Жилье в Испании подешевело на треть. Общее снижение цен на недвижимость в Испании с момента начала кризиса составило 33,7%. Только за последние 12 месяцев стоимость недвижимости в Испании упала на 12,3%. При этом межгодовое снижение цен на недвижимость в ноябре (9%) уступает по значительности лишь снижению стоимости жилья в апреле (12,5%), подсчитали эксперты международной оценочной компании Tinsa. Заметнее других упала цена недвижимости на Средиземноморском побережье, где дома и квартиры подешевели более чем на 15%. Примерно настолько же снизились цены на недвижимость в столицах автономий и крупных городах. Как передает La Vanguardia, лучше обстоит дело на Балеарских и Канарских островах, где снижение стоимости жилья по сравнению с ноябрем 2011 года составило всего 9%.

Рідка гума для гідроізоляції: види, відгуки + особливості застосування

  1. Однокомпонентна рідка гума
  2. Двокомпонентна рідка гума

До облаштування покрівлі сьогодні спочатку пред'являються досить серйозні вимоги: створити влагонепронікаемое покриття, яке легко повторить форму даху, протистояти ультрафіолетових променів і будь-який негоді. І серед всієї пропонованої ринком продукції однієї з самої надійних вважається сучасна рідка гума для гідроізоляції - унікальний функціональний матеріал, що створює непроникну оболонку практично на всіх об'єктах.

І, якщо ви ще нічого не чули про це, раді будемо надати вам найсвіжішу інформацію!

Давайте подивимося для початку, що саме являє собою покрівельна рідка гума і наскільки простий або складний її монтаж:

Висока адгезія до основи має величезне значення. Так, якщо вода випадково проникне під таке покриття, вона не повинна розливатися під ним. Якщо мова йде про мембрані, то так, на жаль, і буде, а сама мембрана в цей час не дозволить волозі висихати, тому що буде ненавмисно захищати ту від сонця.

А ось рідка гума утворює міцну плівку, яка надійно зчеплені з дахом, і ніяких водяних лінз під нею бути не повинно. Звичайно, якщо ви повністю дотримувалися технології.

Саме гумою цей інноваційний матеріал називається потім, що володіє унікальною розтяжність до 1650%: на практиці 5-сантиметровий шматочок такої плівки виходить розтягнути до 80 см! Чим це цінно для покрівлі? Будь-які малопомітні для очей руху покрівлі не зможуть зашкодити ізоляційний килим, і навіть невелика тріщина затягнеться сама по собі.

Рідка гума також підходить для антикорозійного захисту дерев'яних, металевих і бетонних дахів. На відміну від більш звичного бітуму, рідку гуму напилюють холодним методом, і вона досить швидко утворює на поверхні даху цілісну безшовну мембрану, з високою адгезією практично до будь-якого матеріалу.

І в результаті ми отримуємо такі цінні властивості рідкої покрівлі:

  • абсолютна газо-, водо- та паронепроцінаемость;
  • висока стійкість до ультрафіолету і озоновим дощів;
  • легка вага (майже в 4 рази менше, ніж у рулонних матеріалів).
  • здатність витримувати термічні стреси і агресивне середовище;
  • пожежна безпека і нетоксичність;
  • збереження своєї структури без зміни протягом свого терміну служби;
  • Smart-пам'ять, коли матеріал самостійно затягує випадкові отвори!

Ще рідку гуму називають «напиляемой». Якщо рідка гума проводилася відповідно до відомими світовими екологічними стандартами, то вона не буде містити летких речовин і розчинників, а тому не стане виділяти ніякого неприємного запаху.

У рідкої гуми просто-таки приголомшлива еластичність, і навіть з роками межа міцності залишається високим. Чим старше така покрівля, тим твердіше стає її покриття, але при цьому еластичність зберігається і покриття не лущиться і не кришиться.

Завдяки всьому цьому на рідку гуму для даху дають від 20 років гарантії. Звичайно ж, рідка гума обійдеться вам дорожче багатьох інших покрівельних покриттів, але вона служить довше, ніж вони. Тому питання економічної доцільності такої покупки не так вже простий!

Тому питання економічної доцільності такої покупки не так вже простий

Для порівняння, в разі застосування рулонної гідроізоляції на 1000 м2, виходить 10000 метрів швів. Одним словом, цілих 10 кілометрів небезпечних місць, не кажучи вже про випадкових дефектах.

На відміну від звичайних мастик і руберойду будь-яке пошкодження у рідкої гуми затягується саме по собі:

Ще один важливий вагомий плюс: рідка гума ніколи не руйнується під впливом вібрації. Ось чому ж ідкую гуму по праву називають «розумним» будівельним матеріалом. Така покрівля вже кілька десятків років успішно застосовується на Заході!

Ось, наприклад, цікаве відео про те, як створюється інверсійна покрівля, у якій перший і найважливіший шар - рідка гума:

За ціною справжню рідку гуму часто порівнюють з бітумною черепицею, тому що і термін служби тут майже такий же.

Ті, хто вже перевірив міцність даху з гуми, згодні, що покриваючи рік за роком покрівлю рулонними матеріалами ніякої вигоди не досягти, тоді як досить один раз озброїтися валиком і якісним складом.

На жаль, серед професійних покрівельників нерідко зустрічається думка, що рідка гума абсолютно не підходить для гідроізоляції покрівлі. І що в результаті таких робіт тече більш 80% стиків.

Але давайте розберемося з цим поняттям. Насправді під рідкою гумою часто мають на увазі більш широке поняття, ніж повинно бути, і розраховане воно на масового споживача. Рідкої гумою часто називають будь-яку мастику, яка її нагадує, і відповідає таким критеріям: водонепроникна, еластична і здатна до розтягування.

І часто такий покрівельний матеріал не має нічого спільного з самою гумою, яка виробляється з каучуку. Тому правильно було б назвати подібний матеріал безшовної напиляемой гідроізоляцією, як і намагалися зробити виробники, але термін не прижився серед простого народу.

Ось, наприклад, одна з найпоширеніших помилок - вважати, що рідка гума являє собою суміш бітуму і латексу. Причому навіть самі виробники примудряються стверджувати, що випускають саме «рідку гуму», щоб залучити потенційних покупців.

І так, дійсно, такий склад мало стійкий до ультрафіолету. Більше того, в своїх рекламних роликах показують, як така гума легко знімається з поверхні у вигляді плівки! Про яку тоді адгезії можна тоді говорити.

Справжня рідка гума не стікає з даху навіть в сильну спеку і не розтріскується в мороз, на щастя, вже є успішний досвід застосування рідкої гуми в Якутії. Рідка гума не старіє, як бітум, тому що тут є спеціальний полімер, а він не дає ефірним оліям випаровуватися. Завдяки цьому така покрівля служить не менше, ніж 20 років:

Крім того, рідка гума спочатку розроблялася за кордоном, де вимоги до пожежної безпеки та екології одні з найвищих. Ось чому імпортні аналоги безпечні для людей і рослин, негорючі і нетоксичні. Настільки, що навіть підходять для облаштування штучного ставу і резервуара з питною водою.

Не варто також плутати рідку гуму для покрівлі з таким досить вузько продуктом, як Пласт Діп і його аналоги. Це дійсно рідка гума, але призначена тільки для автомобілів і не підходить для покрівлі. Так, ця гума легко знімається тонкою плівкою, тому що серйозна адгезія їй не потрібна.

Також іноді зустрічається твердження, що при приготуванні рідкої гуми для покрівлі використовується сольовий розчин, потоки якого потім залишаться на даху. Насправді в деяких марках гуми дійсно є сіль, яка розлучається щодо 1/100 - зовсім небагато. У гумової покрівлі немає інгредієнтів, які здатні розчинятися у воді. Цим вона кардинально відрізняється від популярної гумової фарби, зверніть увагу!

У різних виробників свій погляд на склад рідкої гуми, чому також залежатиме підсумковий якість. На вітчизняному ринку рідку гуму, а саме те, що під нею мають на увазі, представляють чотири компанії: ТЕХНОПРОК, Гермтехно, Гермпромстрой і Well-C Technologies. Це офіційні дистриб'ютори компаній Liquid Rubber, Pazkar, Huske і Premium Liquid Rubber.

Рідка гума від Liquid Rubber - еластомерна водна емульсія на основі нафти і спеціальних полімерів.

Одні з найпопулярніших російських розробок в цій сфері - рідка гума Профікс і Syntomast:

Рідка гума марки Syntomast розробляється як інноваційне покриття на основі полімерів, які найбільш стійкі до атмосферних умов і агресивному середовищі. При цьому такі мастики випускають в кольорі і користуються великою популярністю, адже широку кольорову гаму цінують перш за все дизайнери.

А ті й визначають найчастіше, який саме матеріал буде використовуватися. По суті, Syntomast Roof - це щільна паста на основі води, яку поставляють об'ємом від 20 до 200 літрів, у вигляді червоного, бежевого, синього, білого, зеленого і чорного кольору.

Друга відома вітчизняна марка двухкомпонентной рідкої гуми - Профікс. Розроблено вона була, як то кажуть, «від фундаменту до покрівлі».

Славиться своїми відмінними властивостями також рідка гума GPSpraykote, яка рекомендована для об'єктів Міноборони РФ. Вона виготовлена ​​на основі полімерно-бітумної водної емульсії, тому наноситься холодним методом за допомогою розпилювача. Відрізняється від інших аналогів властивістю миттєвого затвердіння.

Добрі відгуки можна почути і про вітчизняної рідкої гумі Liquid Rubber, яка проводиться за імпортними технологіями. В її основі - водна емульсія з очищених модифікованих бітумів і полімерів, які добре захищають покриття від агресивних середовищ і ультрафіолету.

Набирає також свою популярність рідка гума «Елемент». Це матеріал на основі модифікованого каучуку, який створює в заводських умовах нано-робот.

І, нарешті, ще один популярний продукт. До недавнього часу компанія ТЕХНОПРОК свою рідку гуму імпортувала з-за кордону, але тепер стала виробляти самостійно, в Росії. Причому, якщо вірити відгукам, досить якісно.

Єдина відмінність від імпортних аналогів тільки в тому, що це покриття після висихання на дотик більш жорстке. До слова, ТЕХНОПРОК в народі нерідко порівнюють з ізраїльської рідкої гумою Rapidflex, тому що ті дійсно схожі за своїми властивостями.

Найцінніше перевага рідкої гуми для будівельників в тому, що її легко наносити на всі покрівельні матеріал і в горизонтальному, і у вертикальному напрямку. При роботі на небезпечній висоті це - досить цінний момент.

І в найскладніших місцях, де зазвичай доводиться ліпити щось з шматків того ж рулону або гонту, тут досить просто направити струмінь. Причому рідку гуму дозволено наносити і на бетон, і на камінь, і навіть на дерево.

Для нанесення рідкої гуми конкретно на покрівлю досить мінімальної підготовки: поверхню всього лише повинна бути чистою і сухою.

Весь процес з напилювання гуми проходить швидко, за день бригада встигає обробити більше 1000 квадратних метрів, і при цьому для роботи з обладнанням необхідно лише дві особи. А спосіб гідроізоляції покрівлі безпосередньо залежить від того, з якою саме рідкої гумою мають справу: з одно- або двокомпонентною.

Однокомпонентна рідка гума

Все однокомпонентні мастики - це високодисперсні суміші на водній основі. У них водять спеціальні наповнювачі, барвники, консерванти, стирол-акрилатні полімери, загусники і навіть піногасники.

До слова, досить часто однокомпонентну рідку гуму додатково посипають базальтової або сланцевої крихтою, щоб захистити її від сонячних променів і випадкових механічних пошкоджень при ходьбі. І, звичайно, естетичні властивості ще ніхто не відміняв:

Двокомпонентна рідка гума

Рідка гума CBS Synto від компанії «Технології гідроізоляції» - це недорога мастика для покрівлі, що володіє при цьому гарною якістю.

Суть самої технології полягає в напиленні бітумно-латексної емульсії за допомогою спеціальної безповітряному установки. У ній на ходу під тиском змішуються два компонента, наносяться на поверхню і полімеризуються.

Прямо на місце будівництва рідку гуму традиційно поставляють в окремих герметичних бочках. Сьогодні підрядні організації використовують імпортне або вітчизняне обладнання для розпилення рідкої гуми. Така апаратура працює на бензиновому двигуні і комплектується шлангами до 150 м.

Завдяки цьому обладнання не потрібно піднімати на дах:

Відкрийте для себе щось нове: останні будівельні технології дійсно можуть вас здивувати!

Чим це цінно для покрівлі?
Реклама

Реклама
Новости
Реклама
Реклама