- Сподобалася стаття? Слідкуйте за новими ідеями зі світу дизайну інтер'єрів, а так же корисних порад...
- Навіщо потрібен захист від вологи
- матеріали
- поліетиленові
- поліпропіленові
- Нюанси монтажу пароізоляційних плівок
- технологія монтажу
- висновок
- Джерела інформації
Сподобалася стаття? Слідкуйте за новими ідеями зі світу дизайну інтер'єрів, а так же корисних порад в нашому каналі. Підписуйтесь на нас в Яндекс.Дзене . Підписатися.
Що таке пароізоляція, для чого вона потрібна, і яким чином виконується? Я замислювався про це раніше. Тепер же, набравшись досвіду в цій справі, точно передам технічні моменти, і крок за кроком розпишу технологію монтажу пароізоляції.
Від пароізоляції залежить не тільки на ефективність утеплювача, але і довговічність конструкції
Навіщо потрібен захист від вологи
Пароізоляція - це сукупність різних методів захисту теплоізоляційних матеріалів і будівельних конструкцій від проникнення пари і, як наслідок, від випадіння та вбирання конденсату (Виноска 1).
Навіщо взагалі потрібна пароізоляція? Як нескладно здогадатися, сенс її полягає в захисті поверхонь від пара. Причому, мова йде не тільки про видиме парі, але і вологи, яка завжди присутня в повітрі.
Всередині житла рівень вологості практично завжди вище, ніж зовні, що пояснюється приготуванням їжі, пранням і прийняттям водних процедур. Так як пар рухається до холоду - назовні, зайва волога може істотно знизити термін експлуатації будівельних конструкцій та ефективність утеплювача.
Утеплення стін зсередини мінватою необхідно виконувати з використанням пароізоляційної плівки
Захист необхідна в наступних випадках:
- При утепленні стін зсередини мінватою. Як відомо, рівень паропроникності і вологопоглинання у мінеральної вати досить високий.
Тому відсутність пароізоляції може привести до скупчення вологи усередині утеплювача. Це в свою чергу призведе до зниження ефективності утеплювача, відсиріванню стін, утворення грибка і т.д .;

Утеплені пінопластом каркасні стіни зсередини обов'язково потрібно захистити від вологи пароізоляцією
- При утепленні каркасних конструкцій. Пароізоляція необхідна для каркасних стін, дерев'яних перекриттів і скатних дахів не тільки в разі використання мінераловатних утеплювачів, але і полімерних, які мають нульову паропроникність.
Справа в тому, що нульова паропроникність теплоізоляції призводить до того, що вся волога спрямовується в елементи дерев'яного каркаса. В результаті дерево швидко приходить в непридатність;

Пароізоляційна плівка обов'язково використовується при утепленні перекриттів
- При утепленні перекриттів. Пароізоляція в цьому випадку дозволяє захистити утеплювач від піднімається вгору пара.
У разі використання мінеральної вати всередині перегородок пароізоляцію можна не застосовувати, тому що в перегородках відсутні перепади температур, здатні привести до утворення конденсату.
матеріали
Як ми з'ясували, пароізоляція не повинна пропускати повітря, який переносить вологу. Тому пароізоляційні плівки не можна плутати з гідроізоляцією, яка, часто, має здатність пропускати повітря.
В даний час застосовують такі матеріали для пароізоляції:

види плівок
поліетиленові
Поліетиленові плівки - це найбільш дешевий варіант пароізоляції. Як правило, поліетиленову плівку застосовують для гідроізоляції міжповерхових перекриттів і стін.
Одношарова поліетиленова плівка дешева, але не довговічна
Види. Поліетиленові плівки бувають декількох типів:
- Одношарові. Найбільш дешеві, але не довговічні, а також нестійкі до механічних навантажень;
- Армовані. Являють собою тришаровий матеріал. Середній шар виконаний з стекловолоконной сітки.

Армована плівка відрізняється міцністю на розрив
Завдяки армуючому шару, плівка має більш високу міцність і довговічність;
Нижче наведена таблиця від виробника покрівельних матеріалів з коротким описом основних параметрів пароізоляційній армованої плівки (Виноска 2)
Матеріал 4-шарова армована плівка з
поліетилену з рефлексним шаром з
алюмінію. Горючість Г4 сильно горючий (ГОСТ 30244-94) Займистість В2 помірно займистий
(ГОСТ 30402-96) Розривне зусилля 450 Н / 5 см Паропроникність 3,1 х 10-6 мг / м * ч * Па за ГОСТ 25898-83 Опір диф-
фузії Sd Більше 150 м Термостійкість від - 40 ° C до + 80 ° C Маса 180 г / м² Маса рулону 13,5 кг Розмір рулону (пло
ща) 50 м x 1,5 м (75 м2)
- Фольгірованние. Головна особливість цих плівок полягає в здатності відображати тепло.
вартість:
Тип плівки Ціна за рулон Армированная 4х25 м 100г / 1 м2 2750 Армированная 2х10 м 140/1 м2 750 Однослойная 3х100 м 120 мкм 4600
На фото поліпропіленова пароізоляційна плівка - вона має високу міцність і тривалий термін служби
поліпропіленові
Поліпропіленові пароізоляційні плівки користуються найбільшою популярністю, так як перевершують поліетиленові за всіма показниками. Зокрема, вони більш міцні, довговічні, і стійкі до УФ-випромінювання і перепадів температур.
Ще одна особливість полягає в тому, що ці плівки, як правило, мають двошарову структуру. В результаті одна зі сторін має шорстку поверхню.

Одна сторона поліпропіленової пароізоляції має шорстку поверхню, яка затримує вологу
Це зроблено для того, щоб ворсинки затримували вологу на поверхні покриття і тим самим дозволяли їй випаруватися. Новачки часто запитують яким боком класти пароізоляцію?
Матеріал укладається гладкою стороною до утеплювача, а шорсткою - до облицювання. Правда, якщо ви помилково закріпили полотно шорсткою стороною до утеплювача - це не критична помилка, так як в будь-якому випадку матеріал не пропускає вологу.
Тому між плівкою і оздоблювальним матеріалом необхідний вентиляційний зазор.

Пароізоляція axton в від французького виробника Leroy Merlin, зарекомендувала себе як надійний і довговічний матеріал
Вартість. Нижче наведені ціни на популярні пароізоляційні матеріали, які добре себе зарекомендували:
Марка Вартість Стройбонд У 70 м2 635 Ізоспан B 70 м 2 1 140 Наноізол B 70 м2 770 Металлпрофіль Н 96 1,5х50 м 1800 Axton d 35 м2 615
Нюанси монтажу пароізоляційних плівок
Основні правила
Отже, з видами пароізоляційних матеріалів ми розібралися. Однак якість і ефективність захисту від пари залежить не тільки від типу матеріалу, а й від якості його монтажу.
Тому наостанок розглянемо технологію укладання пароізоляції. Але, попередньо я приведу деякі важливі правила монтажу:
- Парозахисту кріпиться з боку житла. Так як потоки пара рухаються зсередини приміщення назовні, парозахисту встановлюється завжди з внутрішньої сторони, що дозволяє забезпечити герметичний контур;

Парозахисту монтується завжди з внутрішньої сторони утеплювача
- Плівку потрібно правильно розташувати щодо утеплювача. Яким боком укладати пароізоляцію до утеплювача, я вже говорив вище - гладкий до теплоізоляції, шорсткою до обробки;

Дифузна мембрана пропускає вологу в одну сторону
- Із зовнішнього боку утеплювач захищається гідроізоляцією. Забезпечити повний захист теплоізоляції від пара практично неможливо. Щоб проникаюча волога могла залишати утеплювач, з тильного боку він закривається гідроізоляційної дифузійної мембраною.
Цей матеріал здатний пропускати вологу тільки в одну сторону; - Пароізоляційна покриття повинне бути герметичним. Щоб плівка не пропускала пар, необхідно ущільнювати місця її прилягання до каркаса, а також проклеїти місця стику плівок двосторонньої клейкою стрічкою.
технологія монтажу
Технологію монтажу плівки розглянемо на прикладі пароізоляції стін каркасного типу. Дану процедуру можна умовно поділити на кілька етапів:
етапи монтажу
Інструкція по застосуванню пароізоляції виглядає наступним чином:
Якщо утеплюється зсередини дерев'яний будинок, необхідно забезпечити вентиляційний зазор між стінами і гідроізоляційної мембраною. Крім того, в самих стінах потрібно виконати отвори знизу і під козирком. Ці заходи дозволить волозі виходити назовні і допоможуть запобігти відсиріванню стін.
На цьому монтаж паро- гідроізоляції завершено. Треба сказати, що покрівля, стіни та стелю обтягаються пароізоляцією за тим же принципом, тому розглядати кожен випадок окремо не будемо.
висновок
Тепер ви знаєте наскільки необхідна пароізоляція, а також чим і як її правильно виконати. Додатково рекомендую переглянути відео в цій статті. Якщо якісь нюанси викликали у вас питання - пишіть коментарі, і я з радістю вам відповім.
Джерела інформації
- Стаття з Вікіпедії
- Найбільших проїводітелей матеріалів з покрівлі Grandline
Що таке пароізоляція, для чого вона потрібна, і яким чином виконується?
Навіщо взагалі потрібна пароізоляція?
Новачки часто запитують яким боком класти пароізоляцію?