Форма колби, характерна лампам розжарювання - каплеподібна, але є й інші. Вони вносять свій вклад в дизайн побутових і офісних світильників.
Існують лампи розжарювання:
- загального призначення
- і лампи розжарювання спеціального призначення.
Лампи розжарювання загального призначення
Застосовуються при висвітленні квартир, адміністративних і промислових територій, вечірніх вулиць і т.д. Такі лампи є найпоширенішим джерелом світла у всіх державах і випускаються в найбільших кількостях. Однак за кількістю різновидів ці лампи становлять дуже маленьку частку від загальної номенклатури всіх ламп розжарювання.
Лампи розжарювання загального призначення розраховані на роботи при напрузі 127 і 220 вольт і випускаються з потужністю від 15 до 1000 ват, причому лампи малої потужності (15 і 25 В) випускаються з вакуумної колбою, інші - з газонаповненої. Ці лампи виробляються з різьбовими цоколями Е14, Е27 і Е40.
Більшість ламп розжарювання загального призначення випускаються з колбою каплеподібної форми, але для установки в люстри або в різні декоративні світильники колба може мати форму свічки, полум'я, циліндра і т.д. У лампах, що наповнюються криптоном, виготовляються колби грибовидной форми, розміри якої помітно зменшені. Такі лампи можуть мати потужність: 40, 60, 75 або 100 ват.
У маркуванні ламп розжарювання загального призначення вказуються їх номінальну напругу і потужність. Відповідно до російськими державними стандартами в маркуванні відбивається також діапазон робочих напруг (наприклад, від 215 до 225 В). У маркуванні вказується також тип лампи (В - вакуумна лампа зі спіралевидним розжарюються тілом, Б - з нагнітання аргоном і біспіральні розжарюються тілом, БК - з нагнітання криптоном і біспіральні розжарюються тілом, МО - лампа для місцевого освітлення). За позначенням типу лампи слід вказівку діапазону робочих напруг, і через дефіс відбивається потужність лампи.
До лампам розжарювання загального освітлення відносяться також дзеркальні лампи, що мають особливу форму колби, оснащені відбивачем, обладнані цоколями Е14, Е27 і Е40 (залежить від потужності). У маркуванні російських ламп цього типу проставляється цифра 3.
Лампи розжарювання спеціального призначення
Класифікація ламп розжарювання спеціального призначення набагато ширше, ніж загального призначення. До спеціальних ламп відносяться всі транспортні лампи (автомобільні, авіаційні, ж / д лампи, кораблебудівні, тролейбусні). Також спеціальні лампи розжарювання застосовуються в багатьох видах оптичних приладів, великих прожекторах, кінопроекторах, світловимірювальних приладах і так далі - все близько 4000 різновидів. Зазвичай ці лампи виробляються відповідно до галузевих стандартів і з умовами замовника і виробника, а не відповідно до ГОСТ. Форми цоколів, колб, розжарюваного тіла, а також напруга і потужність ламп можуть бути самими різними.
Лампи розжарювання отримують електроживлення від стандартної електромережі. В процесі роботи їм не потрібні додаткові перетворюють або регулюючі пристрої. Лампи вворачиваются в патрон і споживають до 1000 Вт. У побуті переважають моделі від 40 до 100 Вт.