Російські вчені розробили новий спосіб боротьби з турбулентністю в авіації.
Фахівці Санкт-Петербурзького державного університету (СПбДУ) та Інституту проблем машинознавства (ІПМаш) РАН створили проект, згідно з яким для запобігання тряски і нирків повітряного судна необхідно оснащувати його крила "спецперьямі".
Вони являють собою сотні маленьких пластинок, самостійно змінюють просторове положення в залежності від тиску повітря.
Як пояснив керівник проекту, доктор фізико-математичних наук, професор СПбДУ Олег Гранічін, необхідно компенсувати різницю тисків в різних зонах крила так, щоб літак зберігав стабільність в зоні турбулентності.
повідомляється, що як тільки починається турбулентність, пір'я приходять в рух і, змінюючи свій нахил щодо крила, компенсують виникає неоднорідність тиску повітря.
"Правда.Ру" раніше повідомляла , Що американський пілот розповів, як пасажирам здолати страх перед турбулентністю. Для цього достатньо ручки і листка паперу, повідомляє видання Mirror. Своїм нехитрим методом поділився пілот з 40-річним стажем Рон Нільсен.
"Потрібно взяти ручку в руку, не якої зазвичай ви пишете, а в іншу, і почати писати своє ім'я, поки не закінчиться зона турбулентності. По-перше, це відверне від турбулентності, а по-друге, така дія порушить ваш розумовий процес" , - зазначив фахівець.
За даними видання, близько 20 мільйонів чоловік в світі бояться польотів.