Червона смородина має схожі агротехнічні принципи вирощування, що і біла смородина, але трохи відрізняється від умов і методів посадки чорної смородини, тому ті, хто цікавляться посадкою, як червоною, так і білої смородини, можуть скористатися універсальними правилами, описаними в цій статті.
Вирощування червоної смородини
Червона смородина відрізняється зовнішніми характеристиками від білої. Також вона має незначне розходження за смаковими якостями. Вживати червону смородину краще в свіжому вигляді. Також вона підходить для приготування десертів, вин, літніх салатів та інших рецептів.
Для того, щоб приступити до посадки червоної смородини, перш за все, варто вибрати місце розміщення і підготувати грунт. До вибору ґрунту червона смородина не особливо вибаглива.
Правильне розміщення червоної смородини грає більш важливу роль у вирощуванні. Сильно сирих і надто вологих місць вона не переносить, якщо ці умови об'єднані з постійним затемненням. Відкриті, добре освітлені або ж частково місця краще підійдуть для її вирощування.
Як ґрунтових субстратів червона смородина любить пухкі грунти. Ягода відмінно росте на суглинках або супіщаних земляних сумішах. Також для вирощування червоної смородини підійдуть і нейтральні, слабокислі грунту.
Перед підготовкою грунтову суміш не варто перезволожувати і вже тим більше висаджувати порічки в ще вологий субстрат.
Коли краще сіяти червону смородину?
Посадка червоної смородини здійснюється восени. Це характерно і для території України. Посадка може починатися з вересня і продовжувати до жовтня. Нерідко зустрічається і весняна посадка, проте незагартовані сорти червоної смородини в руках новачка-садівника часто переживають значний стрес під час весняної посадки і, буває, не приживаються.
При посадці потрібно дотримуватися відстань в 2х2 метра між кущами і рядами. Смородина вирощується, в основному, саджанці, які продаються в ґрунтових сумішах. Поглиблювати один саджанець потрібно на 40 сантиметрів в грунт, але коренева шийка заглиблюється на 5 сантиметрів - це необхідно враховувати при індивідуальній посадці кожного окремого саджанця.
Догляд за червоною смородиною
Догляд за червоною смородиною зводитися до мінімальних маніпуляцій: здійснюється регулярний полив, розпушування грунту і підгодівлі. Заливати червону смородину не варто, оскільки перезволоження вона не любить - кожен наступний полив проводити після рівномірного просихання верхнього грунтового шару.
В якості підгодівлі червоної смородини використовуються мінеральні добрива в різних пропорціях. Відмінно підійдуть азотні добрива навесні - достатньо 50 грам. Восени ж червону смородину варто підгодувати суперфосфатом (120 грам) і хлористим калієм 40 грам) для поліпшення розгалуження і розвитку, як підземної кореневої системи, так і верхівкової частини.
Навесні рекомендується проводити мульчування грунту після підгодівлі. Повторювати процедуру потрібно щорічно, використовуючи перепрілий (не свіжий!) Гній в суміші з торфом. Регулярне мульчування грунту позбавити її від бур'янів і збереже вологу, завдяки чому в літній час можна не поливати червону смородину занадто часто.
Оцініть, будь ласка, прочитаний матеріал :)