- Особливості дерев'яного будинку
- По-перше, кантрі
- По-друге, мисливський будиночок
- По-третє, англійський стиль
- По-четверте, японський стиль
- По-п'яте, середземноморський стиль
- По-шосте, етнічний стиль
- Ще кілька порад
Дивно, але, незважаючи на появу все нових сучасних будівельних матеріалів, головним, найяскравішим символом домашнього затишку, тепла і комфорту досі залишається дерев'яний будинок.
Саме дерево як і раніше відповідає всім основним вимогам, які домовласники висувають до свого житла. Теплий, надійний, зручний у використанні, гарний, натуральний матеріал - деревина - залишається одним з лідерів на ринку приватного житлового будівництва.
Звичайно, далеко не всі майбутні власники житлового будинку вибирають саме котеджі з бруса або колод. Це справа смаку і фінансових можливостей. Однак, якщо вже вибір зроблено на користь саме дерев'яного будинку, перед щасливим господарем постає інша проблема - як оформити інтер'єр настільки оригінального житла.
Спробуємо розібратися, який саме стиль дизайну інтер'єрів стане оптимальним вибором для будинку з дерева.
Такий гарний дерев'яний будинок, побудований за традиційною фінською технологією, в оточенні зеленої галявини і ялин, незмінно викликає розчулення у потенційних покупців
Особливості дерев'яного будинку
Ніхто не сперечатиметься з тим, що будинок з дерева - це надзвичайно красиво. Крім того, світлі, на вигляд дуже легкі будинку з бруса або колоди відрізняються прекрасними тепло- і звукоізоляційні властивості.
У будинку з оциліндрованих колод завжди підтримується оптимальна вологість, незалежно від того, яка температура на вулиці і йде дощ. Експерти наполягають на тому, що стіни дерев'яного будинку виділяють особливі фітонциди і смоли, в кімнатах завжди пахне свіжою деревиною, а мешканці такого будинку відчувають себе просто чудово.
Термін служби житлового будинку з дерева перевищує 100 років, звичайно, в тому випадку, якщо деревина була правильно висушена і оброблена.
Можна констатувати, що дерев'яний будинок - це комфортний клімат в приміщенні, здоров'я його мешканців і мінімальної шкоди для навколишнього середовища. Однак перед власниками такої будови встає найважливіше питання - як оформити таку будівлю зсередини. Якщо оздоблення фасаду не викликає сумнівів - навіщо ж приховувати красу структури бруса або колод - то над подібним інтер'єром доведеться попрацювати.
Вже відкриваючи ось таку, нарочито грубу, нічим не прикрашену двері, очікуєш побачити такий же казковий інтер'єр, справжній терем. І ця затишна спальня з низьким дерев'яним стелею очікувань гостя не обманює
Перше і найголовніше рішення - як обробити зсередини стіни дерев'яного будинку. Розглянемо кілька варіантів:
- вагонка - банально, хоча як і раніше популярно і часто використовується на лоджіях, в коморах і утеплених балконах. Досить привабливо, довговічне і надійно, дозволяє вибрати різний дерев'яний профіль і різні відтінки дерева;
- часто використовується гіпсокартон, який потім надає величезний простір для творчості і обробки різними матеріалами. Гіпсокартон зверху може бути оброблений і шпалерами, і декоративною штукатуркою, і просто пофарбований;
- залишаємо дерево, як є. Якщо вже будинок дерев'яний зовні, навіщо перетворювати внутрішні приміщення в звичайне житло, де стіни обклеєні шпалерами в квіточку? Дуже багато власників будинків з бруса, а тим більше колоди, вирішують зберегти незвичайну, дійсно «заміську» структуру стін, просто проконопатити колоди і покривши їх лаком або фарбою.
Відразу хотілося б відзначити один важливий нюанс - входячи в такий привабливий зовні затишний зруб, практично справжню хатинку, зовсім не чекаєш побачити інтер'єр в стилі хай тек .
Тобто, навіть якщо всередині стіни обшиті гіпсокартоном, що дозволяє вибрати будь-який стиль інтер'єру, не варто піддавати своїх гостей сильного стресу - побачити бетон і хром всередині дерев'яного будинку. Екстер'єр і інтер'єр, звичайно, можуть бути витримані в різних стилях, але все ж краще вибрати більш гармонійно поєднуються варіанти.
Отже, які ж стилі практично ідеально підійдуть для оформлення кімнат в будинку з дерева?
По-перше, кантрі
Цей сільський стиль дерев'яні деталі просто обожнює, обробкою з вагонки або грубо застругані дощок його не злякати, а яскравий, строкатий текстиль, який настільки часто використовується в кантрі, поєднується з деревиною якнайкраще.
І що може бути гармонійніше, ніж дерев'яний будинок, оформлений в стилі, який нагадує про бабусиному будиночку в селі? З фіранками з барвистого ситцю, льону або бавовни на вікнах і в дверних отворах, з численними сувенірами і дрібничками на полицях, незліченними подушками і вишитими вручну скатертинами.
Старовинні меблі також виготовляється з дерева і впишеться в такий інтер'єр просто ідеально.
Однак в разі використання стилю кантрі для оформлення дерев'яного будинку є велика небезпека перетворити житло в збори антикваріату, тобто музей, а не затишний будинок. Та й надто велика кількість дерева може просто набриднути власникам і захочеться щось кардинально поміняти.
У стилі кантрі використовуються яскраві кольори і відтінки, тут багато текстилю, а дерев'яні балки на стелі є однією з візитних карток цього напрямку дизайну
По-справжньому «сільська» кухня в стилі кантрі - дуже проста, добротна і зручна. Нічим не прикрашені фасади гармонійно поєднуються з простою, без обробки стільницею і стільцями. Червоні серветки і кований світильник стали найяскравішими елементами оформлення цієї кімнати
По-друге, мисливський будиночок
Ще один варіант, який приходить на думку при згадці дерев'яного будинку. Мисливський будиночок - це кілька грубі, прикрашені трофеями стіни, обов'язковий камін, масивні шкіряні дивани, добротні меблі, звичайно ж, з дерева і ковані світильники.
Але такий інтер'єр буде занадто чоловічим, навіть брутальним і навряд чи господиня будинку зможе відчувати себе комфортно в таких кімнатах. Відчуття вторгнення на чужу територію може відвідати і гостей, що чекали більш затишного і гостинного інтер'єру.
Крім того, мисливський будиночок використовується зазвичай в якості тимчасового житла, а як постійне місце проживання сім'ї, тим більше з дітьми, не підійде.
Хоча, в такому стилі буде дуже доречно оформити одну з кімнат будинку, наприклад, кабінет, більярдну або одну з віталень, створивши справжню чоловічу зону відпочинку для глави сімейства.
У вас немає шкури власноруч убитого ведмедя? Не біда, в будинку, оформленому в цьому стилі, на підлозі вдало виглядатимуть домоткані килимки, яскраві, смугасті, які принесуть трохи більше фарб в цей досить суворий інтер'єр
Простора їдальня оформлена в стилі мисливського будиночка. Найоригінальнішою деталлю кімнати став величезний свічник у вигляді корчі, а строгі чохли стільців з витонченими ніжками роблять столову хоч трохи елегантніше
Камінь, шкіра і дерево ... Ось основні матеріали, які використовуються в оформленні будинку, який його власники вирішили перетворити в житло любителя полювання та риболовлі
По-третє, англійський стиль
Ще один ретро-стиль, який непогано відноситься до дерева, особливо темного. Англійський стиль - стриманий, досить строгий і при цьому люблячий розкіш, який намагається підкреслити високий статус власника, стане прекрасним варіантом для оформлення будинку з дерева.
Так як дерев'яний будинок, особливо зведений з дорогого оциліндрованих колод, останнім часом перетворюється в по-справжньому елітне житло, яке по кишені далеко не всім потенційним покупцям, то і англійський стиль, який нітрохи не приховує фінансові можливості господарів, підійде для його оформлення як якнайкраще.
При цьому, оформляючи будинок в англійському стилі, цілком можна приховати дерево під гіпсокартоном і шпалерами. Смужка, квіти, рослинні візерунки - прикрасити стіни можна практично як завгодно, british style дозволяє експериментувати з поверхнями і квітами.
Масивні м'які дивани з оббивкою в рослинних візерунках, килим з виразним малюнком, але без строкатості, солідні меблі, велика кількість деталей і прикрас, картини, фарфор - англійський стиль пропонує безліч дизайнерських рішень, які зроблять інтер'єр дерев'яного будинку особливо затишним і елегантним
М'який, спокійний інтер'єр цієї дитячої кімнати з високими вікнами і багатошаровими шторами багато взяв саме з англійського стилю
По-четверте, японський стиль
Звичайно, повною мірою реалізувати всі ідеї японського інтер'єру в дерев'яному будинку, особливо в приміщенні, де стіни зберегли свій первісний «дерев'яний» вид, навряд чи вийде.
Все ж стіни японського будинку частіше ховаються за простими матовими шпалерами без малюнка або забарвленої штукатуркою, а не радують око текстурою деревини.
Однак дуже багато елементів японського стилю прекрасно поєднуються з образом затишного дерев'яного будинку. Наприклад, циновки на підлозі, паперові ширми, низькі дивани і столики - все це можна використовувати в оформленні однієї або навіть всіх кімнат дерев'яного будинку.
Цей напрямок дизайну прагне до єднання з природою, а що може бути більш природним, ніж натуральне дерево?
Низькі подіуми і круглі плетені подушки, заховані від сторонніх очей місця зберігання, які притаманні японському стилю, непогано виглядають і в будинку з дерева
По-п'яте, середземноморський стиль
безумовно, середземноморський стиль куди частіше використовується в якості оптимального варіанту оформлення традиційних для півдня Італії кам'яних або цегляних будинків. Але будинок з бруса теж цілком може бути оформлений саме в такому стилі інтер'єру.
І навіть якщо повністю витримати єдиний стиль Середземномор'я не вийде, то окремі його елементи як не можна краще впишуться в інтер'єр дерев'яного будинку.
Наприклад, балки на стелі - практично неодмінний атрибут середземноморського стилю, а керамічна плитка на стільниці на кухні і на підлозі дуже гармонійно поєднується з деревом на стінах.
Середземноморський стиль обожнює керамічну плитку, причому непомітну, натуральних відтінків, а так як навіть в дерев'яному будинку ванна кімната найчастіше облицьовується саме плиткою, то цей варіант досить затребуваний в оформленні заміських будинків
Така кухня - це, звичайно, не зовсім середземноморський стиль, тут куди більше класики і навіть є елементи пишного ампіру в оформленні фасадів. Але однотонна плитка на підлозі, острів з кам'яною стільницею і круглий дерев'яний столик здаються прийшли саме з Середземномор'я
По-шосте, етнічний стиль
Африка, Південна Америка, Азія, Індія, Китай - всі ці континенти і країни внесли свій вклад в дизайн інтер'єру. І не випадково. Ці етнічні стилі виділяються особливим своєрідністю, легко впізнавані і по-своєму затишні.
Якщо власник дерев'яного будинку хоче підкреслити оригінальність і своєрідність свого житла, він може вибрати один з перерахованих вище етнічних стилів, які як не можна краще будуть поєднуватися з натуральним деревом стін або шпалерами з бамбука і шовку.
Африканський і мексиканський стилі - дуже строкаті, яскраві, які прагнуть до використання натуральних матеріалів. Вони допоможуть перетворити банальну «хатинку» в щось екзотичне і незвичайне. Але в даному випадку легко перестаратися і захопитися буйними фарбами прерій і саван. Тоді затишний будинок з дерева може стати не житлом для сім'ї, а кімнатою мисливця на носорогів.
В африканському інтер'єрі дерево завжди доречно і затребуване, а циновки, шкіра, рослинні орнаменти і прикрашені «під зебру» килими і дивани просто підкреслять екзотику обраного напрямку
Ще кілька порад
Оформляючи будинок з дерева не можна забувати про деякі його особливості:
- традиційному наявності каміна;
- мансардного даху на другому або третьому поверсі;
- необхідності продуманого освітлення, забезпечення максимального доступу сонячного світла.
Остання особливість пов'язана з тим, що дерев'яні стіни в недостатньо освітленій кімнаті можуть виглядати занадто темними і навіть похмурими. Краще віддати перевагу світлим відтінкам деревини і зробити вікна трохи більше звичайних.
А ось мансардний дах, якої найчастіше відрізняються будинку з дерева, може навіть допомогти створити оригінальний інтер'єр. Скошений стеля особливо затишно і органічно виглядає в спальнях, дитячих і кімнатах відпочинку.
Простий, лаконічний і в той же час надзвичайно затишний інтер'єр цієї дитячої для трьох малюків вийшов таким саме завдяки мансардного даху
Великі панорамні вікна цієї їдальні роблять кімнату світлою і ще більш затишною. Дерево тут не потребує ніяких додаткових прикрас, радуючи око своєю природною структурою і природною красою
Як бачите, вибір стилю оформлення дерев'яного будинку - завдання досить складна, але надзвичайно цікава. Головне пам'ятати - який би стиль ви не вибрали, сама по собі атмосфера будинку з деревини зробить житло особливо привабливим і по-справжньому теплим.
Анна Сєдих, рмнт.ру
04.12.12
Якщо вже будинок дерев'яний зовні, навіщо перетворювати внутрішні приміщення в звичайне житло, де стіни обклеєні шпалерами в квіточку?Отже, які ж стилі практично ідеально підійдуть для оформлення кімнат в будинку з дерева?
І що може бути гармонійніше, ніж дерев'яний будинок, оформлений в стилі, який нагадує про бабусиному будиночку в селі?
У вас немає шкури власноруч убитого ведмедя?
Цей напрямок дизайну прагне до єднання з природою, а що може бути більш природним, ніж натуральне дерево?