- Чим підгодувати виноград і як його потрібно поливати?
- проводимо пасинкування
- прищіпка винограду
- проводимо освітлення
- Видаляємо корні- «росички»
Те, що виноград вимагає, як кажуть, постійної уваги, знають всі, хто його вирощує. Навіть такий невибагливий сорт, як «Ізабелла», обов'язково повинен отримати відповідний догляд для отримання гідного врожаю. За іншими, більш вимогливими сортами, доглядати потрібно ще більше. Що стосується загального догляду за виноградом, то вже була детальна стаття на сайті. ось по цій адресі Ви можете її знайти. Це своєрідний календар, де все розписано по місяцях, включені навіть місяці зимові. Сьогодні у нас тематика буде більш конкретизована, а саме нас цікавлять подробиці догляду за виноградом тільки в літні місяці.
Правильний догляд за будь-якою рослиною, це своєрідний набір певних заходів. Деякі з них (наприклад, полив або підгодівля), можна застосувати до будь-яких рослин, а інші тільки до конкретних з них. Виноград також має свої особливості при догляді, які необхідно враховувати.
Чим підгодувати виноград і як його потрібно поливати?
Підживлення винограду і його полив повинні бути організовані правильно, виключно, виходячи з того грунту, на якій він росте, і з погодних умов даного регіону. Так, там, де ґрунти, наприклад, піщані, вологи недостатньо вже починаючи з ранньої весни. Це обов'язково потрібно враховувати і поливати виноград раніше. При цьому одночасно вносять ще органіку з мінеральними добривами. Все це потрібно встигнути завершити до того, як нирки у винограду почнуть набухати. Кількість снігу взимку на проведення подібної процедури ніяк не впливає.
Торфовища вологу утримують набагато краще. Перш ніж поливати виноград (вже дорослий кущ, який плодоносить) на такому ґрунті, можна відразу ж внести аж до 20-ти кілограм органіки (хороший варіант - перепрілий гній). Крім органіки, вносять також ще і добрива мінеральні грам по 200-250 (сечовину, хлористий калій з суперфосфатом), і завершують підживлення золою (300 грам). Далі, грунт добре перекопується (але неглибоко - до 7-ми сантиметрів), і настає черга поливу. Вилити на кущ потрібно близько 30-ти літрів води, і краще за все - теплою. На наступний день не забудьте грунт розпушити, таким чином, Ви зруйнуєте щільну кірку, а значить, і коріння буде легше дихати.
Полив слід повторити ще кілька разів: вже після цвітіння і, коли тільки на винограді почнуть зав'язуватися ягоди (звичайний час, це середина червня). Знову провести такий полив поряд з підгодівлею, потрібно буде в кінці липня. Правда, в цьому випадку сечовину виключають, а кількість органіки зменшують в 3 рази. Якщо зловживати поливом, то ягоди будуть дозрівати набагато гірше, а крім цього, ще й розтріскуватися. Але, це не стосується посушливого літа, коли поливати потрібно рясно в липні (в його першій декаді), і в серпні, ближче до кінця місяця.
У вересні, потрібно вже потихеньку готувати виноград до зими. На цьому етапі його ще раз можна підгодувати золою з калійними добривами (все по грам 200 в розрахунку на кущ). Це, до того ж, допоможе ягодам визріти швидше. Підживлення на даному етапі все так же поєднується з поливом. До цього часу, лоза вже повинна добре одревеснеть і придбати світло-коричневий колір.
проводимо пасинкування
Мета видалення пасинків у винограду, це зменшити зайву зелену масу, яка ніяк не задіяна у формуванні врожаю. Займатися цим потрібно влітку постійно, тобто з кінця червня місяця, і аж до закінчення серпня. Видаляти зовсім пасинок не потрібно, щоб він знову не почала рости. Потрібно провести прищіпку десь над 2-м - 3-м листом. Коли Ви кілька разів проведете пасинкування, то кущ винограду у Вас буде виглядати, як «їжачок». Такий вид, може заплутати Вас, коли прийде час формувати плодову лозу, тобто проводити обрізку. Найкраще постійно стежити за лозою, і замінити процедуру пасинкування, на вищипування тих пасинків, які тільки зароджуються.
прищіпка винограду
Час цієї процедури - червень місяць, його остання декада. Саме в цей час слід провести укорочення плодових паростків на плодоносному лозі. Таким чином, можна значно збільшити кількість живильних речовин, які будуть надходити до набухають виноградним гронам. Верхівку зростання потрібно прищипувати після 2-ї грона (рідше, після 3-й), і роблять це після вусики.
Практично всі сорти винограду ростуть досить швидко, так що, слід обов'язково обмежувати його зростання. Займаються цим, як раз влітку, особливо, якщо лозу Ви вирощуєте на шпалері. Зазвичай пагони винограду (їх верхівки) прищипують досить високо - метра на 2-2,5-ної в висоту. Коли ми проводимо прищипивание верхівок, то поживні речовини більш вигідно перерозподіляються по всьому кущу. А це допомагає ягодам дозрівати раніше, і вони стають більш солодкими, тобто накопичують в собі більше цукру.
проводимо освітлення
[Adsp-pro-1] [adsp-pro-2]
Ця процедура стосується вже самих ягід винограду, і проводиться, коли вони вже знаходять своє забарвлення, яка для кожного сорту індивідуальна. Якщо говорити про час формування такого забарвлення, то для чорних сортів, це 2-я декада серпня, для рожевих - 3-тя декада цього ж місяця, для білих, більш пізніх сортів - початок вересня.
В цей час, все листя, які затінюють грона, видаляють. Таким чином, ягоди отримують більше сонця, і будуть дозрівати швидше. Їх тих листів, що Ви видалили, можна, наприклад, приготувати долму. Ця страва дуже поширене на Кавказі. Листя, навіть заморожують і консервують, також, як помідори.
Видаляємо корні- «росички»
Такі коріння утворюються у винограду поруч з поверхнею грунту. Потрібно проводити регулярне їх видалення, що істотно посилить життєздатність всього куща. За літо, цим потрібно займатися 2 рази.
Щоб знайти такі коріння, від головки куща потрібно акуратно відгребти землю (на 2-3 сантиметри в глибину), знаходять там коріння, які за забарвленням, яскраво-червоні. Їх потрібно вищипнути, або просто вирізати. Не забудьте видалити такі ж коріння і з рукавів, які вже стосуються за поверхню грунту. Провівши таку операцію, Ви не дозволите винограду почати харчуватися від поверхневих коренів, адже взимку вони часто просто вимерзають. Від цього, дорослий кущ може навіть загинути.
Видаливши корні- «росички», Ви, таким чином, простімуліруете справжні корені, які будуть більш успішно розвиватися в глибині грунту, а, значить, Ваш виноград взимку не загине.
А ось і два корисних відео на тему літнього догляду за виноградом. Перше Вам розповість про підгодівлю винограду.
А друге про відхід у липні та серпні.
PS Стаття була корисною Вам? Поділіться, будь ласка, їй з Вашими друзями в соціальних мережах. Буду дуже Вам вдячний.
Чим підгодувати виноград і як його потрібно поливати?Чим підгодувати виноград і як його потрібно поливати?