- Як відновити обмінні процеси за допомогою харчування
- Способи прискорити метаболізм в домашніх умовах
- Народні засоби для нормалізації метаболізму
- Наслідки порушення обміну речовин і як їх уникнути
Перш ніж дізнатися, як відновити обмін речовин слід з'ясувати, що це таке і навіщо він потрібен. Організм людини являє собою складну систему взаємопов'язаних між собою систем, органів і хімічних процесів. Основою для його нормального функціонування є обмін речовин. Саме він підтримується зв'язок між оптимальним хімічним складом і зовнішнім середовищем.
Збій в обмінних процесах може виникнути в будь-якому віці і на тлі загального благополуччя. Це веде до ожиріння, зміни гормонального фону, вугрової висипки, патологій шлунково-кишкового тракту.
Як відновити обмінні процеси за допомогою харчування
Обмін речовин розщеплює надійшли в організм продукти, перенаправляє вуглеводи, білки і жири до органів, а надлишки (шлаки) виводить назад в навколишнє середовище. Ці процеси відбуваються безперервно. Їх основою є харчування. Якщо вас хвилює, як швидко відновити порушення обміну речовин, то зверніть увагу на свій раціон і на те, що і як ви їсте.
Найдієвіший варіант це дотримуватися принципів дрібного харчування.
- Головне правило, якого обов'язково потрібно дотримуватися - це їсти потроху, але часто. Перерва між прийомами їжі не повинен перевищувати 3-4 години. Обсяг порції близько 200 г. Цього цілком достатньо, щоб підтримувати обмінні процеси в активному стані.
- Сніданок - прийом їжі, який ігнорувати не можна. До нього багато хто ставиться несерйозно, а даремно. Саме він задає роботу всім процесам після нічного відпочинку. Відмінний ефект дає зелений чай.
- Раціон їжі в день повинен мати калорійність в межах 1200 -1500 кал. Ця умова допоможе прискорити процеси, і скинути непотрібні кілограми. Якщо вам потрібно уповільнити переробку речовин, то калорійність слід підвищити до 2500 ккал.
- Жири не можна виключати з меню повністю. Використовуйте в стравах жир рослинного походження. З вуглеводів вибирайте складні. На випічку, кондитерські вироби накладіть табу.
- Використовуйте перекушування. Але обов'язково він повинен бути корисним. Підійдуть фрукти (виняток банани), зернові хлібці, нежирний йогурт.
Якщо вас хвилює не тільки відновлення обмінних процесів, але і як при цьому схуднути, то використовуйте в харчуванні такі поради.
- Збільште білок. Він розганяє обмінні процеси, і метаболізм відбувається швидше і ефективніше. Багаті білком м'ясо птиці, яловичина, риба. Можна вживати варену яловичину. Такий спосіб допоможе прискорити процеси на 50%.
- Збільшення вуглеводів в їжу призведе до зворотного ефекту, тобто обмін речовин сповільниться.
- Кисломолочні продукти багаті кальцієм. Він здатний активувати максимальний режим метаболізму.
- Продукти з цільного зерна дуже корисні, і зовсім не шкодять фігурі.
- Дотримуйтесь питний режим. В середньому рекомендується 1,5 літра води щодня. Однак при патологіях з нирками краще оптимальну норму обговорити з лікарем.
При виборі продуктів допоможе інформація про кількість часу, протягом якого відбувається їх повне засвоєння організмом. Для фруктів, молока і овочів досить 2 годин. Вуглеводи зі складним складом переробляються за 4 години, і самим довгограючим продуктом є білкова їжа - до 10 год.
Способи прискорити метаболізм в домашніх умовах
Мало хто регулярно включають в свій раціон жирну рибу. А адже в її складі містяться цінні і корисні жири - кислоти Омега 3. Вони відносяться до ненасичених видам, які рекомендуються дієтологами для харчування навіть тим, хто сидів на дієті. Крім риби, можна такі речовини отримати з авокадо, деяких видів горіхів, лляній олії.
Як відновити обмін речовин і схуднути без особливих зусиль? Використовуйте для цього сон і фізичну активність. Кількість витрачених калорій повинно бути більше, ніж кількість отриманих з їжею. Це закон, порушення якого загрожує набором ваги. Не обов'язково катувати себе в спортзалі, просто більше гуляйте пішки і відмовтеся від ліфта.
Як не дивно, але хронічний недосип порушує обмін речовин. Саме вночі організм намагається впоратися з надлишками продуктів, печінку очищає від шлаків і токсинів. Це відбувається тільки, коли людина спить, так як саме тоді виробляються гормони сну. Оптимально для відновлення 7 -8 годин. Якщо приділяти нічному відпочинку менше часу, то метаболізм знизиться.
Відмінним варіантом вважається російська парна. Під впливом високої температури і вологості розпад жирів відбувається активніше. Але пам'ятайте, що відвідування сауни і лазні має протипоказання. Також пийте багато води, морсу або трав'яного чаю.
Ванна з травами і масаж також стануть відмінним варіантом для тих, кого хвилює, як відновити обмін речовин в домашніх умовах. Ванна з запашними лікарськими травами (липа, м'ята) або ялицею активізують потовиділення, посилює кровообіг і тим самим прискорює внутрішні процеси. Також цей спосіб є ефективним заспокійливим засобом.
Масаж цілком можна зробити самостійно. Наприклад, масажними рухами під час душа розтерти мочалкою шкіру. Особливу увагу звернути на місця скупчення жиру - живіт, стегна. У магазинах є великий вибір різних домашніх масажерів. В аптеці досі популярні банки. Масаж з їх допомогою розігрівають шкіру, підсилює кровообіг і покращує надходження речовин.
Народні засоби для нормалізації метаболізму
Натуральні засоби здавна застосовуються для зміцнення здоров'я, так як побічні дії і протипоказання у них практично відсутні. Якщо порушений обмін речовин, то як відновити його за допомогою немедикаментозних, а народних засобів розглянемо далі.
- Якщо ви практикуєте розвантажувальні дні, то виберіть для них огірки або капусту. У цих овочах міститься тартронова кислота, яка максимально швидко допоможе відновити метаболізм. Є їх потрібно натщесерце вранці або за 2-3 години до сну. Можна вживати в салаті або в натуральному вигляді. Також можна використовувати цей метод щодня протягом 2 тижнів.
- Придбайте в аптеці снить розсипом. Ця рослина схоже на бур'ян, має насичений хімічним складом. Вона володіє детоксикаційні, сечогінну і жовчогінну дію. Траву слід заварити окропом і дати настоятися. Процідити через марлю, і вживати за півгодини до прийому їжі. Досить 3 рази в день, курс зазвичай місяць.
- Листя волоського горіха практично не використовуються, а даремно. Вони мають лікувальну дію при різних порушеннях обмінних процесів. Вони багаті йодом, який регулює роботу щитовидної залози. Налаштування гормональної системи благотворно позначається на обміні речовин. Приймають їх у вигляді настою по 0,5 склянки, 3-4 рази на день. Тривалість лікування слід обговорити з фахівцем. Це необхідно, щоб не отримати передозування йодом.
- Ще одна цілюща трава, яка зарекомендувала себе ефективним засобом при відновленні обміну речовин - польовий стальник. Вона також проводить «генеральну» чистку організму від накопичених трансжирів і токсинів. Для оздоровлюючого дії досить приймати настій стальника близько 2 тижнів. Готують його відповідно до рецепту: 30 г заливають 1 л води, і варять. Чекають, поки в ємності не залишиться близько 1 \ 3 рідини. Зняти з плити, остудити і процідити.
- Як відновити обмін речовин за допомогою салату з кульбаб? Цей салат часто готують в літній період, але мало хто знає, що це просто знахідка для відновлення всіх хімічних процесів в організмі людини. Для посилення ефекту не використовуйте сіль. Листя кульбаби повинні бути свіжими. Заправляти нежирною сметаною.
- Якщо ви в рівних пропорціях заваріть в термосі наступні трави: м'яти, петрушка, фенхель, крушини кору, корінь кульбаби, то отримаєте цілющий напій. Він також сприяє зміцненню нервової системи і відновленню сну.
- Простий, але не менш ефективний спосіб: додавати до чаю низку. Пити такий чай слід тільки свіжим. Вчорашня заварка принесе більше шкоди, ніж користі.
Всі розглянуті народні способи здатні допомогти відновити обмін речовин, скинути зайву вагу і очистити організм, але їх слід приймати з обережністю. Трави мають властивість накопичуватися в організмі, тому їх не рекомендують приймати більше місяця. Обов'язково потрібно робити перерви.
Давайте розглянемо продукти, що відновлюють обмін речовин. До них належать такі:
- вода,
- зелений чай,
- молочні продукти,
- м'ясо і риба,
- спеції і прянощі,
- цитрусові,
- продукти, багаті на клітковину,
- вівсянка,
- зелень,
- капуста і гарбуз,
- чорнослив і курага та ін.
Наслідки порушення обміну речовин і як їх уникнути
Навіть невеликий збій в роботі хімічних процесів робить негативний вплив на всю злагоджену роботу внутрішніх систем і органом організму. Якщо не звертати на це увагу, то це прямий шлях до наступних захворювань: ожиріння, цукровий діабет, патології суглобів, хвороби нирок, потенція, безплідність, депресія і неврози.
Уникнути цього можна, якщо зайнятися профілактикою. Що ж слід робити, щоб запобігти порушенням обміну речовин?
- Організуйте своє харчування. Тільки в певний час, обов'язково не менше 3 разів на день, вечеряти за кілька годин до нічного відпочинку.
- Будьте активні. Будь-яке навантаження вимагає енергії, а це допоможе процесам йти швидше.
- Дбайте про імунітет. Не заводьте захворювання, особливо пов'язані з щитовидною залозою.
- Встановіть собі правильний режим праці і відпочинку, і дотримуйтесь його.
- Не нехтуйте сном. Він важлива частина гарного самопочуття.
- Намагайтеся зберігати спокій і менше нервувати. Пам'ятайте, що все проходить.
При дотриманні цих рекомендацій, ви не будете турбуватися про те, як відновити обмін речовин, так як всі процеси будуть працювати в організмі, як годинник. Однак, якщо є схильність генетична до подібних патологій краще щорічно проходити обстеження у лікаря.
Як відновити обмін речовин і схуднути без особливих зусиль?Як відновити обмін речовин за допомогою салату з кульбаб?
Що ж слід робити, щоб запобігти порушенням обміну речовин?