- Правила утеплення дерев'яних вікон
- утеплення стулок
- герметизація стекол
- Підвищення теплоізоляції укосів і підвіконь
Своєчасне утеплення дерев'яних вікон - обов'язковий етап підготовчої роботи до зимового періоду. Це не відноситься до сучасних дерев'яних вікон з євробруса зі склопакетами, так як їх конфігурація в сукупності з професійним монтажем забезпечують мінімальні теплові втрати.
Правила утеплення дерев'яних вікон
Мета будь-якого утеплення - зменшення передачі теплової енергії з приміщення на вулицю. Велика частина її передається через вікна, так як вони можуть займати до 70% від загальної площі зовнішніх стін. Перед початком робіт проводиться аналіз фактичного стану конструкції, визначаються найбільш "вразливі" місця.
Потім вибирається технологія утеплення дерев'яних вікон з урахуванням сучасних методик і засобів. Фахівці не рекомендують застосовувати такі морально застарілі способи підвищення теплоізоляції:
- Використання скотчу. Після видалення на рамах і стулках залишається клейка основа. Висока ймовірність відклеювання, навіть для будівельного скотча;
- Віконна замазка. Вона надає вікну неестетичний зовнішній вигляд, руйнується під впливом температури;
- Утеплення дрантям або поролоном з подальшим заклеюванням скотчем або смужками паперу. Негативно позначається на стані дерев'яних рам, підвищується ймовірність гниття.
Головним недоліком цих методів є зміщення точки роси на поверхню вікна. Це призведе до появи конденсату на стеклах. В ідеалі коефіцієнт теплопровідності в місцях установки стекол, кріплення підвіконня і схилах повинен бути не менше, ніж у всій конструкції. Тому рекомендується застосовувати інші методи утеплення дерев'яних вікон.
утеплення стулок
Велика частина теплових втрат відбувається за рахунок нещільного притиску стулки до рами. У старих дерев'яних вікнах відсутні гумові ущільнювачі або їх аналог з EPDM. Згодом відбувається розсипання матеріалу виготовлення і як наслідок - змінюється початкова геометрія.
На першому етапі утеплення необхідно перевірити щільність притиску. Для цього необхідно вставити аркуш паперу між стулкою і рамою, а потім закрити вікно. Папір повинна витягувати із зусиллям. Якщо вона виходить вільно - це ознака наявності щілини. Подібну операцію потрібно зробити по всьому периметру вікна.
Рекомендації по утепленню дерев'яних вікон на зиму:
- Демонтувати стулку і за допомогою стамески або рубанка прибрати надлишок матеріалу в місцях, що перешкоджають щільному притиску до рами;
- Встановити регульовані петлі. З їх допомогою можна змінювати положення стулки без її демонтажу;
- Зачистити від фарби торцеву поверхню для подальшої установки ущільнювача;
- Для герметизації можна використовувати самоклеючі трубчасті ущільнювачі або їх аналоги зі спіненого поліетилену. Витрата матеріалу - периметр конструкції +10 см на технологічні допуски. Ущільнювач монтується не в натяг на «крило» конструкції;
- Герметизація щілин на місці стику дерев'яного профілю. Для цього рекомендується використовувати вологостійкий герметик з антибактеріальними властивостями;
- Установка стулки і її остаточне регулювання.
Після виконання цих етапів контролюється відсутність опору при закритті стулки. Якщо воно присутнє - необхідно підібрати утеплювач меншої товщини. Постійна механічне навантаження негативно позначиться на роботі фурнітури і стане причиною зміни конфігурації елементів вікна.
герметизація стекол
У більшості дерев'яних вікон є два скла - зовнішнє і внутрішнє. Вони утворюють повітряну камеру, що перешкоджає виходу тепла з приміщення. Для виконання цієї функції приплив повітря в камеру з кімнати або вулиці повинен бути мінімальним. Це можна забезпечити герметизацією стиків скла з дерев'яним профілем конструкції.
Для роботи знадобиться герметик, інструменти для демонтажу штапика і невеликий шпатель. Порядок дій по герметизації стекол:
- Демонтаж штапика. За допомогою шпателя видалити фарбу в місцях стику з рамою (стулкою). Потім стамескою штапик акуратно вибивається з пазів.
- Виїмка скла. Найчастіше воно має невелику товщину 3-4 мм. Для великих розмірів велика ймовірність його розбивання. Тому демонтаж потрібно робити удвох.
- Обробка місць стику скла герметиком. Шар повинен бути невеликий, що не перешкоджає подальшій установці штапика.
- Монтаж скла. Воно щільно притискається по всьому периметру конструкції.
- Установка штапика. Рекомендується монтувати новий, попередньо оброблений лаком або морилкою.
- Остаточна герметизація невеликих щілин між штапиком і рамою (стулкою).
Перевірку герметичності можна зробити за допомогою вогню запальнички або свічки. Ведучи по периметру спостерігати за можливим відхиленням полум'я, яке вказує на наявність протягу.
Підвищення теплоізоляції укосів і підвіконь
Теплові втрати через укоси або підвіконня обумовлені некоректною установкою. Оптимальним рішенням буде демонтаж конструкції і подальша їх установка з використанням монтажної піни, вологостійкої стрічки і спіненого поліетилену (зовні) і бутил-каучукової (всередині). Але це не завжди можливо на практиці.
Для утеплення укосів і підвіконня дерев'яного вікна на зиму можна дотримуватися такого плану.
- Видалити старий шар штукатурки до матеріалу виготовлення стіни;
- Обробити поверхню ґрунтовкою;
- Встановити утеплювач. Рекомендується використовувати полімерні матеріали - пінопласт, екструдований пінополістирол. Вони не володіють гігроскопічністю, що дозволить запобігти потраплянню вологи;
- Місця стиків закрити герметиком.
Оптимальним способом буде зовнішнє утеплення стіни, так як воно захистить структуру фасаду від зовнішніх впливів - низьких температур, вологи.
Професійне утеплення дерев'яних вікон на зиму складається в комплексному застосуванні вищеописаних технологій. З їх допомогою підтримується комфортний рівень температури в зимовий період.