17 грудня 2009, №871
Будівництво бетонної підлоги повинно супроводжуватися пристроєм гідроізоляції. якщо пристрій бетонних підлог - бетонної основи виконується «по землі» (по ПГС, щебеню, піску і т.п.), гідроізоляцію необхідно виконати знизу (від підсосу, підпору ґрунтових вод). Якщо в приміщенні на підлозі часто присутня вода (авто мийки, гаражі, цехи рибопереробки і т.д.), то при влаштуванні бетонних підлог гідроізоляцію необхідно виконати зверху. Це забезпечить в майбутньому надійну і тривалу експлуатацію не тільки бетонних підлог, а й бетонних підстав і плит перекриттів.
Існує два фактора, які можуть викликати вогкість бетонної підлоги. Перший це волога, яка піднімається знизу, і другий, це конденсат, який випадає внаслідок того, що тепле і вологе повітря приміщення взаємодіє з холодною поверхнею бетонної підлоги. Є простий метод, використовуючи який можна з'ясувати причину. Поліетиленову плівку, розміром, приблизно, 1х1м постелити на підлогу і по краях приклеїти малярською стрічкою. Витримати близько доби. Якщо при цьому краплі води будуть збиратися на внутрішній стороні плівки або поверхню бетонної підлоги під плівкою потемніє, то ми маємо справу з вологою, яка надходить знизу. А якщо піт утворюється на зовнішній поверхні, значить, на підлозі висаджується конденсат.
Коли пристрій бетонних підлог виконано без гідроізоляції, і волога надходить знизу, то проблему можна вирішити шляхом нанесення на поверхню підлоги, за допомогою кисті або щітки двох або більше шарів складу прогумованого бітуму. Такі шари будуть виступати в якості вологонепроникній мембрани, на яку і буде укладатися нове покриття підлоги. Необхідно зняти плінтуси і бітумний склад нанести до самих стін. Він утворює рівну поверхню по всій поверхні підлоги. Якщо виникають більш серйозні проблеми з висхідній вологою, це означає те, що внизу відсутня вологонепроникна мембрана. Вона зазвичай мається на будинках старої споруди з цегляної земляної кладкою. Єдиний вихід в такому випадку, це викопати підлогу і зробити гідроізоляцію, але це занадто трудомістка справа.
Якщо основною проблемою є конденсат, то також можна використовувати прогумований бітумний склад. Виконуючи пристрій бетонної підлоги необхідно вибрати таке покриття підлоги, яке володіє ізоляційними властивостями (наприклад, вінілове або коркове покриття). В такому випадку поверхня підлоги буде набагато тепліше, ніж, наприклад, при застосуванні кам'яної (мармурової) плитки. Слід вжити заходів, щоб знизити вологість повітря. Для цього можна встановити в приміщенні витяжну вентиляцію.
Будівництво бетонної підлоги з гідроізоляцією забезпечить тривалу і надійну експлуатацію статі.