Жилье в Испании подешевело на треть. Общее снижение цен на недвижимость в Испании с момента начала кризиса составило 33,7%. Только за последние 12 месяцев стоимость недвижимости в Испании упала на 12,3%. При этом межгодовое снижение цен на недвижимость в ноябре (9%) уступает по значительности лишь снижению стоимости жилья в апреле (12,5%), подсчитали эксперты международной оценочной компании Tinsa. Заметнее других упала цена недвижимости на Средиземноморском побережье, где дома и квартиры подешевели более чем на 15%. Примерно настолько же снизились цены на недвижимость в столицах автономий и крупных городах. Как передает La Vanguardia, лучше обстоит дело на Балеарских и Канарских островах, где снижение стоимости жилья по сравнению с ноябрем 2011 года составило всего 9%.

10 будматеріалів небезпечних для здоров'я

  1. шифер
  2. бетон
  3. гіпсокартон
  4. пінополістирол
  5. Мінеральна вата
  6. Сухі штукатурні суміші
  7. Вироби з ПВХ
  8. лінолеум
  9. шпалери
  10. Фарби та лаки
  11. Щоб хоч якось убезпечити себе, потрібно:

одна тисячі вісімсот дев'яносто вісім переглядів

одна тисячі вісімсот дев'яносто вісім переглядів

Придбання матеріалів для будівництва та ремонту - справа складна і відповідальна. Більшість росіян при покупці в першу чергу звертають увагу на зовнішній вигляд, технологічність і вартість матеріалів, а не на їх безпеку.

Такий підхід загрожує самими неприємними наслідками. Деякі сучасні будматеріали здатні негативно впливати на організм людини, а багато продавців, стурбовані виключно збільшенням доходів, вважають за краще не доводити до відома покупців повну інформацію про всі аспекти реалізованих товарів.

Ознайомимося зі списком будматеріалів, небезпечних для здоров'я.

шифер

шифер

У недавньому минулому саме шифер був одним з найбільш недорогих і поширених покрівельних матеріалів. Шкода, що він здатний завдати здоров'ю людини, пов'язаний, перш за все, з тим, що листи шиферу виробляються з спресованих волокон азбесту, який з часом розпадається на дрібні шматочки.

Дані частинки настільки малі і легкі, що знаходяться в повітрі у вигляді найтоншої суспензії і при вдиханні можуть потрапляти в дихальні шляхи, осідаючи там. Швидкість руйнування азбесту збільшується при нагріванні. Це означає, що покрівля, виготовлена ​​з листів шиферу, в спекотні літні дні буквально отруює мешканців будинку.

Азбест - один з найбільш сильних канцерогенів. Тривале вдихання його частинок загрожує розвитком не тільки запальних процесів в респіраторній системі, а й злоякісних пухлин.

Якщо ви вирішили використовувати шифер при будівництві житла, постарайтеся зробити так, щоб він не піддавався впливу високих температур і перепадів погоди.

Найпростіше пофарбувати поверхню листів, що в деякій мірі знизить ймовірність шкідливого впливу матеріалу на здоров'я.

бетон

бетон

Бетон використовується в якості основного матеріалу для заливки фундаментів, зведення несучих стін і міцних перегородок. З нього роблять окремі будівельні елементи (блоки і плити), а також масивні конструкції.

Матеріал технологічний, довговічний і недорогий. На жаль, він практично непроникний для повітря, і жити в будинку, побудованому з бетонних елементів, досить шкідливо.

Крім того, плити і блоки зміцнюють металевими каркасами, які діють як своєрідні пастки електромагнітних хвиль. Встановлено, що мешканці будинків, зведених з армованого бетону, часто страждають підвищеною стомлюваністю, мають проблеми зі сном.

Фахівці пов'язують такі нездужання з впливом електромагнітного випромінювання. При будівництві монолітних конструкцій застосовують спосіб заливки ущільнювача бетонної сумішшю.

В якості основи використовують дрібний щебінь, який отримують з міцних гірських порід (наприклад, граніту). Чи не дуже добросовісні будівельні фірми при цьому не утрудняються перевіркою безпеки ущільнювача, зокрема його радіоактивності.

В результаті мешканці нерідко заселяються в квартири, стіни яких створюють підвищений радіоактивний фон протягом багатьох десятиліть.

гіпсокартон

гіпсокартон

Гіпсокартон застосовується для внутрішньої обробки житлових приміщень: вирівнювання стін і підлоги, створення складних форм стель і різноманітних легких перегородок. Але мало хто підозрює про те, що цей матеріал може становити небезпеку для здоров'я.

Нешкідливим може вважатися тільки високоякісний гіпсокартон, до складу якого входить очищений гіпс. Він не руйнується на повітрі і не робить негативного впливу на дихальні шляхи.

Проблема полягає в тому, що недосвідчені покупці часто набувають більш дешевий технічний гіпсокартон, що не призначений для обробки житлових приміщень. Така економія неприпустима: неякісний матеріал не тільки менш довговічний, але і шкідливий для здоров'я.

пінополістирол

пінополістирол

У будівництві використовуються дві модифікації пінополістиролу: пресований (пінопласт) і екструдований. Обидва застосовуються в якості утеплювачів. Крім того, з пінопласту виробляються деякі види оздоблювальних стінних і стельових панелей.

Пінополістирол виділяє в повітря такі хімічні сполуки, як стирол, фенол та формальдегід. Вони не тільки дратують слизову оболонку дихальних шляхів, а й накопичуються в організмі, поступово отруюючи його.

Тому фахівці не рекомендують використовувати пінополістирол для внутрішньої обробки житла. Тривале перебування в приміщенні, облицьованому пінопластовими плитами, погано відбивається на стані печінки і серцево-судинної системи.

Є дані про те, що накопичення продуктів розпаду пінополістиролу в організмі вагітної жінки може привести до виникнення вад розвитку плоду.

Мінеральна вата

Мінеральна вата

У сучасному будівництві мінеральна вата широко використовується для утеплення і шумоізоляції. Матеріал може виділяти фенол і формальдегід, токсичні для людини.

Імовірність нанесення шкоди здоров'ю висока, оскільки мінеральна вата легко розпадається на мікрочастинки, що потрапляють в організм через органи дихання.

Щоб уникнути шкідливого впливу пласти мінеральної вати потрібно використовувати виключно як утеплювач, який слід розміщувати між шарами інших будівельних матеріалів. Стіни і перегородки, зведені із застосуванням мінеральної вати, не рекомендується свердлити.

Сухі штукатурні суміші

Сухі штукатурні суміші

Сухі суміші для приготування штукатурки, шпаклювальних паст, клеїв та інших оздоблювальних матеріалів не повинні містити ніяких шкідливих для здоров'я компонентів.

Небезпека матеріалів такого роду пов'язана з тим, що їх дуже легко і вигідно підробляти. За деякими даними, частка контрафактних сухих сумішей, що реалізуються на вітчизняному ринку, становить близько 60%.

При контрольних закупівлях в складі порошків, що продаються в фальсифікованих "фірмових" упаковках, знаходять і погано очищений крейду, і хімічні речовини, токсичні для людини, і навіть компоненти з виразним радіоактивним фоном.

Вироби з ПВХ

Вироби з ПВХ

Їх полівінілхлориду (ПВХ) роблять матеріали для натяжних стель, стінові панелі (сайдинг), труби, найрізноманітніші елементи оздоблення приміщень (плінтуси, молдинги, установчу фурнітуру для електропроводки і т д).

Широко поширені і так звані пластикові вікна, при виготовленні яких теж використовується ПВХ. Товари, вироблені європейськими фірмами, які підтримують високі стандарти якості, практично безпечні.

Біда в тому, що вітчизняний ринок переповнений їх неякісними аналогами і підробками. Подібні матеріали можуть виділяти діоксин, який є потужним канцерогеном, і токсичний фенол.

лінолеум

лінолеум

Лінолеум призначений для фінішної обробки полови. Він буває натуральним і полімерним. Перший виготовляють на основі джутової тканини або деревної крихти з застосуванням натуральних олій і смол. Він нешкідливий, але недешевий і досить складний в укладанні.

При виробництві полімерного лінолеуму використовують синтетичні смоли, які можуть виділяти в повітря бензол, гнітючий органи дихання, і фталати, що згубно впливають на репродуктивну систему.

Найнебезпечнішим вважається матеріал, виготовлений на основі полівінілхлориду, особливо в тих випадках, коли їм обробляють підлоги, постійно піддаються впливу вологості або високих температур.

шпалери

шпалери

Вінілові шпалери не виділяють шкідливих речовин, але абсолютно не пропускають повітря. Під ними можуть розростатися колонії патогенних грибків. Таким матеріалом можна обклеювати спальні, дитячі кімнати, а також приміщення з підвищеною вологістю.

Низькоякісні різновиди шпалер, що миються з часом починають руйнуватися, виділяючи бензол і стирол. Оптимальний варіант - обклеювання стін паперовими шпалерами.

Вони не так технологічні, як лінкрустовие або вінілові, зате не завдають шкоди здоров'ю, та й обходяться дешевше. Шпалери з натуральних рослинних матеріалів (джуту, бамбука і т д) екологічні, але дуже дорогі.

Фарби та лаки

Фарби та лаки

Найбезпечнішими вважаються фарби на водній основі. Вони не містять токсичних розчинників і придатні для внутрішніх оздоблювальних робіт.

Більшість масляних фарб і лаків виготовляються із застосуванням толуолу і ксилолу. Ці речовини у високих концентраціях призводять до розвитку захворювань дихальної системи і крові, вражають слизові оболонки і шкіру.

Деякі різновиди лакофарбових покриттів роблять на основі полівінілхлориду, який може виділяти в повітря діоксин протягом півроку після фарбування.

Щоб хоч якось убезпечити себе, потрібно:

  • здобувати матеріали, виготовлені відомими європейськими або американськими виробниками;
  • вибирати будівельні товари у великих спеціалізованих магазинах;
  • ретельно вивчати склад придбаних матеріалів;
  • точно слідувати рекомендаціям виробників щодо застосування матеріалів для будівництва та ремонту;
  • не економити на якості додаткових матеріалів (клеїв, мастик, оздоблювальних сумішей і т. д.).

Ремонт квартири (тим більше будівництво нового житла) здійснюють досить рідко. Даний процес вимагає ретельного планування, в тому числі фінансового.

Важливо з особливою серйозністю підійти до вибору будівельних матеріалів і врахувати всі їх властивості. Тільки в цьому випадку ваш будинок стане не тільки красивим і затишним, але і безпечним.

джерело

Реклама

Реклама
Новости
Реклама
Реклама