- Опис зовнішнього вигляду Рошфора
- Опис основних характеристик Рошфора
- Опис смакових якостей винограду
- Опис врожайності Рошфора
- Опис стійкості до погодних змін
- Опис хвороб і шкідників сорти
- Основні правила догляду
- посадка винограду
- Посадка власними саджанцями
- Прищеплення живців до підщепи
- Загальні рекомендації по догляду
Безліч селекцій такого рослини як виноград, призводить до появи унікальних комплексних і надзвичайно стійких сортів. Сьогодні ми розповімо вам про один з них, по праву вважається гідним представником гібридів - сорт винограду під назвою Рошфор.
Виноград сорту Рошфор - це гібридний сорт винограду, отриманий народним селекціонером Павловським Е. Г. шляхом схрещування двох інших сортів: талісмана і обпиленої сумішшю пилку кардинала . Його головними перевагами є невибагливість у догляді, висока товарність, ранній період дозрівання, морозостійкість.
Опис зовнішнього вигляду Рошфора
Призначення столовий Морозостійкість до - 21 С Форма грона конічна або Цилиндроконические Вага грона 500-1000 г Форма ягід овальна Вага ягід 8 - 13 г Колір ягід від темно-червоного і навіть до повністю чорного Опис смаку гармонійний з тонким ароматом мускату
Пагони у даного сорту винограду сильнорослі і досягають висоти 135 см, лоза визріває майже на всю свою довжину. Гроно, як правило, велика, конічної або Цилиндроконические форми, із середньою щільністю і масою 500-1000 г. Ягоди у Рошфора також великі, мають овальну форму з розмірами 28 х 26 мм і масою 8-13 м Їх забарвлення може мінятися в залежності від ступеня дозрівання - від темно-червоного і навіть до повністю чорного, що свідчить про перезріванні. Оптимальний колір на період збору врожаю - темно-синій. Смачні, зрілі - смакота!
Опис основних характеристик Рошфора
Так як всі характеристики винограду Рошфор мають високі показники, а якість товарного вигляду його грон досягає майже 100% - цей сорт можна сміливо віднести до еталонних!
Опис смакових якостей винограду
Ягоди сорту мають досить гармонійний смак і тонкий аромат мускату. М'якоть досить м'ясиста і ніжна. Шкірочка хрустка і досить щільна, але при пережовуванні відчувається слабо.
Цукристість ягід - 14-18%, кислотність - 4-7%.
Грона можуть висіти дуже довго, зберігаючи всі смакові характеристики.
Опис врожайності Рошфора
Рошфор по праву відносять до форм раннього терміну дозрівання, так як період вегетації куща займає 110-120 днів. Крім того, цвісти кущ починає на початку літа, а тому перші заморозки йому вже не страшні. Врожайність цього сорту середня, 4-6 кг з одного куща, але при гарному догляді і відмінних погодних умовах може досягати 10 кг.
Опис стійкості до погодних змін
Сорт Рошфор відноситься до морозостійким сортам винограду і витримує зниження температури до -23 ° С. Але разом з тим він може сильно постраждати від холодних ветров.Поетому при виборі місця посадки Рошфора, намагайтеся вберегти його від продуваються місць, віддайте перевагу південний пристінок. Або посадите виноград в теплицю, як зробити теплицю для винограду своїми руками, читайте на нашому сайті. Готуючи грунт для посадки Рошформа, не забудьте провести мульчування і дренаж. Також рясно полийте саджанці після посадки.
Опис хвороб і шкідників сорти
Стійкість до грибкових захворювань у винограду сорту Рошфор вище середньої: до мілдью - 3,5 бала, до оидиум - 3. Цей факт ще раз підтверджує, що селекціоннние гібриди набагато стійкіше звичайних сортів. Але незважаючи на це виноград також потребує профілактичних обприскуваннях. Зазвичай їх проводять до початку цвітіння і після збору врожаю. Сорт сприйнятливий до філоксери - якщо ці комахи поширяться на корені і листя куща, знищити їх буде надзвичайно складно. Осами і мурахами Рошфор уражається в рідкісних випадках. Щоб попередити нашестя комах, на грона винограду слід одягнути спеціальні сіточки або обробити хімікатами. Вибір засобів залишається за вами!
Основні правила догляду
Цей сорт не потребує постійного нагляду, а тому буде давати гідний урожай навіть за відсутності ретельного догляду.
- Місце посадки
Виноград невимогливий до грунту, але згідно відгуками садівників на піщаних ґрунтах і при відсутності добрив кількість пагонів скорочується, а кущ досягає меншої висоти.
Сорт Рошфор дуже теплолюбний, а тому ідеальним місцем його зростання будуть незатемнені ділянки з південної або південно-західного боку будівель, добре освячується сонячними променями і захищені від наскрізних вітрів. Грунтові води повинні залягати на глибині в 2-2,5 м.
- терміни посадки
Час висаджування саджанців винограду Рошфор у різних садівників може значно відрізнятися. З першим весняним теплом можна здійснювати посадку збережених ще з осені саджанців, а також проводити щеплення живців до ще сплячим підщеп. Важливо зауважити, що саджанці з зеленими паростками потрібно висаджувати тільки після приходу стабільно високих температур і повного прогрівання грунту.
Також практикується осіння посадка, оптимальний період - середина жовтня. А щоб кущ переніс зимові морози, при зниженні температури його необхідно добре вкрити.
посадка винограду
Як правило, посадка відбувається двома способами:
- за допомогою саджанців;
- прищепленням живців до підщепи.
Розглянемо ці способи більш детально:
Посадка власними саджанцями
Насамперед необхідно перевірити грунт на предмет наявності в ній шкідників філоксери і тільки в разі їх відсутності починати проводити підготовку ями для саджанців:
- За кілька тижнів до посадки викопати поглиблення в грунті (близько 80 см);
- Дно засипати шаром родючого грунту, потім 2-3 відрами органічного добрива і знову грунтом;
- Після закінчення 2-3 тижнів в підготовлену яму помістити саджанець і засипати грунтом;
- Поставити опору;
- Рясно полити;
- Провести мульчування.
Як правило, живці заготовляють в середині жовтня. Їх нижню частину з двох сторін обрізають і опускають у воду. Якщо ж посадка відбувається восени, рекомендується провести парафинирование живців, що дозволить зберегти вологу більш тривалий період. Вкорінюються живці винограду Рошфор просто і швидко, а тому цей спосіб посадки дуже ефективний.
Прищеплення живців до підщепи
Щоб підготувати підщепу необхідно:
- Видалити старий кущ так, щоб після нього залишився пеньок заввишки в 10 см. Його поверхня потрібно добре зачистити і видалити всю грязь;
- Посередині пеньочка зробити розкол, в який і помістити обрізаної частиною держак;
- Підщепа необхідно щільно затягнути, використовуючи мотузку або тканину, а потім обмазати вологою глиною;
- Висаджувати щеплені живці потрібно таким же способом, що і власні саджанці.
Що посієш, те й пожнеш - народна мудрість!
Загальні рекомендації по догляду
Для забезпечення найбільшої врожайності винограду Рошфор необхідно дотримуватися кількох порад:
- Як вже відомо, цей сорт винограду дуже сприйнятливий до філоксери. Позбутися від цих шкідників дуже складно і майже неможливо, а кращим способом захисту є профілактика. Вона полягає в розмноженні Рошфора шляхом щеплення його до підщепи інших, більш стійких до цього шкідника сортів.
- Для запобігання розвитку грибкових захворювань: рекомендується проводити профілактичні обприскування - в період відростання однорічних пагонів більше 15 см, в фазу розпушення суцвіть, під час формування ягід.
- Цей сорт вимагає багато вологи. Тому в період вегетації, перед початком цвітіння, під час формування врожаю і при засухах виноград потрібно поливати.
- Для придушення розвитку бур'янів і поліпшення загального стану грунту: після кожного поливу необхідно проводити мульчування мохом або тирсою.
- Для стимуляції росту плодів рекомендується проводити обрізку пагонів на 6-8 очок.
При використанні різних хімічних стимуляторів, таких як форхлорфенурон, розмір ягід збільшується, але разом з тим скорочується їхня цукристість. Тому потрібно строго дотримуватися правильного дозування і частоти їх використання.