- опис сорту
- характеристика винограду
- Догляд та вирощування
- різновиди Кеші
- Опис Кеші 1
- Кеша червоний
- Кеша 2
- Кеша Променистий
- Відгуки садівників
Незважаючи на те що виноград - теплолюбна рослина, його вирощують у багатьох регіонах Росії, навіть в зонах ризикованого землеробства. Одним з улюблених сортів є виноград Кеша. Він відрізняється високою врожайністю і смачними ягодами.
Рослина добре розростається, врожайність підвищується з року в рік. Головне, дотримуватися правил догляду та вирощування, враховувати особливості сорту. Досвідчені садівники радять мати на своїй виноградної плантації хоча б кілька кущиків сорти, щоб можна було поласувати смачними і ароматними плодами.
опис сорту
Виноград Кеша відноситься до великоплідних і врожайним сортам. Авторами є російські селекціонери ВНДІВіВ ім. Я І. Потапенко. Батьки сорти Кеша - виноград Фрумоаса Албе і Восторг. Нерідко Кешу називають FV-6-5 або Восторгом поліпшеним.
- Виноград Кеша по опису сорту - ранньостиглий, технічна зрілість настає через 4 4,5 місяці після того, як розпустилися бруньки, тобто середина або кінець серпня.
- Рослини високорослі, виростають за сезон до 5 метрів. Квітки тому з запиленням проблем не виникає.
- На великих гронах горошенія практично не буває. Вони відрізняються щільністю і скупістю. Довжина грона близько 24 см. Самі кисті мають конусоподібну або циліндричну форму і довгу ніжку. Вага одного грона сорти Кеша від 600 грамів до одного кілограма.
Потрібно стежити за кущами і не допускати перевантаження: на одному пагоні не більше двох кистей. - Виходячи з опису сорту винограду, ягоди спочатку зелені, в технічній стиглості ніжно-жовті, як на фото нижче.
- Плоди даного сорту винограду однорідні, з солодкою м'якоттю. Шкірочка щільна, але при поїданні не доставляє незручностей. Зате при транспортуванні ягоди не мнуться, зберігають відмінний товарний вигляд. У солодких ягідки, з ніжним ароматом квітів, всього 2-3 насінини. Сахара 20-25%, кислоти 4,8-8 г / л. Форма ягід, вагою до 14 грамів, округла.
характеристика винограду
Характеристики відмінні, що збільшує популярність сорту у садівників:
- Столовий Кеша виноград - морозостійкий, витримує температуру до -23 градусів, тому його і вирощують навіть в регіонах з ризикованим землеробством.
- Відрізняється відмінною лежкістю: терміни зберігання в холодильнику тривалі.
- Транспортабельність висока, тому виноград вирощують не тільки на садових ділянках, а й в промислових масштабах.
- Укорінення живців і плодоношення раннє. При правильному догляді перші грона можна зняти вже черга два роки.
- Рослина невибаглива в догляді, стійко до багатьох виноградним хвороб, в тому числі і мілдью. Але бактеріальних захворювань і оїдіуму без обробки (два, а то і три рази за вегетативний період) бордоською рідиною і фунгіцидів практично неможливо уникнути.
Важливо! При створенні відповідних умов і при виконанні вимог агротехніки кущ може плодоносити більше 10 років на одному місці, так як є багаторічників.
Догляд та вирощування
Виноград даного сорту, як і його гібридні варіанти - любителі сонячних місць і родючого грунту. Висаджувати живці винограду першого і другого покоління потрібно упереміш з іншими сортами, оскільки самозапилення не відбудеться при наявності тільки одного сорту. Адже квітки тільки жіночі.
Важливо! Сам Кеша і його покоління потребують доопиленіі, тому їх садять між кущами-запилювачами і проводять ще ручне запилення.
Полив необхідний рівномірний, при достатніх опадах тільки двічі на рік. Підгодовують виноград фосфорно-калійними добривами один раз в рік. Протягом вегетативного періоду проводиться обрізка пагонів, щоб рослина не перевантажувалося.
Потребує виноград і його нащадки, за відгуками садівників, в укритті, незважаючи на свою морозостійкість. Тому після осінньої підгодівлі і обрізки виноградну лозу знімають зі шпалери і добре вкривають.
різновиди Кеші
Сорт винограду Кеша має свою родову лінію першого і другого поколінь. Розібратися в них новачкам складно, оскільки вони схожі за описом і смаковими якостями, хоча відмінності все ж є:
- сорт Кеша;
- перше покоління - Кеша - 1 (Супер Кеша або Талісман, Кеша променистий);
- друге покоління - Кеша - 2 (Кеша мускатний, Златогор, Тамірлан).
Опис Кеші 1
А тепер докладна інформація про сорт:
- Виноград сорту Талісман (Супер Кеша) є їдальні формою зі середньоранніми термінами дозрівання (від 127 до 135 днів). Він більш стійкий, ніж його батько до багатьох грибкових захворювань, виноградним шкідників та морозів.
- Квітки жіночі, вимагають додаткового запилення. В цьому випадку горошеніе практично не спостерігається. Якщо ж процедура проведена несвоєчасно або неправильно, то грона будуть мати такий вигляд, як на цьому фото.
- Грона у винограду Талісман великі, вагою до кілограма, мають конічну форму, частіше щільні.
- Ягоди великі, кожна важить близько 14 грамів. Бувають екземпляри до 16 грамів.
- Талісман - бурштиновий сорт винограду з мускатним ароматом, пряним солодким смаком.
Кеша червоний
Цей сорт винограду отриманий при схрещуванні Талісмани і Кардинала.
Опис і характеристика:
- Рослина сильноросла, корнеспособное.
- ГРОНУ дозрівають протягом 125-135 днів. Вони щільні, при хорошому догляді вага досягає двох кілограмів. Можуть довгий час залишатися на лозі, не втрачаючи зовнішніх і смакових якостей.
- Ягідки в технічній стиглості світло-червоні або вишневі, в залежності від розташування лози по відношенню до сонця з легким нальотом.
- У м'якоті присутній яблучний тон, смак гармонійний.
- Грона завдяки щільності ягід не мнуться, володіють відмінною транспортабельністю. При перевезенні на далеку відстань товарний вигляд ягід відмінно зберігається.
- Рослини не тільки морозостійкі, але і рідко уражаються мілдью, сірою гниллю.
Кеша 2
Кеша 2 отримано при схрещуванні Кеші 1 з кишмиш. Дозріває сорт рано (120 днів), що дозволяє створювати виноградники в північних регіонах Росії. Грона конічної форми, вагою до 1100 грамів. У технічній зрілості ягідки бурштинові. Смак мускату виражений яскравіше, ніж у прародителя Кеші. Гібридний сорт Кеша 2 називають ще мускатний, Златогором, Тамірланом. Є ще різновид - Променистий.
Кеша Променистий
Цей сорт винограду отримали в місті Новочеркаську, схрестивши Талісман і кишмиш променистий . Автор - любитель-селекціонер В. Н. Крайнов.
Гібрид Кеша Променистий має середні терміни дозрівання: технічна стиглість настає в районі 130 днів. Відчували Променистий в Білорусі, в південних регіонах.
Було відмічено:
- визрівання лози проходить успішно, укорінення живців відмінне, практично по всій довжині пагона;
- морозостійкість до -24 градусів;
- квітки двостатеві, на відміну від батьків;
- сорт високоврожайний: вага одного грона 1000-2000 грамів, Цилиндроконические форми, горошенія не спостерігається;
- ягоди до 20 грамів з ніжно-рожевим або білим відтінком;
- плоди м'ясисті, досить щільні, транспортабельні;
- сорт Променистий стійкий до грибкових захворювань, в тому числі мілдью і оїдіуму.
На цьому відео садівник розповідає про своє винограді:
Відгуки садівників
Микола, 35 років, м Нижній Новгород
Виноград сорту Кеша ріс у мене не на сонячному місці, а серед черешень. У минулому році хотів пересадити, але потім передумав, бо росте він у мене на цьому місці вже давно. Нинішнього літа сусідні кущі були вражені мілдью, врожаю практично не було. А ось Кеша залишився чистим і подарував нам велику кількість смачних грон.
Владислав, 48 років, Іванівська область
У мене вже кілька років росте виноград різних сортів, є і Талісман. На Талісмані завжди відмінний урожай. Ягоди повністю визрівають, горошенія не було ніколи. Років зо два тому вирішив поекспериментувати і перевантажив один кущ винограду. В результаті терміни дозрівання сильно розтяглися, ягід так і не спробували. А ось на інших кущах грона дозріли, важили більше кілограма.
Валентина, 39 років, м Біла церква
Три роки тому посадила Кешу 2 живцями. У минулому році вже спробували перші ягідки. Горошеніе було, хоча і не дуже помітне. Мабуть, щось не так з відходом. Всі ягідки встигли до середини вересня дозріти і налитися відмінним смаком. Всім домашнім виноград припав до вподоби.
Ігор, 54 роки, Іркутська область
Висаджую виноград Кеша відразу в траншеї. Восени зручно закривати на зиму. Знімаю лозу зі шпалери і укладаю на дно. Засинаю зверху листям. Траншею перекриваю дошками, присипають товстим шаром землі. За шість років жодного разу виноград не вимерзла. Пропоную спробувати садівникам, які живуть в суворих кліматичних умовах.