- Як вибрати піч для дачі
- Які бувають види опалювальних печей для дачі
- Види дров'яних печей
- Опалювально-варильні печі
- Печі-каміни
Багато районів нашої країни не мають можливості проведення газу. Тому найдоступнішим видом опалення для заміських будинків або дач є дров'яне. таке опалення доступно кожному, до того ж воно економічне. Різновидів дров'яних печей велике безліч. У нашій статті розглянемо докладніше всі види таких опалювальних приладів.
зміст:
1. Як вибрати піч для дачі
2. Які бувають види опалювальних печей для дачі
3. Види дров'яних печей
4. Опалювально-варильні печі
5. Печі-каміни
Як вибрати піч для дачі
Звичайно, піч, як і будь-яке інше обладнання повинно максимально відповідати бажанням і вимогам власника. При покупці необхідно звернути увагу не тільки на вигляд печі, але і на технічні характеристики:
- При виборі слід врахувати, яку площу приміщення може опалювати дане обладнання.
- Великим плюсом буде для варки поверхня печі. Зручно готувати на такій плиті в холодну пору року. Бувають плити різних розмірів, раціональніше вибрати більший варіант для приготування кількох страв.
- Якщо ви плануєте готувати їжу в печі, то слід звернути увагу на висоту печі для комфортного приготування їжі.
- Якщо ваш будинок невеликого розміру, то вибирати варто компактну піч, яку з легкістю можна помістити в вашому приміщенні. А також при установці печі не варто забувати про вихід труби, яка не може стикатися з перекриттям або кроквами.
- Якщо у вас відсутня електрика або бувають часті проблеми з ним, то відмінним варіантом буде піч зі скляними дверцятами. Таким чином, вона може виступати в ролі каміна і освітлювати приміщення в разі відсутності електроенергії.
- Трубу слід розташовувати в залежності від її виведення назовні. Можливо, вивести димохідну трубу через дах або ж стіну будинку.
Які бувають види опалювальних печей для дачі
Для опалення приміщення виділяють кілька видів дров'яних печей. Найбільш затребуваною є так звана піч-голландка.
У ній виділяють кілька позитивних моментів:
- Зручна форма печі. Вона може бути тільки прямокутної;
- Велика топка і відсутність колосників і піддувал;
- Так як піч має три підйомних і три опускних каналу, які розташовані один над одним, то гази будуть рухатися послідовно по каналах і виходити з печі.
До недоліків можна віднести:
- Через малого надходження кисню дрова не можуть активно згоряти. Кисень надходить тільки через дверцята топки.
Не менш популярними є печі довгого горіння, які називаються Булерьян.
Переваги печей Булерьян:
- Маленький витрата палива, простота використання і легкість установки.
- За допомогою системи воздуховодов можна розподілити рівномірно тепло в різних приміщеннях. Нагрівання будинку відбувається досить-таки швидко.
- При одноразової закладці дров, така піч може обігрівати приміщення протягом 12 годин.
- Висока ККД, яке становить майже 80%.
недоліки:
- Печі Булер'ян можуть працювати тільки на дровах.
- Приміщення для установки такої печі повинно бути великим. Так як розміщення обладнання вимагає багато місця. До стіни або меблів має дотримуватися відстань рівне 1 метру.
- Димохідну трубу слід утеплювати в незалежності від матеріалу, з якого вона виготовлена. Можливим варіантом, при якому піч не доведеться встановлювати посередині кімнати, є, обшив її металевими листами. Таким чином, піч буде безпечна.
- В будь-які погодні умови такі печі сильно димлять. Димохідну трубу слід встановлювати на відстань понад 3 м верху печі.
- Налагодити роботу печі не дуже легко, тому краще довірити цю справу професіоналові. Якщо ж ви вирішите налаштувати положення заслінки і піддувала самостійно, можливо погіршення роботи печі. Піч при одній закладці буде працювати менше годин, ніж при правильному налаштуванні.
- Через високу температуру печі в окремих ділянках, може виникнути горіння пилу. Піч може досягати температуру рівній 120 °.
Види дров'яних печей
Печі можна розділити за функціями і принципом роботи. Розглянемо докладно типи дров'яних печей:
Опалювально-варильні печі - обладнання, яке не тільки опалює приміщення, але і дає можливість приготування їжі. Такий вид опалювального обладнання дуже зручний. Не варто замислюватися про покупку електричної плити або привозу газового балона. А також такий варіант дозволяє економити. Вам не потрібно витрачати на приготування їжі свої кошти. При згорянні дров для варки поверхня нагрівається і можна приступати до приготування їжі без додаткових витрат.
Опалювальні печі мають невеликі розміри і прості в монтажі. Такі печі оснащені функцією обігріву приміщення. Вони довго зберігають тепло і швидко опалюють будинок.
Піч-камін. Така піч добре обігріває приміщення і відмінно вписується в будь-який інтер'єр будинку. А також в каміні можна приготувати їжу.
Опалювально-варильні печі
Найвигіднішими і популярним варіантом є опалювально-варильна піч. Для будинку з площею 60 м2 відмінно підійде піч-шведка. Вона стала досить популярною останнім часом. Вона має невеликі розміри, на ній зручно готувати їжу, а також вона вимагає невелика кількість дров. Ще в такій печі можна розташувати сушку для одягу, але ж цього так не вистачає в дачному будинку. Єдиним мінусом такої печі є невелика тепловіддача.
Багато хто до цих пір віддають перевагу російським печей. Такий варіант практичний і багатофункціональний. Такі печі опалюють приміщення, мають лежанку, на якій так приємно полежати в холодні зимові дні. А також в такій печі можна приготувати їжу і навіть висушити одяг. Найголовнішим недоліком такої печі є велике споживання дров. А також розтопити російську піч не дуже легко, за процесом готування їжі не завжди можна спостерігати.
Печі-каміни
До печей і камінів можна одночасно віднести каміни-моноблоки. Тому була створена окрема група печей-камінів.
Такі печі мають жаростойкое скло замість чавунних дверцятами. Тому стежити за полум'ям дуже легко. Така дверцята нагадує камін. За внутрішнім пристроїв і характеристика такі печі більше схожі на каміни. Пов'язано це з відсутністю вигинів на всьому пусти руху газів.
У нових печах-камінах можна вибрати робочий режим. Конвекція - це основний спосіб теплопередачі для печей-камінів.
При звичайному режимі можна дивитися за полум'ям. А в режимі тривалого горіння відбувається система, при якій обмежується подача повітря. При майже повному закритті заслінки, дрова будуть тліти, а не горіти. У такій ситуації горіти дрова при одній закладки будуть близько 7 годин. У робочому режимі такі печі працюють з закритими дверцятами.