- Історія появи мускатного сорти
- опис сорту
- плодоношення
- Догляд за виноградом мускат річний
- Клімат для вирощування
- Використання винограду
- Увага, супер налітав!
Виноград мускат річний люблять дорослі і діти. І це не випадково: великі ягоди з щільною шкіркою мають солодкий смак і неповторним ароматом.
Крім відмінних смакових якостей, виноград має цілющі властивості: він є хорошим тонізуючим і імуностимулюючий засобом.
Історія появи мускатного сорти
Наукова назва винограду походить від латинського слова vita, значення якого - життя. Така назва пояснюється великою кількістю корисних властивостей, якими володіє ця чудова ягода.
Лат. muscat
З давніх-давен своїм чудовим медовим ароматом славився напій, який робили з мускатних сортів. Мускатні сорти вирощувалися в південних районах Франції та Італії. Завдяки великим солодким ягодам цей сорт швидко знайшов свою популярність.
У дев'ятнадцятому столітті ці смачні плоди завезли на територію Росії, і стали розводити на Кримському узбережжі. Кажуть, що саме там до сих пір збереглися найкращі мускатні виноградники, що володіють приємним ароматом і вишукано-ніжним смаком.
опис сорту
Виноград цього сорту ранній, він дозріває в першій половині серпня. На одному пагоні зазвичай буває два грона ягід. Вага одного грона досягає від 400 до 700 г. Одна ягідка важить приблизно 8 г, її довжина близько 3 см.
Якщо ягоди перестигають, вони втрачає тонкий ароматний мускатний смак. У тіні овальні ягоди мають солом'яно-янтарний відтінок, в сонячну погоду вони стають медово-бурштиновими. Виноградна м'якоть солодка, трохи пухка. Цукристість цього сорту дорівнює 21%, кислотність невелика, становить 8 г / л.
Швидке дозрівання є особливістю цього сорту. Плоди характеризуються гарною схоронністю, завдяки чому можливі транспортування врожаю на далекі відстані. Кущ невибагливий в догляді, особливо за умови його розведення в південних районах країни. Визреваемость ягід достатня висока, досягає 90%.
Листя рослини мають різноманітну форму: можуть зустрітися як трьох-пятілопастние листочки, так і листя цільної незубчатой форми. Їх нижня сторона може мати слабку опушенность. Листя насичено зелено-смарагдового кольору, ближче до середині вересня знаходять жовте забарвлення.
Виділяють наступні види описаного сорти, виведені селекційним шляхом:
Білий вид - вирощується в Середземномор'ї, добре поширюється на теплих сонячних територіях. Виноградні грона цього виду мають циліндричну форму. Маса одного грона досягає від 100 до 500 г. Ягоди цього виду мають ненасичений відтінок меду і незвичайний восковий колір. Урожайність виду середня, виноград дозріває на початку осені, в цей час в них накопичується найбільша кількість солодощі.
Мускат Новошахтинський. Це гібридний сорт, плоди якого визрівають досить швидко - за 4 місяці. Вага однієї кисті він є достатньо високий, досягає 600 м Колір плодів має ненасичений фіолетовий відтінок, ягоди округлої форми з тонкою шкіркою мають солодкий, мускатним смаком.
Мускат донський - цей вид відрізняється раннім дозріванням плодів, ягоди готові до вживання менш, ніж 4 місяці після початку цвітіння. Кисті донського винограду невеликі, важить одна гроно всього лише 200 г. Ягоди маленькі, темно - сині.
Мускатний пліви. Цей вид мускатного винограду вирощується на території Болгарії.
Визреваемості грона відбувається менш, ніж за 4 місяці. Ягоди витягнутої форми овалу, їх колір медово-бурштиновий. Виноградні кущі цього виду високо цінуються садівниками, адже вид морозостійкий, невибагливий в догляді, має солодкий смак з легким мускусним ароматом.
Перераховані сорти володіють відмінними властивостями, а ріднить їх одне: стійкий, ароматний мускусний смак.
плодоношення
Сорт мускат річний відомий хорошим плодоношенням. Займаючись розведенням цього сорту в промислових масштабах, можна виростити 15000 кг з одного гектара землі. З виноградного уста збирається близько 40 кг смачної корисної ягоди .
Виноградні кущі, згідно з відгуками і опису, зазвичай сильно розростаються, можуть досягати висоти 3 м. Квіти цього сорту відносять до двостатеві типу, завдяки чому відбувається гарне запилення рослини.
Виноградна лоза досягає 3 м у висоту. На пагонах зазвичай утворюється велика кількість зав'язей.
Важливо не перевантажувати рослину, проріджувати зав'язі, залишаючи не більше 40 очок на втечу. Занадто велика кількість ягід може відбитися на їх величині і смакових якостях.
Під виноградні саджанці вириваються досить глибокі і широкі ями, в які кладуться добрива, а також при посадці використовується дренаж. Кущі формується з використанням технології шести - восьмірукавного віяла.
Стійкість сорту до грибкових захворювань є одним з достоїнств. Час від початку набрякання бруньок до повного визрівання ягід становить від 100 до 120 днів.
Догляд за виноградом мускат річний
Для високого плодоношення куща важливо забезпечити необхідний догляд:
- щорічно обрізати зворушені морозом і слаборозвинені пагони ;
- при початку цвітіння підрізати коріння рослини;
- здійснювати необхідну підгодівлю: це потрібно робити приблизно за 10 днів до початку і через 10 після цвітіння, а також перед дозріванням плодів;
- не нехтувати необхідним поливом;
- вкривати плівкою рослина при настанні холодів.
Якщо враховувати вищеописані правила догляду за рослиною, можна виростити хороший урожай мускатного винограду.
Клімат для вирощування
Невибагливий у догляді, цей виноградний сорт вирощується як на півдні, так і в середніх широтах. На південних територіях урожай буває готовий до збирання в самому початку серпня. У той час як в середній смузі - ближче до початку вересня.
фото врожаю
Мускатний виноград досить стійкий до низьких температур повітря, витримує до -23 ° С, але не дивлячись на це на зиму його рекомендують накривати спеціальною плівкою. Це робиться для того, щоб кущ зайвий раз не був схильний до травмування.
Посадка може здійснюватися і в осіннє, і в зимовий час. При відборі виноградних саджанців важливо звертати увагу на добре розвинену і не схильну до висихання кореневу систему рослини.
саджанець перед посадкою не повинен довго перебувати на відкритому сонці для уникнення його пересихання. За день до посадки корінь саджанця винограду міститься в відстояну воду, завдяки чому він набереться потрібної кількості вологи.
Виноград сорту мускат річний бажано висаджувати на сонячному боці ділянки. Сонячні промені в період дозрівання ягід благодійно вплинуть на отримання більш соковитою бурштинової забарвлення і на поліпшення його смакових якостей. Виноград, вирощений теплим літом, щедро обігрівається сонцем матиме м'який вишуканий солодкий смак.
Використання винограду
З винограду мускату річного готується смачний винний напій. Вино має солодкуватий смак з тонким медовим післясмаком. Деякі поціновувачі вина кажуть, що напій з цього сорту нагадує легку композицію, складену з виноградного соку, квіткового меду і запаху троянди.
фото листя
Колір вина повторює колір ягід, з яких вона виготовлена: виходить напій насичено медово-бурштинового відтінку.
Ягоди сорту мускат річний мають приємний смак, вони зазвичай солодші в порівнянні з ягодами інших різновидів. Завдяки біологічно активним речовинам, які містяться у винограді, ці плоди роблять благотворний вплив на роботу кишечника, нормалізує стан його мікрофлори.
З винограду сорту мускат річний, крім соку та вина, варять компоти, роблять конфітюри, а самі ягоди маринують. Виноград мускатний і його сік - чудовий тонізуючий і імуностимулюючу засіб.
Смачний і корисний виноград мускатного сорти застосовується як в свіжому, так і консервованому вигляді.
З цієї ягоди роблять ароматний винний напій, що відрізняється вишуканим смаком і приємним запахом.
Увага, супер налітав!
Виноград