Водяна тепла підлога - конструкція опалювальної системи, в якій теплові елементи приховані під покриттям підлоги. За ефективністю теплі підлоги виграють у точкових обігрівачів і радіаторів: тепло піднімається знизу вгору і рівномірно розподіляється по приміщенню.
Плюси водяної теплої підлоги
Практичне рішення - водяна тепла підлога - все частіше зустрічається в дитячих, спальнях, вітальнях, ванних кімнатах і на балконах багатоквартирних будинків, в котеджах і таун-хауса. Прокладка системи в кожному приміщенні дає свої плюси:
- Водяна тепла підлога у ванній і душовою вирішує проблеми вогкості, грибка, цвілі, робить комфортними лазневі процедури.
- У вітальні приховані опалювальні прилади дають більший простір для експериментів з обстановкою, створюють комфортний мікроклімат, що особливо важливо в панельних будинках.
- На лоджії або балконі нагрівальні елементи вистилають під поли при спорудженні зони відпочинку, робочого простору, зимового саду, теплиці для пророщування розсади.
- У дитячій кімнаті без радіаторів стане затишніше, крім того, дитина не зможе обпектися або застудитися, т. К. Температура статі завжди комфортна.
Незалежно від того, в якому приміщенні буде викладена система підігріву підлоги, таке опалення:
- рівномірно прогріває - тепло піднімається знизу вгору по всій площі;
- Не пересушує повітря - зберігається природна вологість;
- не створює кругообіг пилу - опалення не передбачає конвекції повітряних мас;
- економить до 30% енергії в порівнянні з радіаторами.
Експлуатаційний термін системи обмежений якістю труб під теплоносій, а ремонт конструкції зазвичай зводиться до оновлення трубопроводу і стикових з'єднань.
Мінуси водяної теплої підлоги
До недоліків водяної теплої підлоги можна віднести деяку складність монтажу конструкції, особливо в багатоквартирних будинках. Розводка під радіатор передбачена забудовником, а щоб прокласти труби опалення під підлогою потрібно встановлювати нагрівальний котел для забезпечення потрібної температури теплоносія, підключитися до загальнобудинкових трубах не вийде - в них не вистачить тиску.
За трубопроводом потрібно постійно стежити, раз в декілька років корисно проводити уважний огляд системи, що особливо зручно при установці труб під суху стяжку . Знос з'єднань або найменша протікання призведе до затоплення нижнього поверху і відсиріванню перекриття, в дерев'яних і каркасних будинках це загрожує появою грибків, цвілі, необхідністю дорогого ремонту.
Водяна тепла підлога виграє у радіаторів і конвекторних опалювальних приладів в енергоефективності, невибагливості і безпеки. Його основний недолік - деяка складність монтажу - окупається за кілька сезонів економії на нагріванні теплоносія при рівномірному опаленні приміщень.