Гідротехнічні споруди є невід'ємною і важливою частиною будь-якого населеного пункту. Від того, як виконана гідроізоляція резервуара питної води, залежить не тільки комфортне проживання, а й здоров'я людей. Тому робіт з гідроізоляції ємностей, призначених для очищення і зберігання питної води, приділяється особлива увага.
Неякісне проведення гідроізоляції на етапі будівництва загрожує серйозними неприємностями в подальшій експлуатації. Найбільш неприємним є зниження якісних показників подається питної води, так як крізь щілини і діри, що з'явилися згодом, всередину проникають грунтові, атмосферні або паводкові води.
Резервуари бувають різних типів:
- Підземні, заглиблені в грунт;
- надземні;
Різних видів:
- Монолітний бетон;
- Збірний залізобетон.
Гідроізоляція резервуарів незалежно від типу і його призначення повинна проводитися завжди за комплексною методикою, вирішуючи одночасно кілька завдань.
Широкий вибір рішень і технологій MasterBuildersSolutions дозволяє підібрати в кожному окремому випадку відповідну методику:
- MasterSeal 531 - Бронююча, жорстка гідроізоляція з підвищеною стійкістю до стирання, марка по водонепроникності W 16.
- MasterSeal 588 - Еластична полімерцементні покриття для гідроізоляції і захисту залізобетонних конструкцій, в тому числі контактують з питною водою, марка по водонепроникності W 16.
- MasterSeal 501 - Склад проникаючої дії на цементній основі для ущільнення структури бетону.
Для початку варто визначитися з самим поняттям резервуара. Це - ємності, в яких зберігаються рідкі або сипучі матеріали. Вони можуть бути виконані з металу, бетону або залізобетону. Так чи інакше, але резервуар знаходиться під постійним статистичними тиском, яке на нього робить внутрішній вміст.
За своїм призначенням резервуари поділяються на:
- ємності для зберігання води (стічної, питної або технічної);
- технологічне обладнання в рамках хімічних підприємств і заводів;
- побутові (басейни, акваріуми, ставки).
Говорячи "гідроізоляція резервуарів", ми маємо на увазі рішення для цілого комплексу проблем. Так воно і є насправді.
Вам необхідна гідроізоляція, якщо:
- резервуар почав протікати;
- всередину нього просочується рідина зовні (в основному, грунтові і стічні води);
- виникла необхідність проведення аварійного ремонту;
- на поверхні або всередині резервуара з'явилися тріщини, відколи й інші дефекти.
Крім того, більшість будівельників рекомендують користуватися гідроізоляційними сумішами для профілактики руйнування бетону, його зміцнення і продовження терміну служби. Цілком ймовірно, що це вбереже вас від непередбачених витрат, таких як, наприклад, конструкційний ремонт.
Гідроізоляція резервуарів: корисні поради
Завдяки досвіду професійних будівельників, ми змогли підготувати для вас кілька корисних порад, які дозволять провести всі гідроізоляційні роботи ефективніше.
- Зволожите поверхню бетону. Гідроізоляція резервуарів (мова йде про проникаючих засобах) набагато краще "скріпить" пори всередині бетону, якщо його поверхня буде рясно зволожена перед нанесенням складу.
- Захистіть ємність зовні. проникаючі склади ефективні, проте їх краще використовувати в комплексі з зовнішньої гідроізоляцією. Із зовнішнього боку резервуар можна убезпечити різного роду бітумними мастиками.
- Підлаштовуйтеся під вміст. Якщо виконується зміцнення резервуара для питної води, важливо звернути увагу на позначку на суміші "дозволений контакт з питною водою". Те ж саме стосується басейнів та ставків - краще використовувати еластичні матеріали для обмазки. Гідроізоляція - відповідальний процес, під час якого важливо враховувати всі нюанси. Не забувайте про це.