Незважаючи на відносну новизну гібридної форми винограду «Віктор», багато садівників і виноградарів вже оцінили його по достоїнству через виняткових товарних якостей.
опис сорту
Виноград «Віктор» відноситься до ранніх столовим гібридам. Отримано селекціонером-любителем В. Н. Крайнова при схрещуванні батьківської пари сортів «Талісман» і « кишмиш Променистий ».
Виноград «Віктор» вигідно відрізняється від більшості інших гібридних форм і сортів високою швидкістю росту пагонів, а також швидко розростається і добре визріває лозою. Відноситься до числа гібридів з дуже раннім або раннім, в залежності від регіону культивування, терміном дозрівання (через 100-110 днів). Кущі мають велику силу росту.
Двостатеві квітки добре запилюються. Виноградна кисть може бути як середніх, так і досить великих розмірів, що повністю залежить від догляду. Середня вага гроздіварьіруется від 550 до 800 г, проте при дотриманні агротехніки може досягати 1 кг і більше. Виноградна кисть має середню щільність. Горошеніе практично не спостерігається.
Виноград «Віктор» здатний формувати досить великі однакові за формою і розмірами ягоди вагою близько 15 г. Ягода може бути як овальної, так і пальцевидного форми із загостренням на кінці.
Колір ягід - світло-рожевий або бузковий, а також червоний або фіолетовий (в фазі повного визрівання). М'якоть має середніми показниками щільності і характеризується гармонійним, дуже приємним смаком. Шкірочка середньої товщини, їстівна.
Фотогалерея
Виноград «Віктор»: особливості сорту (відео)
Достоїнства і недоліки
Гібридна форма винограду «Віктор» вигідно відрізняється зовнішніми характеристиками і смаковими якостями. Серед достоїнств описуваного сорту слід виділити:
- можливість вживання ягід в свіжому вигляді;
- прекрасне самозапилення квіток;
- стабільне плодоношення виноградних кущів;
- відсутність горошенія ягід;
- можливість отримання дуже раннього і високого врожаю;
- інтенсивний ріст пагонів;
- визрівання приблизно 2/3 лози;
- легке і доступне розмноження завдяки відмінній укорінюваності живців і хорошою адаптивності саджанців;
- високі показники морозостійкості (до -23 ° С);
- стійкість до поразки сірою гниллю, мілдью і оїдіумом.
Важливий для виноградарів недолік даної гібридної форми - часте пошкодження стиглих ягід осами. Крім того, ранній період цвітіння сприяє виникненню ризику пошкодження зав'язі поворотними, пізньовесняними заморозками.
особливості вирощування
Виноград «Віктор» невибагливий і відмінно приживається практично на будь-яких ділянках. Однак дуже ранній термін дозрівання і деякі інші особливості вимагають дотримання ряду умов:
- висаджувати виноградні кущі слід на незначних підвищеннях, де ризик ураження рослин поворотними заморозками буде мінімальним;
- бажано відвести під виноградники південну або південно-західну частину ділянки, яка буде захищена від північного вітру будь-яким будовою;
- рекомендується використовувати чорнозем або будь-який інший легкий тип ґрунту, добре пропускає воду, з заляганням грунтових вод на глибині 2 м;
- глибина і ширина посадкової ями під виноградні саджанці повинні бути не менше 80 см;
- слід зайняти близько 1/3 посадкової ями родючим грунтом, перегноєм, мінеральними добривами, що складаються з азоту, калійної солі і суперфосфату;
- заповнена на 1/3 посадкова яма повинна встоятися протягом місяця, щоб грунт осів і мінеральні добрива проникли на необхідну глибину.
Встановлені саджанці акуратно засипають родючим грунтом на 5 см нижче прикореневій шийки. Далі слід ретельно, але дуже обережно утрамбувати грунт і, полив рослина, зафіксувати його на опорі.
Гібридна форма винограду «Віктор» не дуже вимоглива в догляді. Для отримання стабільного і повноцінного врожаю важливо дотримуватися основні заходи по догляду, які не уявляють складності навіть для початківців садівників:
- поливи повинні бути рясними і своєчасними. Не можна допускати як пересушування грунту, так і зайвого перезволоження грунту;
- для підтримки стабільної вологості грунту необхідно проводити мульчування гноєм або хвойними тирсою;
- важливо стежити за чистотою грунту навколо виноградних кущів і проводити систематичне розпушування грунту для підвищення аерації;
- в весняний період рекомендується проводити катаровку (обрізку росяних коренів).
Сорт стійкий до ураження основними і найбільш небезпечними для винограду захворюваннями, не вимагає здійснення масштабних захисних заходів і досить легко переносить зниження температури.
Як сформувати кущ винограду (відео)
Відгуки садівників
Садівники вважають виноград «Віктор» неперевершеним по ряду показників: зберігання, транспортабельності, зовнішнім виглядом - сортом, як для культивування, так і для реалізації.
Сорт «Віктор» є чудовою, високоустойчіви, перспективної гібридною формою винограду.