- Як вибрати ідею для клумби своїми руками: фото дизайнів
- Квітники та клумби своїми руками з підручних матеріалів: фото і різновиди
- Різноманітність видів клумб для квітів своїми руками: фото цікавих рішень
- Як зробити клумбу на дачі своїми руками для початківців: корисні рекомендації
- Дизайн клумб своїми руками з цегли: фото красивих варіантів
- Нюанси створення клумб з дощок своїми руками: фото ідей
- Як зробити клумбу з покришок своїми руками: фото незвичайних рішень
- Особливості клумб з пластикових пляшок своїми руками: фото проектів
- Фото клумб своїми руками з підручних засобів біля будинку: інші ідеї
- Як зробити вертикальну клумбу своїми руками з підручних засобів: незвичайні конструкції
- Оригінальні квітники і клумби: схеми з описом
Багато власників власних ділянок приділяють багато уваги не тільки зібраному врожаю, а й естетичну складову. Відпочивати і працювати в оточенні красивих елементів ландшафтного дизайну набагато цікавіше. Якщо ви не хочете витрачати багато грошей на благоустрій своєї території , То чудове для вас рішення створити оригінальні квітники і клумби своїми руками з підручних матеріалів. Фото на сайті демонструють величезний вибір подібних саморобних конструкцій. Давайте розберемося, як можна зробити гарний квітник з підручних засобів, а також розглянемо найцікавіші ідеї і дизайни.
За допомогою простих матеріалів можна створити прості і дуже красиві квіткові композиції
Як вибрати ідею для клумби своїми руками: фото дизайнів
Перш ніж починати створювати клумби і квітники на дачі, потрібно визначитися з плануванням. Проект ви можете скласти і самі. Ось основні завдання, які вам доведеться вирішити:
- розподіл і планування схем посадки;
- вибір рослин для квітників;
- підбір дизайну.
Варіант схеми клумби
Труднощів з вибором красивих бути не повинно, адже в мережі ви можете знайти масу фото простих клумб і квітників своїми руками. Безліч цікавих ідей можна знайти в журналах з ландшафтного дизайну та садівництва.
Тепер давайте розберемося, чим відрізняється квітник від клумби:
- клумба передбачає дотримання геометричних ліній території, на якій будуть висаджені рослини. Подібні елементи ландшафтного дизайну бувають прямокутні, круглі або інший правильної форми;
Чіткі форми клумб
- для квітників форма не важлива. При цьому конструкція може набувати найрізноманітніших конфігурації.
об'ємний квітник
Щоб спланувати клумбу необхідно знати деякі важливі деталі:
- правильний підбір колірного оформлення квітника. обов'язково продумайте поєднання квітів і їх тривалість цвітіння;
- має значення кількість видів. Не варто висаджувати безліч різних сортів, досить використовувати 2-3 культури. При цьому слід враховувати, як рослини уживуться один з одним;
- вибір форми клумби можна підглянути серед вже розроблених іншими дизайнерами. Обрана конфігурація не повинна виглядати чужорідної в загальному судовому ансамблі. Вона повинна вписуватися в загальну концепцію і стиль.
Особливості планування квітника можна подивитися на відео:
Найлегшим способом оформлення є бордюр . Можна висадити компактні і низькорослі культури уздовж доріжок . Клумба у формі прямокутника називається рабатки. У ній можна посадити як рослини однієї висоти, так і кілька ярусів різної висоти.
Користується популярністю види красивих клумб перед будинком своїми руками. Подібні декоративні елементи називають миксбордерами.
Новачкам варто почати з простого квітника - многоцветніка. Це простий варіант, але в період цвітіння виглядає чудово. До поширених варіантів відноситься міні-розарій, в якому може бути кілька сортів троянд.
Важливо правильно підібрати насіння квітів для посадки в клумбу. Важливо звернути увагу на висоту дорослої рослини, на час його цвітіння, а також обов'язково дотримуватися час посадки.
Квітники та клумби своїми руками з підручних матеріалів: фото і різновиди
Вибираючи ідею клумб для дачі своїми руками, необхідно розбиратися в класифікації цих елементів. Ось такі види квітників і клумб бувають:
- традиційна клумба виглядає як звичайна грядка , На якій висаджено квіти, які змінюють одне одного і квітучі протягом усього сезону;
Круглі форми
- варіант хамелеон передбачає контрастні посадки. Тобто один відтінок квітів різко замінюється іншим;
Квіткова композиція хамелеон
- нерегулярний квітник складається з рослин, які посаджені в певній послідовності. При цьому під час всього сезону цвітіння змінюється рівномірно;
нерегулярна композиція
- в регулярному квітнику все рослини цвітуть одночасно, але сорти можуть відрізнятися розмірами і різноманіттям;
Регулярний варіант
- рабатка - це квіткова грядка у вигляді стрічки. Найчастіше розташовується уздовж доріжок або будинків . Представлені двома типами - двосторонні та односторонні. Двосторонній варіант являє собою композицію з низьких рослин на передньому плані і високих на задньому. Для їх створення часто застосовуються однорічні культури;
Розкішна рабатка
- килимовий квітник дозволяє створити розкішний килим з квітів, які формують красиві візерунки;
килимовий варіант
- арабески представляють варіант квіткового оформлення, який може використовуватися в центрі клумби або як самостійний елемент. Буває круглої або овальної форми, з незвичайним орнаментом з квітів. Для такого варіанту застосовуються килимові і однорічні культури;
чудова прикраса
- миксбордер - це змішана посадка з декоративних культур. Вона не має чітких ліній і геометричних форм. Конструкція характеризується довільними і м'якими лініями.
схема миксбордера
Квіткові клумби можна оформити різними квітучими культурами для відкритого і закритого грунту. Це можуть бути багаторічники або однорічники. Ефектно виглядають квіткові композиції одного кольору, але різних відтінків.
Процес оформлення починається з вибору підходящого матеріалу. Від цього залежать і подальші способи обробки, і місце розташування і навіть сорти квітів. варто використовувати дренаж , Так як грунт теж повинна дихати.
Різноманітність видів клумб для квітів своїми руками: фото цікавих рішень
Різновидів клумб існує багато. Крім основних варіантів варто відзначити і ще деякі. Їх ви можете подивитися на фото клумб і квітників. Своїми руками можна виконати багато варіанти.
Ось найпоширеніші композиції:
- моноклумба створюється з рослин однієї кольорової палітри або одного сорту;
Гарний колір для моноклумби
- альпінарій складається з каменів різної форми в поєднанні з декоративними рослинами альпійської флори. При цьому створюється імітація природи альпійських гір;
Об'ємний альпінарій з доріжками
- бордюри виконуються у вигляді вузьких квіткових смуг. Вони обрамляють доріжки і клумби. Ширина бордюру може варіюватися в межах 10-50 см;
цегляний бордюр
- кільцеві композиції обрамляють окремі об'єкти. Наприклад, фонтани, дерева або статуї;
Кільцевій ансамбль
- для оформлення вертикальних елементів досвідчені садівники часто застосовують вертикальну клумбу і квітник своїми руками. Фото демонструє найоригінальніші ідеї. Таким чином, можна декорувати навіс , Перегородки, ширми, стіни і арки;
вертикальна конструкція
- вазон - такий варіант клумби, який застосовується на ділянках, де не виходить оформити композицію стандартними способами. Це можуть бути заасфальтовані ділянки, площі, двір або алеї з покриттям. Щоб його створити використовується велика ємність із землею, куди проводиться посадка;
Клумби з деревини
- популярні багатовимірні композиції. Їх створюють за допомогою додаткових елементів.
багатовимірний ансамбль
Як зробити клумбу на дачі своїми руками для початківців: корисні рекомендації
Можна зробити багато варіанти квітників і клумб своїми руками з підручних матеріалів. Фото простих і цікавих дизайнів можна подивитися на нашому сайті. При цьому зовсім необов'язково бути фахівцем ландшафтного дизайну , Потрібно тільки мати фантазією і обзавестися насінням рослин і певними матеріалами.
Перш ніж приступити до створення квіткового ансамблю варто подбати про таких моментах:
- рослини підбираються з урахуванням забарвлення, умов зростання і періодів цвітіння;
- важливо вибрати правильне місце. Ця ділянка має бути захищений від вітрів, а також від сонячних променів в жарку погоду. Краще посадити рослини на західному чи східному боці території;
- особливу увагу слід приділити підготовці ґрунту. Краще використовувати суміш з листової грунту з домішками дерну і піску. Можна внести комплексні добрива. Ділянка для квітника необхідно добре прополоти, а грунт прорихлити . Краще виконати установку дренажної системи ;
- габарити і форму квітника потрібно запланувати заздалегідь.
Як робити просту клумбу можна подивитися на відео нижче:
Квіткові композиції виконуються на базі земляних насипів. Щоб створити оригінальні конструкції можна використовувати незвичайні предмети. У справу підуть покришки, візки, пляшки, вазони і навіть предмети меблів. Також застосовуються і зовсім, здавалося б, не підходять елементи, наприклад, пні, черевики і деталі сантехнічного обладнання.
До більш традиційних матеріалів для огородження варто віднести пластик, деревину, цегла, пляшки, покришки або плитку.
Ще простіший варіант клумби:
Територію майбутньої клумби потрібно почистити від дерну. При цьому необхідно зрізати шар не менше 10 см. Для установки дренажу застосовується керамзит або гравій. Потім ділянку з дренажем засипається грунтом. Після цього потрібно почекати тижнів зо два, поки грунт всядеться.
облаштування вертикальних клумб вимагає певної майстерності. Можна зробити вертикальну конструкцію з горщиків. Вони можуть мати різний діаметр, а ось рослини повинні володіти однаковою формою. Такі горщики розташовуються уздовж стін або в області стелі. Підійде для вертикального оформлення і сітка - рабиця. Непогано виглядає і стіна з каменю. Для формування на ній рослинності підійдуть такі квіти, як незабудки, віоли і примули.
Також вертикальні конструкції можна робити зі старих бочок, пластикових труб і пляшок, дерев'яних ящиків і автомобільних покришок.
Ось ще варіант конструкції з рабиці:
Стаття по темі:
Дизайн клумб своїми руками з цегли: фото красивих варіантів
Як зробити клумбу з цегли своїми руками, буде цікаво тим, хто хоче звести міцну конструкцію. Найчастіше посадки обкладаються цеглою по периметру в потрібній формі. Найпростіший варіант - укласти цегла під кутом і наполовину вкопати в землю. Але конструкція з цегли більш цікаве рішення. Викладається клумба за запланованою схемою:
- спочатку позначаються контури майбутньої конструкції;
- копаються поглиблення і наповнюються дренажем;
- робляться стінки з цегли;
- якщо квітник буде високим, то кладку слід трохи нахилити всередину.
Оригінальне рішення для огорожі з цегли
Після зведення потрібно дати час для становлення розчину і закріплення стін. Після цього в конструкцію засипається грунт і також залишається до усадки. За запланованою схемою виконується посадка квітів і полив.
Ось так можна зробити конструкцію з цегли:
Можна спорудити красиві клумби своїми руками з цегли, шиферу, каменів. Особливою популярністю користуються стінки з природного каменю. При цьому потрібно підбирати камені, які будуть щільно прилягати одне до одного. Прошарок з цементного розчину не повинна бути занадто товстою.
Варіант квітника біля будинку
Нюанси створення клумб з дощок своїми руками: фото ідей
Існує велика кількість ідей для дерев'яних клумб для квітів своїми руками. Фото показує найпопулярніші варіанти. Можна зробити просте огорожу з дощок для квіткової композиції. Пам'ятайте, що перед використанням деревину потрібно обробити захисними просоченнями.
У таблиці представлені деякі варіанти:
При наявності відповідних матеріалів, не важко буде розібратися, як зробити клумбу з дощок.
Як зробити клумбу з покришок своїми руками: фото незвичайних рішень
До бюджетних варіантів варто віднести клумби з автомобільних шин. Такі елементи чудово піддаються обробці. З цього матеріалу можна зробити не тільки бордюри і нестандартні вазони, а й всілякі фігури птахів і тварин. Перед тим як приступити до монтажу подібної конструкції, необхідно розрахувати висоту споруди.
Ось так можна зробити красиве виріб зі старої шини:
Щоб вибрати дизайн майбутньої конструкції, подивіться фото квітників з шин та покришок.
Для роботи з таким незвичайним матеріалом можуть знадобитися такий інвентар та інструменти:
- для здійснення надрізів знадобиться гостро заточений ніж. Замість ножа можна скористатися лобзиком або ножівкою;
- для захисту рук потрібно використовувати рукавички;
- для нанесення розміток знадобиться крейда, мило або маркер;
- фінішне покриття виконується за допомогою фарби. Краще застосовувати склад для зовнішніх робіт;
- в якості декоративних елементів можна використовувати камінчики.
Перед роботою шину необхідно добре очистити, помити і висушити. Для створення вазонів потрібно підготувати шини з дисками, які забезпечать клумбу міцним дном. З шин можна зробити квітники і групові клумби.
різнобарвна клумба
Розріз слід виконувати по попередньо зробленої розмітці. При цьому важливо, щоб глибина не перевищувала третини конструкції. Можна створити зовнішній вигляд виробу у формі тварини, птиці або квітки. Для формування квітки пелюстки можна зробити великими або маленькими.
Після вирізання елементів покришка вивертається, а її краї загинаються.
У таблиці показані найпопулярніші способи використання шин для клумб:
Особливості клумб з пластикових пляшок своїми руками: фото проектів
Давайте розглянемо варіанти огорож з пластикових пляшок для клумби. Для створення подібних конструкцій підбираються пляшки за кольором і літражу. Потім шийки слід обрізати на одному рівні, і встромляють їх у землю. Такий спосіб підходить для установки низького бордюру.
Можна виконати і більш високу конструкцію. Для цього знадобиться брус з дерева. До нього потрібно прикрутити кришки. При цьому важливо розрахувати, щоб пляшки виявилися щільно одна до іншої. Потім в кришки вкручуються пляшки. Готовий елемент встановлюють на грунт.
Якщо все зробити акуратно, то у вас вийде прекрасна конструкція заборчика з пластикових пляшок для клумби.
Фото клумб своїми руками з підручних засобів біля будинку: інші ідеї
Для облаштування оригінальних квітників і клумб можна використовувати і інші матеріали. Красивим елементом ландшафтного дизайну може стати старі меблі . З непотрібної ліжка вийде чудова кучерява композиція. Лежак можна декорувати пишною рослинністю. Можна скористатися і такими старими предметами, як стіл, стілець або навіть диван.
Ансамбль зі старих стільців
Як варіант стане в нагоді і древній автомобіль. Його можна пофарбувати в яскравий колір, а на даху встановити піддон з грунтом. У ємність краще посадити в'юнкі рослини . Посадити низькорослі або в'юнкі рослини можна і в багажник.
рослинний раритет
Непоганий варіант існує і з велосипедом. При цьому кашпо можна підвісить на кермі. Ємності з квітами також встановлюються на багажнику або сидінні. При цьому всі металеві деталі фарбуються в яскраві кольори.
Як зробити вертикальну клумбу своїми руками з підручних засобів: незвичайні конструкції
Важливою перевагою вертикальних квітників є те, що їх можна розмістити навіть на ділянках невеликої площі. Для їх створення можна використовувати будь-які недорогі і навіть непотрібні матеріали. Згодяться шматки рабиці, покришки, старі відра, шланги і шматки труб.
Можна спробувати зробити простий варіант. Для цього знадобиться квітковий горщик, сітка, плівка, грунт і розсада квітів.
До популярних способів облаштування вертикальних композицій відноситься споруда з пластикових пляшок Можна зробити розкішну квіткову композицію з ПВХ труб. У таких будівлях можна вирощувати не тільки настурції або петунію, а й навіть полуницю Для однорічних культур підійде вертикальний ансамбль з кашпо. При цьому ємності нанизуються на закріплену опору в шаховому порядку Відрізняється простотою клумба з мішка. Його потрібно підвісити в потрібному місці Чудово виглядають квіткові ширми з труб. Водостічні труби обов'язково обладнуються заглушками, а в опалювальних магістралях потрібно просвердлити отвори для саджанців Монументально виглядає споруда з будівельних блоків Чудове рішення розмістити плетуться культури на сітці Красиві вертикальні композиції виходять зі старих меблів
Стаття по темі:
Оригінальні квітники і клумби: схеми з описом
Важливим моментом при виборі рослин для квітника є забарвлення їх суцвіть. Кольори повинна поєднуватися між собою і грамотно доповнювати один одного.
На основі габаритів майбутньої клумби потрібно правильно розрахувати кількість рослин, їх різновид, а також способи залицяння. Підбираючи схему посадки, обов'язково враховуйте такий чинник, як затененность.
Схема для рабатки
Намалювати схему можна за допомогою кольорових олівців, лінійки і фломастерів. На схемах зображуються такі деталі:
- розбивка квіткового ансамблю за розмірами і відтінкам;
- розмітка для однорічників і багаторічників;
- позначки додаткових декоративних елементів;
- розмітки висоти рослин.
Варіант схеми посадки
Для окантовки квітника можна використовувати низькорослі культури. Більш високі рослини і чагарники розташовуються по центру. В середині можна посадити садові троянди, бузок або жасмин.
Між високорослими і низькорослими культурами можна висадити бегонії, цинії або гіацинти.
Сподіваємося, що наш огляд принесе вам користь, і ви зможете створити красиві квітники і клумби на своїй ділянці.
Сподобалось стаття? Збережіть, Щоб не втратіті!
Сподобалось стаття?