще брати в паличках, а не мелену, додається самої останньої.
- Довести до температури 70 градусів і можна напій розливати по гуртках, келихах, чашках.
Існує кілька варіантів як досягти більш унікального насиченого смаку глінтвейну.
Перший - нагрівати на невеликому вогні досить довго, другий - нагріти швидко, але дати настоятися достатнього довго, при цьому не дати охолонути нижче 70 градусів. І нарешті, третій - просто зробити сироп з прянощів більш насичений для чого в турці варити їх і настоювати кілька довше доводячи до утворення сиропу стану.
Ваш глінтвейн готовий!
Відео-рецепт глінтвейну
рецепти глінтвейну
Скільки зірок на небі стільки і рецептів приготування глінтвейном. Наведемо лише кілька, які можна змінювати в залежності від рівня вашого IQ, підберіть для себе будь-який відповідно до своїх уподобань і смаків.
Глінтвейн класичний. Рецепт з фото
Складові:
- вино червоне напівсухе / сухе / напівсолодке - 3 л;
- апельсин - 1 шт .;
- мед - 2-4 ст.л .;
- набір спецій «Глінтвейн класичний» (палички кориці, бадьян, мускатний горіх, гвоздика).
Час підготовки: 00:10
Час приготування: 00:25
Кількість порцій: 5-6 шт.
Харчова цінність вина червоного столового в 100 г: 85 ккал, 0,1 г білків, 0 г жирів, 2,6 г вуглеводів
Як приготувати глінтвейн:
- Підготуємо всі, що необхідно для приготування: вино, мед, апельсин і спеції для глінтвейну - палички кориці, бутони гвоздики, бадьян і мускатний горіх. Такий набір спецій вважається класичним і найбільш традиційним для країн Західної Європи. Саме з таким пряним складовим готують різдвяні глінтвейни на вуличних ярмарках і зимових фестивалях. Особливу увагу приділіть вибору вина. Воно не обов'язково має бути вишуканим і наддорогим, справжні цінителі глінтвейну вважають, що кращий глінтвейн - це глінтвейн на сухому або напівсухому червоному вині. Десертне і кріплене вино зробить ваш напій занадто нудотним, а ось, що дійсно варто спробувати - це так званий білий глінтвейн, приготований на основі білого вина. І хоча скептики вважають, що такий глінтвейн може бути трохи кислуватий, білі вина блідо-солом'яного або бурштинового квітів в поєднанні з солодкими фруктами дають чудовий результат.
- Для глінтвейну класичного наріжемо апельсин кільцями (вимитий і ошпарений в окропі), корицю, гвоздику і бадьян будемо використовувати цілком, а ось мускатний горіх, який додасть нашому глінтвейну терпкість і яскравий пекучий смак, найкраще розкривається в подрібненому вигляді при нагріванні. На звичайну пляшку вина (0,5-0,7 л) буде досить 0,5-1 ч.л. подрібненого мускатного горіха. До складу глінтвейну можна також ввести імбир, запашний перець, кардамон, лавровий лист, а також ароматні трави, сухофрукти, ягоди.
- У кухлик з товстим дном виливаємо червоне вино, ставимо на повільний нагрівання. Якщо ви з яких-небудь причин не вживаєте алкоголь, можна приготувати безалкогольний глінтвейн, рецепт якого мало чим відрізняється від класичного з заміною вина на виноградний або яблучний сік, міцний чай, каркаде.
- В процесі нагрівання кладемо в тепле вино кружечки апельсина, всипаємо необхідну кількість прянощів. Нагрівати більше 70-80 градусів категорично забороняється, так як глінтвейн втрачає всі свої чудові зігріваючі та лікувальні властивості.
- До того ж, така температура (близько 60-ти) сприятлива і для розтоплення меду, якому занадто гаряче середовище тільки шкодить. Додаємо 2-3 ст.л. меду або за смаком залежно від бажаної солодкості напою, а потім знімаємо ківш з вогню, щільно вкриває кришкою і ставимо настоюватися 5-10 хвилин. Після чого проціджуємо і розливаємо по теплих скляним келихах. За бажанням для прикраси в кожен келих покласти паличку кориці, кружечок апельсина і пару зірочок бадьяна. Класичний глінтвейн, рецепт приготування якого не зайняв і більше півгодини готовий!
Глінтвейн з білого вина
Складові:
- вино біле напівсухе / сухе / напівсолодке - 3 л;
- вода - 400 мл;
- цукор - 100 грам;
- палички кориці - 2 шт .;
- гвоздика - 6-8 бутонів;
- коньяк - 100 мл;
- лимон - 1шт.
Як приготувати глінтвейн:
- Влити в вироби з вогнетривкої кераміки посуд вино, розігріти, додати цукор помішуючи.
- Додати гвоздику і корицю.
- Нагріти до 70 градусів.
- Настояти кілька хвилин.
- Додати коньяк.
- Келихи розігріти в духовці.
- Влити в них напій.
Глінтвейн з апельсином
Складові:
- червоне вино напівсухе, пляшка - 1 пляшка;
- вода - 3 ст. л .;
- 3 часточки лимона
- апельсин - 1 шт .;
- мед - 1 ст.л .;
- кориця - ½ палички;
- запашний перець - 4 ... 5 горошин
- рожевий перець - 5 ... 6 горошин
- мускатний горіх -2/3 ч.л .;
- кардамон - 5 ... 6 коробочекspan>
- вода - 200 мл>
Як приготувати глінтвейн:
- В вогнетривкої керамічному посуді розігріти воду, всипте гвоздику, перець, мускатний горіх, корицю і кардамон.
- Інтенсивно варити 5 хвилин, зменшити полум'я і влити вино.
- Всипати цукор і перемішувати.
- Додасте апельсин і лимон.
- Продовжувати нагрівання до 70 ° C можна і більше.
- Зняти з вогню і дати настоятися кілька хвилин.
- Додати чайну ложку меду, розмішати і розлити по келихах.
- У кожному келиху повинна бути часточка цитрусових.
Сподіваємося, ви тепер знаєте як варити глінтвейн, а свої новорічні і різдвяні канікули проведете смачно, цікаво і з насолодою!
Автор рецепт: Гай І.