- Крок 1: Як зняти ланцюг з велосипеда без інструментів.
- Крок 2: Що потрібно для змащення ланцюга.
- Крок 3: Підготовка ланцюга перед мастилом.
- Крок 4: Занурення ланцюга в парафін.
- Крок 5: Виймаємо ланцюг з парафіну і охолоджуємо її.
- Крок 6: Установка ланцюга на велосипед.
Змащувати ланцюг будемо шляхом її занурення в гарячий парафін. Головною перевагою цієї системи змащення ланцюга є її простота і швидкість. Ланцюг автоматично очищається від бруду, а при цьому ризик забруднити свій одяг зводиться до мінімуму. Саме з цих причин я давно відмовився від трудомісткого процесу змащення ланцюга маслом. Я намагаюся регулярно змащувати ланцюг парафіном кожні три тижні або через кожні 500 км.
Крок 1: Як зняти ланцюг з велосипеда без інструментів.
Спочатку необхідно зробити так, щоб можна було знімати ланцюг з велосипеда без необхідності використання інструментів. Для цього я скористався «замком для ланцюга» Sram (зображений на фотографії вище). Подібні замки випускають і інші виробники. Я користувався тільки замками Sram і з ними у мене ніколи не виникало ніяких проблем. Якщо ви не знаєте який замок для ланцюга краще купити, то можете проконсультуватися з фахівцем в веломагазині. Зазвичай все велосипедні ланцюга Sram початково продаються з замками. Щодо інших ланцюгів орієнтуйтеся вже на місці.
«Замком для ланцюга» дуже легко користуватися - потрібно тільки навчитися його правильно з'єднувати і роз'єднувати.
Крок 2: Що потрібно для змащення ланцюга.
Напевно найважче в мастилі ланцюга це зібрати всі необхідні інструменти і матеріали, але це стосується і будь-якого іншого ремонту велосипеда . Отже, щоб змастити ланцюг на велосипеді, нам будуть потрібні:
- Банку парафіну вагою 0,5 кг (можна знайти в більшості господарських магазинів).
- Невеликий шматок гнучкою дроту. У мене був моток дроту, яка застосовується під час ремонту стелі. Дріт можна купити практично в будь-якому господарському або будівельному магазині. Вона вам знадобиться ще не один раз.
- На фотографіях видно, що парафін знаходиться в пластмасовому контейнері, але я не рекомендую його використовувати. Я в перший раз спробував його застосувати, але в подальшому відмовився. Хоч цей контейнер і відповідного розміру, але він повинен бути металевим.
- Лоток з паперовими серветками, щоб покласти в нього змащену ланцюг для охолодження.
- Зняті з велосипеда ланцюг і замок (як зняти ланцюг з велосипеда дивіться вище).
- Нагрівач парафіну. Буде потрібно особливий нагрівач, який спеціально призначений для розігріву парафіну. Він контролює температуру нагрівання, щоб вона не перевищила значення, коли парафін може спалахнути. Нагрівач парафіну можна купити в косметичному магазині (використовується при депіляції).
Крок 3: Підготовка ланцюга перед мастилом.
Увімкніть нагрівач парафіну. Поки парафін розігрівається, протягніть дріт крізь ланки ланцюга, щоб її можна було легко занурювати в парафін. Я взяв короткий шматок дроту і просунув її через крайнє ланка і ланка в середині ланцюга. Також я нанизав на дріт дві половинки замку ланцюга і склав їх разом.
Як тільки парафін стане абсолютно рідким, можна починати занурювати в нього ланцюг.
Крок 4: Занурення ланцюга в парафін.
Змастити ланцюг в гарячому парафіні зовсім нескладно. Будьте обережні, так як парафін і нагрівач досить гарячі і можна обпектися. Опустіть ланцюг в контейнер з парафіном, щоб вона повністю занурилася в нього. Зачепите дріт за край контейнера з парафіном, щоб її можна було легко схопити, коли будете діставати ланцюг (дивіться фотографію вище).
Залиште ланцюг в парафіні на 4 - 6 хвилин. На поверхні парафіну не повинно бути ніяких бульбашок. Розтягніть ланцюг, щоб парафін краще проник в неї і вона добре змазати.
Крок 5: Виймаємо ланцюг з парафіну і охолоджуємо її.
Витягніть ланцюг з парафіну і покладіть її на викладений паперовими серветками лоток. Розігрітий парафін подіяв на ланцюг магічним чином - тепер вона дуже чиста і просто сяє.
Залиште її на кілька хвилин остигати.
Крок 6: Установка ланцюга на велосипед.
Встановіть ланцюг на велосипед, акуратно пропустивши її через перемикач швидкостей. Усе! Мастило ланцюга повністю завершена!
Ще однією перевагою цієї системи змащення ланцюга є те, що більше нічого не потрібно робити. Інші компоненти велосипеда (передня зірка і касета) не потребують мастилі і залишаються реально чистими, а також чистими залишаєтеся ви самі і велосипед.
Змащуйте велосипедну ланцюг кожні 500 - 600 км.