Представляємо Вашій увазі одно-, а також дворічні саджанці винограду, вирощені з живців в шкілки (корнесобственні). Реалізація проводиться в осінній і весняний період посадки винограду. Для відправки відбираються тільки найкращі екземпляри певного сорту.
Будова виноградного саджанця
За визначенням, саджанець винограду - це молоде рослина, вирощена з держака або сіянця для подальшої посадки на постійне місце зростання.
На прикладі будемо розглядати корнесобственні саджанці вирощені з дво-, трьох-Глазкова живця.
Саджанець винограду складається з:
- кореневої системи (нижня частина);
- держака (середина);
- однорічного визрілого втечі (верхня частина).
Коренева система повинна бути досить розвинена. У нашому випадку вона відповідає державному стандарту і краще. Завдяки спеціального механізму для копки, коріння максимально зберігаються в цілісності.
Однорічний пагін (лоза) повинна бути повністю визріла без пошкоджень і слідів хвороб з мінімальною товщиною втечі 6 мм.
Викопка саджанців проводитися на початку-середині жовтня. До цього часу вони встигають набрати достатньо поживних речовин для перезимівлі та пересадки на постійне місце.
Упаковка саджанців перед відправкою
Правильна упаковка для пересилки дуже важлива для того, щоб вони зберігали свою життєву силу до моменту посадки на постійне місце. Найголовніше в упаковці - це запобігти пересихання кореневої системи. Для цього ми ретельно пакуємо кожен саджанець окремо в злегка вологу торф'яну суміш, що не тільки запобігає пересихання коренів, але і дає додаткову підгодівлю.
Для того щоб субстат торфосмеси тримав форму, його пакуємо в крафт-папір або поліетиленову плівку на спеціальному верстаті. Кожен саджанець винограду супроводжується биркою з назвою сорту. Для того, щоб рослини не пошкодилися при транспортуванні, поміщаємо в коробку з гофро-картону.
Посадка на постійне місце
Отримані саджанці винограду можна висаджувати на постійне місце як восени, так і навесні. Якщо ви придбали посадковий матеріал восени, але побоюєтеся вимерзання або у вас просто не вистачає часу, можна зберегти саджанці до весни в підвальному приміщенні.
Заготовлювати ями можна заздалегідь, у вільний час, так як це самий трудомісткий процес. При закладці виноградника необхідно дотримуватися рекомендацій по розташуванню рядів і відстаней між кущами.
Ознайомитися з докладною інструкцією по посадці винограду можна в цієї статті .