- Види внутрішньої і зовнішньої гідроізоляції
- Як грамотно вибрати гідроізоляційний матеріал
- полімерні матеріали
- Гідроізоляція басейнів за допомогою мембран
- Гідроізоляція на основі цементу
- Гідроізоляція басейну рідким склом і гумою
- плівка ПВХ
- Додаткові матеріали
вміст
якісна гідроізоляція басейну необхідна для успішного функціонування вашого штучної водойми на протязі всього терміну експлуатації. Гідроізоляція буває внутрішньої і зовнішньої, часто використовуються і той, і інший спосіб одночасно, це залежить від типу і місця розташування басейну.
Внутрішня гідроізоляція - обов'язкова процедура, незалежно від того, власником якого басейну ви є. Вона захищає конструкцію чаші водойми від протікання і негативного впливу води, перешкоджає утворенню корозії. Сучасні гідроізоляційні матеріали, використовувані для внутрішнього захисту басейнів, повинні відповідати ряду обов'язкових вимог:
- забезпечувати високий рівень зчеплення гідроізоляційного матеріалу з оброблюваної поверхнею;
- мати високі вологостійкі характеристики;
- бути екологічно чистими і безпечними для здоров'я людей;
- володіти високою опірністю до динамічним і гідростатичним впливів;
- протистояти утворенню грибка, мікроорганізмів і бактерій;
- гармонійно поєднуватися з підібраними для подальшої внутрішньої обробки водойми матеріалами;
- володіти достатньою еластичністю і здатністю витримувати утворення тріщин глибиною до 3 мм.
Зовнішня гідроізоляція захищає конструкцію басейну від грунтових вод і використовується, як правило, для водойм відкритого типу. Це особливо актуально, якщо рівень грунтових вод виходить за межі норми.
Якщо ви не знаєте, як зробити правильний вибір на користь того чи іншого способу гідроізоляції, а також підібрати оптимальний матеріал для неї, наші фахівці дадуть відповідь на будь-які питання.
Види внутрішньої і зовнішньої гідроізоляції
Залежно від використовуваної технології нанесення і обраних для проведення робіт матеріалів, гідроізоляція буває наступних видів:
- обмазочная;
- проникаюча;
- листова.
Як грамотно вибрати гідроізоляційний матеріал
Гідроізоляція чаші майбутнього басейну буде повністю відповідати своєму функціональному призначенню тільки за тієї умови, якщо матеріал для неї підібрали грамотно і професійно. При виборі гідроізоляційного матеріалу потрібно враховувати такі фактори, як:
- тип басейну, його форма, конструкція і розмір;
- матеріал виготовлення чаші басейну;
- вимоги до естетичної складової гідроізоляційного матеріалу;
- місце розташування басейну, його призначення і відвідуваність.
Важливим критерієм при виборі гідроізоляційного матеріалу є його вартість, фахівці нашої компанії допоможуть вам підібрати оптимальний за співвідношенням ціна / якість / надійність матеріал.
полімерні матеріали
Використовувані для гідроізоляції полімерні матеріали - це поліуретанові мастики на основі диаминов і поліефірамінов, нанесення яких утворює безшовну плівку. Така плівка відрізняється високою міцністю, еластичністю і привабливим зовнішнім виглядом. Полімерні гідроізоляційні матеріали легко наносяться і чудово підходять для гідроізоляції басейну своїми руками при дотриманні нескладних правил і техніки безпеки. Однак цей має два суттєвих недоліки. По-перше, чашу басейну буде складно облицьовувати плиткою, по-друге, поліуретанова мастика містить небезпечні для здоров'я розчинники.
Гідроізоляція басейнів за допомогою мембран
Гідроізоляція басейнів за допомогою мембран оптимально підходить для нанесення на бетонну поверхню чаші. Однак існує важлива вимога - перед використанням мембран поверхню для нанесення повинна бути ретельно просушена, тільки в цьому випадку гідроізоляція бетонного басейну буде надійною і довговічною.
З технологічної точки зору латексна мембрана - це зроблена з латексу спеціальна суміш, яка після нанесення на оброблювану поверхню утворює захисну еластичну водонепроникну плівку. Латексна мембрана має високі показники на розрив і стиснення і здатна витримувати значні навантаження.
Використання мембран як гідроізоляційний матеріал вимагає не тільки застосування спеціального обладнання, але і професійних навичок і вмінь. Якщо ви вирішили віддати перевагу цьому способу гідроізоляції, варто звернутися за послугами з проведення робіт до фахівців.
Гідроізоляція на основі цементу
Гідроізоляція на основі цементу - це спосіб, заснований на використанні піщано-цементної суміші, всі компоненти якої підібрані і змішані в потрібних пропорціях. Така суміш може застосовуватися для захисту будь-яких видів басейнів. Вона легко наноситься і забезпечує надійну водонепроникну зв'язку з різними типами поверхонь, в тому числі, з вологою поверхнею.
Мінусом гідроізоляції на основі піщано-цементної суміші є її низька еластичність, яка може привести до утворення тріщин і відколів.
Гідроізоляція басейну рідким склом і гумою
Одним з стрімко набирають популярність матеріалів для водонепроникності басейну сьогодні є рідке скло, тобто розчинений в рідкому середовищі натрію силікат. Такий розчин багаторазово продовжує термін експлуатації басейну і має високі антисептичні і вогнетривкими властивостями. Рідке скло надійно закупорює всі тріщини і пори в бетонній чаші басейну, запобігає корозії, захищає від впливу вологи і температурних перепадів.
Гідроізоляція басейну рідкої гумою підходить як для внутрішньої, так і для зовнішньої захисту. Цей вид покриття вважається одним з найбільш екологічних, крім того, він надійно захищає від впливу негативних факторів навколишнього середовища і корозії. Це буде актуально тим, хто зібрався проводити гідроізоляцію басейну своїми руками.
За своїм складом рідка гума - це очищені бітуми і полімери з використанням хлориду кальцію в якості каталізатора для приготування суміші.
плівка ПВХ
Технологія використання ПВХ плівки для гідроізоляції басейну відрізняється простотою і доступною вартістю, проте підходить не для всіх типів басейнів. Найчастіше плівка ПВХ застосовується для захисту невеликих штучних водойм на дачних ділянках. Цей матеріал відрізняється легкістю, стійкістю до температурних перепадів і хімічних впливів, однак має і ряд мінусів. Під плівкою утворюється конденсат, що негативно позначається на терміні служби такого покриття. Уникнути утворення конденсату або відстрочити його появу можна, розмістивши під плівкою спеціальний геотекстиль. Вибираючи в якості матеріалу для гідроізоляції плівку ПВХ, потрібно як слід зважити всі плюси і мінуси, найкраще звернутися за консультацією до досвідчених співробітників нашої компанії.
Додаткові матеріали
Який би матеріал і спосіб ви не використали в якості гідроізоляції, кожен з них має свої плюси і мінуси і, як правило, вимагає застосування додаткових захисних компонентів. Такими компонентами є спеціальні ущільнювальні стрічки і шнури. Вони служать для надійного змикання стиків і швів конструкції чаші басейну. Альтернативним варіантом для ізоляції інженерних вводів може бути полімерний джгут, набухають при контакті з водою, внаслідок чого всі щілини щільно купіруються.
Вибір виду гідроізоляції, так само, як оптимально підходить для вашого типу басейну гідроізоляційного матеріалу - складний і відповідальний процес, важливість якого не можна недооцінювати. Без належного аналізу і уважного підходу до будь-яких нюансів і відмінностей у властивостях і характеристиках гідроізоляційних матеріалів, велика можливість здійснення помилки. У разі з будівництвом басейну кожна така помилка може обернутися неприємними наслідками в майбутньому, а також привести до необов'язковим і неприємним фінансових витрат.