- Історія «Маврикій» триває в Празі
- Чеський «Маврикій» готується до всесвітньої прем'єри
- «Блакитний Маврикій» від Феррарі
«Бордоский конверт» з блакитним і рожевим Маврикій, Фото: відкритий джерело На думку експертів, збори чеського колекціонера є великою цінністю, ніж колекція Її Величності королеви Великобританії Єлизавети II.
Філателістичні пристрасті навколо «Маврикія» киплять з 1904 року. Одна з негашених марок номіналом в два пенси, виставлена на торги в Брюсселі, настільки сподобалася принцу Уельському - президенту Лондонського суспільства філателії і майбутнього короля Георга V, що він інкогніто придбав екземпляр на аукціоні за значні за мірками того часу 1450 фунтів стерлінгів.
Історія «Маврикій» триває в Празі
Чеський «Блакитний Маврикій» буде видрукуваний як «марка на марці». Авторами зображення стало подружжя Либуше і Яромир Кноткови, які створили, крім іншого, і ескіз відомої чеської марки «Коронаційні регалії». Участь у створенні ескізу нового «Маврикія» приймав також їхній син Каміл Кнотек. Нова марка виконана офсетним друком - в даному випадку використовується повнокольоровий друк і металева золота фарба. Цей спеціальний знак поштової оплати буде досить великим, він, безсумнівно, становить інтерес і виглядає вельми репрезентативно,
- зазначає глава відділення філателії творчості «Чеської пошти» Бржетіслав Яник.
Чому саме «Маврикій» судилося стати улюбленцями долі? Про одну з причин, пов'язаної з міфом про Барнард, забудькуватість творця друкованої форми, нагадує експерт в області філателії Франтішек Бенеш:
«На цих марках із зображенням профілю молодої королеви Вікторії красується напис« Mauritius », а також Post Оffice, тобто помилковий текст« Поштове відділення », що відрізняє їх від більш пізнього випуску з написом Post Paid (« Поштовий збір оплачений »)».
блакитний Маврикій Друга причина зведення марки на «п'єдестал пошани» пояснюється тим, що «Маврикії» були першими марками Британської імперії, випущеними за межами метрополії, а саме в її острівної колонії.
- Марки стали справжнім раритетом. Їх відсутність різко накрутила ціни. Один з піків непомірну дорожнечу припав на 1904 рік, коли на аукціоні в Лондоні «Маврикій» пішов з молотка за нечувану суму, яка в еквіваленті дорівнює приблизно 10, 5 кг золота. І коли з'ясувалося, що покупцем став майбутній британський монарх, який був пристрасним філателістом, ажіотаж навколо «Маврикій» зріс до неймовірних меж. Колекціонери загорілися бажанням придбати цей раритет, і зростаючий попит став причиною позамежних цін на ці товарні знаки.
За даними «Чеського Радіо», в даний час існують достовірні відомості про існування в світі чотирнадцяти «Рожевих Маврикій» і одинадцяти «Блакитних». Два примірники зберігаються в колекції Єлизавети II. Деякі з цих відбитків з портретом королеви Вікторії можна бачити в Британській бібліотеці в Лондоні.
Чеський «Маврикій» готується до всесвітньої прем'єри
Цікаво, що «Чеський слід» в історії легендарних «Маврикій» можна виявити на конверті першого дня, яким вважається конверт з датою першого погашення щойно видрукуваної марки - їм стало 20 вересня.
- На конверті першого дня зображений портрет графа Феррарі, у якого були чеські корені. Він належав до числа найбагатших колекціонерів світу.
«Блакитний Маврикій» від Феррарі
Чеський колекціонер придбав «Блакитного Маврикія» із зібрання Феррарі. І його можна буде побачити на виставці філателії в Празі в 2018 році.
Ілюстративне фото: ЧТ - На попередніх наших виставках «Блакитний Маврикій» також експонувався - виключно завдяки люб'язності британської королеви, яка позичала нам цей експонат. У колекції Єлизавети II числиться один екземпляр «Блакитного Маврикія» і один «Рожевого» - на конверті. Цього разу вперше в історії марку нам надасть чеський колекціонер. Він став власником негашених «Рожевого Маврикія» (ще відомого як «Помаранчевий Маврикій») і «Блакитного Маврикія», а також одного з найцінніших конвертів світу з двома «Рожевими Маврикій». На сьогоднішній день вартість цього конверта становить близько 100 млн крон (3,8 млн євро),
- розповів Франтішек Бенеш з підготовчого комітету Всесвітньої виставки марок в Празі, запланованої на 2018 рік.
Згідно з інформацією ЗМІ, лист, прикрашене двома «Рожевими Маврикій» і відоме як Bombay cover, яке було відправлено з Маврикія в Бомбей, - є абсолютно унікальним. Не тільки тому, що це єдине поштове відправлення в світі, «облагороджені» двома згаданими Маврикій. Марки мають широкі поля, що є винятком в історії цих маврикійських postage stamp. Колекціонер привіз конверт зі Швейцарії, заплативши за Bombay cover 65 млн крон (2,5 млн євро).
Чому саме «Маврикій» судилося стати улюбленцями долі?