- Посадка і вирощування однорічної іпомеї
- Як сіяти іпомею на розсаду
- Догляд за іпомеєю
- Види і сорти іпомеї
Квіти іпомея однорічна відмінний помічник при створенні в саду кучерявих композицій . Росте вона швидко, цвіте буйно квітками синіх відтінків схожих на дзвіночки, які живуть всього один день, але цвітіння всього рослини дуже тривалий. Відмінно приховує всі господарські будівлі і некрасиві паркани .
Примітно, що іпомея однорічна колір відноситься до довгоквітучі рослинам. Час цвітіння з липня по вересень.
Посадка і вирощування однорічної іпомеї
Висівати іпомею у відкритий грунт можна підготовленими насінням пізньою весною, так як вона дуже теплолюбива і сіянці можуть загинути навіть при нульовій температурі. Щоб цвітіння настало раніше, краще вирощувати іпомею через розсаду.
Як сіяти іпомею на розсаду
В останніх числах березня замочіть насіння на 20 хвилин в темно - рожевому розчині марганцівки, промийте і, загорнувши у вологу тканину, покладіть в тепле місце. Якщо частина насіння НЕ розбухла протягом 1 - 2 днів, обережно проткніть оболонку голкою.
- Розсаду іпомеї краще вирощувати в торф'яних горщиках.
- Коли насіння проросте, наповніть їх зволоженою грунтовою сумішшю з нейтральною реакцією, ущільните і акуратно, щоб не пошкодити пророслі корінці, розкладіть в горщики.
- Зверху присипте шаром грунту в 1,5 см, злегка ущільните і полийте.
- Помістіть посіви в міні - теплицю.
Пророщені насіння при температурі + 20 ... + 22 входять на 5 - 7 день. Перший час іпомея зростає дуже повільно. Тримайте розсаду на сонячному місці, коли з'явиться перший справжній лист, зніміть укриття і встановіть опори.
Іпомея посадка і догляд у відкритому грунті - якщо коріння іпомеї сильно проросли, торф'яні горщики посадіть в розсадні горщики більшого розміру. На постійне місце в підготовлені лунки іпомею висаджують на початку червня. Обережно видаліть ті частини, в які не встигли проникнути коріння. Заглибити розсаду квітів на 1,5 - 2 см.
Догляд за іпомеєю
Іпомея однаково страждає як від недостатнього, так і надмірного поливу, тому, щоб підтримати вологість, поливайте її часто, але невеликими порціями. У спекотну, посушливу погоду полив можна збільшити. Також в суху погоду корисно регулярне обприскування.
Види і сорти іпомеї
Іпомея пурпурна або березка великий - ліани виростають до 2,5 - 3 метрів, колір ліловий з білим зевом.
Іпомея триколірна (tricolor) - 3 метрові, блакитні з білим зевом мають різновиди: