Жилье в Испании подешевело на треть. Общее снижение цен на недвижимость в Испании с момента начала кризиса составило 33,7%. Только за последние 12 месяцев стоимость недвижимости в Испании упала на 12,3%. При этом межгодовое снижение цен на недвижимость в ноябре (9%) уступает по значительности лишь снижению стоимости жилья в апреле (12,5%), подсчитали эксперты международной оценочной компании Tinsa. Заметнее других упала цена недвижимости на Средиземноморском побережье, где дома и квартиры подешевели более чем на 15%. Примерно настолько же снизились цены на недвижимость в столицах автономий и крупных городах. Как передает La Vanguardia, лучше обстоит дело на Балеарских и Канарских островах, где снижение стоимости жилья по сравнению с ноябрем 2011 года составило всего 9%.

Вимикач з регулятором яскравості для світлодіодних. Для отримання корисної інформації про диммерах

  1. підключення диммера
  2. Діммер схема підключення
  3. Звичайний диммер не можна використовувати для світлодіодів
  4. Огляд ймовірних причин
  5. Як полагодити поломку
  6. призначення діммера
  7. Принцип дії
  8. Класифікація диммеров
  9. Додаткові функції
  10. різновиди лампочок
  11. Лампочки розжарювання і галогенні лампи
  12. Низьковольтні галогенні лампочки
  13. Люмінісцентні лампи
  14. Світлодіодні лампочки
  15. підключення світлорегулятора
  16. Схема світлорегулятора з вимикачем
  17. Схема підключення з двома диммерами
  18. Схема з двома прохідними вимикачами
  19. Вимоги при установці світлорегулятора
  20. монтаж вимикачів
  21. Схеми підключення підсвічування.
  22. Принципова схема підключення підсвічування.
  23. Схема № 2 светорегулятор з вимикачем.
  24. Схема № 3 з двома диммерами.
  25. Схема № 4 з двома прохідними вимикачами.
  26. Що потрібно знати про диммерах кожному:

З недавніх пір в магазинах електротехніки з'явився пристрій, який по зовнішнім виглядом нагадує звичайний вимикач, однак коштує значно дорожче. Називається цей пристрій диммер. Для чого воно призначене? Чим диммер відрізняється від звичайного вимикача? Спробуємо знайти відповіді на ці питання.

Універсальний пристрій під назвою диммер призначене не тільки для включення і відключення освітлення, але і для плавного регулювання інтенсивності або яскравості освітлення. І що найголовніше, за допомогою підсвічування можна істотно заощадити споживання електроенергії.

Адже при зниженні інтенсивності освітлення пропорційно знижується споживана потужність. Використання регульованого вимикача не робить ніякого негативного впливу на лампи. Термін їх експлуатації залишається тим же.

У магазинах електротехніки можна зустріти великий асортимент диммеров різних розмірів і форм. Вони відрізняються за способом включення і потужності. Звичайно, вартість таких пристроїв значно перевищує вартість звичайних вимикачів, але з часом вони з лишком окупають себе.

Встановлюючи диммери в квартирі або будинку, можна з упевненістю сказати, що споживання електроенергії значно знизиться. регульовані вимикачі використовують не тільки в побуті, їх можна встановлювати в громадських будівлях, кафе, ресторанах та інших розважальних закладах.

підключення диммера

Все розмаїття диммеров, які можна зустріти в продажу, ділиться на дві основні групи - поворотні і кнопкові. Поворотні диммери мають поворотну ручку, за допомогою якої можна збільшувати або зменшувати яскравість освітлення. Кнопкові електронні диммери відрізняються тим, що вони управляються за допомогою сенсорних кнопок.


Електронні диммери кнопкового типу мають куди більше можливостей, ніж прості поворотні регульовані вимикачі. Кнопковий диммер можна підключити в кілька точок ланцюга і управляти його роботою з різних точок. При підключенні електронного діммера з'являється можливість регулювати ступінь освітлення за допомогою дистанційного пульта.

При виборі регульованого вимикача багатьох цікавить питання, до електромережі. Нічого складного в підключенні діммера немає. Регулятор яскравості включається в розрив ланцюга харчування джерел освітлення, як і звичайний вимикач.

Найпростіший поворотний диммер має всього лише два висновки, підключити які не уявляє ніяких складнощів. Але навіть якщо не дотримуватися правила полярності, диммер все одно буде працювати. Після підключення у вас з'явиться можливість регулювати яскравість освітлення, повертаючи ручку диммера.


У чому полягає принцип роботи сучасного діммера? Зі шкільного курсу фізики багато хто знає, що регулювати яскравість освітлення можна за допомогою реостата, змінюючи величину опору в ланцюзі. Однак при цьому не відбувається зниження споживання електроенергії. Навпаки, витрата електроенергії збільшується за рахунок виділення тепла, яке просто йде в повітря. Тому застосування реостатів в побуті абсолютно не виправдано.

Електронні диммери працюють за іншим принципом. Основними елементами сучасного діммера є напівпровідники динистор і симистор або, як їх ще називають, діадему і Тріак.

Ці симетричні напівпровідники здатні пропускати струм певної величини в обидві сторони. Плавне регулювання напруги, яка подається на лампу, відбувається за рахунок так званої «відсічення фази».


Потужність діммера залежить від величини струму, який здатний пропускати симистор. Вибираючи диммер, необхідно визначити величину навантаження або сумарну потужність освітлювальних ламп.

Потужність діммера повинна трохи перевищувати величину навантаження. Наприклад, якщо у вас встановлені три лампи потужністю по 100 Вт кожна, сумарна потужність всіх ламп складе 300 Вт. У такому випадку для гарантії надійної роботи краще вибрати диммер потужністю 500 Вт.

Діммер схема підключення

На питання відповісти дуже легко, побачивши цей прилад своїми очима. За габаритними розмірами він абсолютно не відрізняється від звичайного вимикача і так само встановлюється в монтажну коробку.

Закріплюється диммер в монтажній коробці теж за допомогою спеціальних лапок. Як і вимикач, він підключається в розрив освітлювальної мережі. Але при його підключенні необхідно дотримуватись полярності.


Але при його підключенні необхідно дотримуватись полярності

Як замість старого вимикача встановити диммер? Все дуже просто. Для початку потрібно демонтувати вимикач. Щоб здійснити цю операцію, вимкніть напругу в мережі і за допомогою індикатора переконайтеся в його відсутності. Потім зніміть рамку вимикача і, озброївшись викруткою, відкрутіть гвинти монтажних лапок.


Потім зніміть рамку вимикача і, озброївшись викруткою, відкрутіть гвинти монтажних лапок

Вийміть вимикач з коробки і від'єднайте його від проводів, послабивши гвинти на клемах. Після цього можна приступати до установки підсвічування. Всі перераховані вище операції потрібно виконати в зворотному порядку, починаючи з підключення диммера до проводів. Якщо ви не можете самостійно впоратися з підключенням, рекомендуємо вам звернутися до фахівців, які легко впораються з цим завданням.

Звичайний диммер не можна використовувати для світлодіодів

Електронний диммер розрахований на певний тип навантаження. Він може використовуватися лише в ланцюгах, куди підключені лампи розжарювання і галогенні лампи.

Більшість сучасних енергозберігаючих, світлодіодних і люмінесцентних ламп не призначене для роботи в парі з диммером. При регулюванні яскравості освітлення за допомогою підсвічування такі джерела світла швидко виходять з ладу. Існують спеціальні диммери для світлодіодних ламп, які здатні працювати з такими лампами.

Придбати регулятор яскравості сьогодні не складає ніяких проблем. Будь-магазин електротехніки розпорядженні багатий вибір таких приладів. Ціни на них досить високі, але дані прилади дуже швидко окупаються.

Купуючи диммер, необхідно з'ясувати у продавця, чи здатний прилад працювати з уже встановленими у вас в будинку джерелами освітлення. Також переконайтеся в тому, що потужність диммера відповідає сумарній потужності ваших ламп.

Схожі матеріали на сайті:

Светорегулятор, званий також диммером дуже часто виходить з ладу, особливо якщо в будинку не встановлена. Справа в тому, що дані пристрої дуже чутливі до перепадів напруги і при підвищеному навантаженні можуть моментально зламатися. Далі ми розглянемо основні причини, чому не працює диммер і способи ремонту несправностей своїми руками.

Огляд ймовірних причин

Отже, перш за все поговоримо про те, що стало «винуватцем» неправильної роботи світлорегулятора.

Найчастіше диммер перестає працювати після перегорання лампочки в люстрі або торшери. У момент перегорання може виникнути, в результаті чого згорає один з найважливіших елементів ланцюга в світлорегулятора - симистор. Якщо не працює симистор, виходить з ладу вся схема. Найчастіше диммер перестає працювати після перегорання лампочки в люстрі або торшери

Друга причина, по якій пристрій може не включатися або навпаки - не вимикати світло полягає в тому, що светореглятор працює з енергозберігаючою лампою. Ми вже розповідали про те, що для світлодіодних і люмінесцентних ламп потрібно купувати спеціальні диммери, якраз призначені для роботи з «економки». У той же час необхідно вибирати спеціальні, а не звичайні. Якщо Ви не врахували цю вимогу, то несправність полягає саме в цієї причини, що наочно показано на відео прикладі.

Що робити, щоб пристрій міг регулювати яскравість світла

Ще одна ймовірна причина несправності - неправильно підібрана потужність світлорегулятора в результаті чого він не працює так, як повинен. Ми вже не раз говорили, що потужність диммера повинна бути на 30-50% більше, ніж потужність всіх лампочок, які він регулює. Якщо Ви упустили цей момент і вставили в світильник занадто потужні джерела світла, не дивно, чому диммер чи вимкнено світло або не регулює яскравість ламп. Про те, ми розповідали в окремій статті. Ну і останнє, що потрібно сказати - можливо, проблема в електропроводці на ділянці: люстра-вимикач.

Як полагодити поломку

Зараз поступимо таким чином - розглянемо основні несправності диммеров і відразу ж надамо поради щодо ремонту своїми руками.

Якщо пристрій не включає світло, для початку перевірте запобіжник, встановлений під декоративною кришкою. При перепадах напруги він може перегоріти, захистивши інші елементи схеми від виходу з ладу. Замінити запобіжник не складе труднощів, тим більше, що лідируючі виробники диммеров (шнайдер, Легранд) в комплекті вкладають запасний запобіжник, як показано на фото нижче.
Якщо пристрій не включає світло, для початку перевірте запобіжник, встановлений під декоративною кришкою

Коли диммер не регулює яскравість освітлення, не вимикається і не включається після перегорання лампочки в світильнику, потрібно переходити до більш серйозного ремонту, тому що швидше за все, не працює симистор - згорів при короткому замиканні. Даний елемент схеми можна постаратися самостійно замінити, для цього потрібен паяльник і відповідно навички роботи з даними інструментом. Також може знадобитися дриль з тоненьким свердлом (далі розповімо для чого). Щоб можна було отпаять пробитий симистор і припаяти новий, потрібно зняти алюмінієвий радіатор з плати, який швидше за кріпитися заклепкою. Вам необхідно акуратно висвердлити заклепку, після чого отпаять сам симистор і встановити точно такий же, але цілий. Для всіх цих справ рекомендуємо використовувати і.
Коли диммер не регулює яскравість освітлення, не вимикається і не включається після перегорання лампочки в світильнику, потрібно переходити до більш серйозного ремонту, тому що  швидше за все, не працює симистор - згорів при короткому замиканні

Якщо Ви використовуєте светорегулятор зі звичайними енергозберігаючими лампочками, рекомендуємо якнайшвидше поміняти лампи на спеціальні, тому що не можна використовувати невідповідні економки.
Якщо Ви використовуєте светорегулятор зі звичайними енергозберігаючими лампочками, рекомендуємо якнайшвидше поміняти лампи на спеціальні, тому що  не можна використовувати невідповідні економки

У побуті, вдома і на роботі часто виникає необхідність в регулювання яскравості світіння ламп розжарювання або світлодіодних, на жаль яскравість світіння люмінесцентних ламп регулювати не вийде

Роботою лампи розжарювання ELI управляє VS1. Як датчик освітленості в схемі використовується фоторезистор R3, паралельно якому включений конденсатор С1. Під час роботи конденсатор заряджається від мережі через випрямний міст VD1-VD4, резистор R2 і транзистор VT1. Коли напруга на конденсаторі досягне рівня 8 В, пробивається лавинний транзистор VT2, і конденсатор розряджається на ланцюг керуючого електрода тиристора. В результаті тиристор відмикається, внаслідок чого запалюється лампа.


В результаті тиристор відмикається, внаслідок чого запалюється лампа

Швидкість заряду конденсатора визначається фоторезистором. Його темнової опір досить велике, перевищує 3 МОм і на заряд конденсатора він не впливає. Зі збільшенням освітленості опір фоторезистора падає, що призводить до зменшення швидкості заряду конденсатора. Тому в черговий напівперіод напруги мережі лампа запалюється з затримкою щодо початку напівперіоду, і її результуючий світловий потік виявиться менше. Змінний резистор R1 дозволяє регулювати максимальний рівень освітленості.

При виготовленні пристрою необхідно передбачити, щоб світло лампи не потрапляло на фоторезистор. В оригіналі (стаття в журналі Радіоаматор) зазначений тип діодного моста - КС404В. Як відомо, буквами КС позначаються стабілітрони. Швидше за все малася на увазі діодний збірка КЦ404В, яка містить два випрямних діодних моста з максимальним зворотною напругою 400 В і випрямленою струмом до 1 А.

Включення і вимикання лампи здійснюється коротким дотиком сенсора Е1, а при тривалому торканні його ж протягом чотирьох секунд відбудеться плавне зміна яскравості світіння лампи. Задана ступінь яскравості зберігається і при виключенні живлення схеми.


Задана ступінь яскравості зберігається і при виключенні живлення схеми

Харчування регулятора освітлення походить від мережі змінної напруги 220 вольт з використанням бестрансформаторного блоку, який включає в себе стабілітрон VD2 і реактивну ланцюг радиокомпонентов C5-R7. З випрямляча через діоди VD1 харчування подається на п'ятий висновок мікросхеми К145АП2.

Для фазового управління симистором, до висновку два цій же мікросхеми приєднана ланцюжок з резистора і конденсатора C4-R5, яка задає формування синхроимпульса. Керуючий сигнал з виведення шість DD1 посилюється транзистором і далі надходить на симистором через струмообмежуючі опір R4. В даній схемі регулятора освітленості в ролі сенсорного датчика можна використовувати будь-яку металеву пластину.

Схеми симісторних регуляторів освітленості добре підійдуть для продовження терміну експлуатації ламп розжарювання і для регулювання їх яскравості світіння. Або для заживлення нестандартної апаратури наприклад на 110 вольт.

Ця нескладна схема диммера для світлодіодної лампи дозволяє змінювати її яскравість світіння. Основа схеми лінійний регулятор напруги LM2941, що і дозволило серйозно спростити конструкцію. Схема регулює світіння світлодіодів поки вхідна напруга більше 10,5.

Дуже хороший спосіб при регулювання яскравості світіння світлодіодів це використання широтно-імпульсної модуляції, т.к світлодіоди запитані рекомендованим струмом і є можливість виробляти регулювання яскравості світіння


к світлодіоди запитані рекомендованим струмом і є можливість виробляти регулювання яскравості світіння

Робота сенсорного регулятора наступна включення або виключення схеми здійснюється при короткочасному дотику до сенсорної пластини. Регулювання яскравості відбувається при утриманні сенсора. Рівень обраної яскравості запам'ятовується до наступної регулювання освітлення.

Вимикач з регулятором яскравості (інша назва - диммер) являє собою прилад, призначений для регулювання параметрів освітлення. Пристрій дозволяє змінювати показники яскравості світла в межах від 0 до 100% номінального значення.

Диммери можуть використовуватися в якості заміни звичайного вимикача, при цьому маючи значно більшими функціональними можливостями.


Диммери можуть використовуватися в якості заміни звичайного вимикача, при цьому маючи значно більшими функціональними можливостями

призначення діммера

Завдання діммера - забезпечувати зміна яскравості світіння освітлювальних пристроїв. Регульовані вимикачі світла дозволяють добиватися будь-якої інтенсивності освітлення: від приглушеного світла до надзвичайно яскравого. Застосування диммеров робить непотрібними подвійні або потрійні вимикачі , Немає необхідності купувати дорогі освітлювальні прилади з контролерами напруги.

Зверніть увагу! Для управління інтенсивністю світла енергозберігаючих лампочок знадобиться спеціальний пристрій - електронний пускач.

До переваг диммеров відносяться такі характеристики:

  • контроль яскравості світла;
  • настройка часу зміни яскравості;
  • управління з пульта дистанційного керування;
  • тривалий термін експлуатації;
  • запрограмоване художнє мерехтіння, створення картин з підсвічуванням;
  • економність витрачання електроенергії (деякі моделі).


контроль яскравості світла;   настройка часу зміни яскравості;   управління з пульта дистанційного керування;   тривалий термін експлуатації;   запрограмоване художнє мерехтіння, створення картин з підсвічуванням;   економність витрачання електроенергії (деякі моделі)

Недоліки диммеров:

  • надмірний витрата електрики в деяких випадках;
  • створення радіоперешкод, що заважають працювати електропобутової техніки;
  • невеликі навантаження стають причиною несправності диммеров;
  • робота диммеров часто призводить до небажаного мерехтіння світла.

Принцип дії

У всіх моделей диммеров схожі схеми контролю яскравості освітлення. Відмінності криються в наявності додаткових елементів для додання плавності світіння і стійкості нижніх меж.

На малюнку внизу показано призначення клемних колонок в диммерами.


На малюнку внизу показано призначення клемних колонок в диммерами

Конденсатор заряджається через змінний резистор. Як тільки зарядка стає достатньою, відкривається симистор і загоряється лампочка. Після цього симистор закривається. На негативній напівхвиль спостерігається аналогічний процес.

На малюнку внизу показана схема дії вимикача з регулюванням інтенсивності освітлення.


За рахунок підбору величин резисторів і конденсаторів здійснює заміна початкових і кінцевих періодів запалювання лампи, а також стабільність її світіння.

Класифікація диммеров

Існують два різновиди диммеров - моноблочні і модульні. Моноблочні системи виконуються єдиним блоком і призначені для установки в коробку в якості вимикача. Моноблочні диммери завдяки своїм невеликим розмірам популярні при установці в тонкі перегородки. Основна сфера застосування моноблочних систем - квартири в багатоповерхових будинках.

На ринку є кілька типів моноблочних пристроїв:

  1. З механічним регулюванням. Контроль виконується за допомогою поворотного диска. Такі диммери мають просту конструкцію і невисокою вартістю. Замість поворотного способу управління іноді застосовується нажімной варіант.
  2. З кнопковим регулятором. Це більш технічно складні і функціональні механізми. Багатофункціональність досягається за рахунок групування регуляторів, керованих з пульта дистанційного керування.
  3. Сенсорні моделі. Являють собою найбільш просунуті пристрої і найдорожчі. Такі системи добре вписуються в навколишній інтер'єр, особливо оформлений в сучасному стилі. Команди передаються за допомогою інфрачервоного сигналу або з радіочастот.


Команди передаються за допомогою інфрачервоного сигналу або з радіочастот

Модульні системи схожі з автоматичними вимикачами. Їх ставлять в распредкоробкі на DIN-рейках. Модульні пристрої застосовують для освітлення сходових майданчиків і коридорів. Також модульні системи популярні в приватних будинках, де потрібно висвітлювати прилеглі території. Управляються модульні светорегулятори виносної кнопкою або клавішним вимикачем.

Потужність діммера - ключовий параметр при його виборі. Сукупна потужність підключених пристроїв не повинна перевищувати цей показник у світлорегулятора. У продажу є системи, потужність яких знаходиться між 40 ват і 1 кіловат.

за конструктивними особливостями виділяють одинарні, подвійні і потрійні модифікації. У більшій частині випадків споживачі вибирають одинарні диммери.


У більшій частині випадків споживачі вибирають одинарні диммери

Додаткові функції

Старі диммери виконувалися як електромеханічні пристрої. З їх допомогою можна було зробити нічого, крім настройки яскравості ламп розжарювання.

Сучасні моделі мають значно розширеним функціоналом:

  1. Робота по таймеру.
  2. Можливість вбудовування діммера в більш великомасштабну систему - «розумний дім».
  3. Діммер при необхідності дозволяє створити ефект присутності господарів в будинку. Світло буде включатися і вимикатися в різних приміщеннях за певним алгоритмом.
  4. Функція художнього мерехтіння. Схожим чином блимають вогні на ялинкової гірлянди.
  5. Можливість голосового управління системою.
  6. Стандартно команди віддаються з пульта дистанційного керування.

різновиди лампочок

У світлорегулятори використовують найрізноманітніші типи джерел світла: лампи розжарювання, галогенні (звичайні і низьковольтні), люмінесцентні, світлодіодні лампочки . Варіанти підключення диммера з вимикачем відрізняються в залежності від типу використовуваних ламп.

Лампочки розжарювання і галогенні лампи

Ці джерела світла розраховані на 220 вольт. Щоб змінити інтенсивність освітлення, застосовуються диммери будь-яких моделей, так як навантаження все активна в силу відсутності ємності і індуктивності. Недолік систем такого типу - зрушення колірного спектра в бік червоного кольору. Відбувається це в разі зменшення напруги. Потужність диммеров знаходиться в проміжку між 60 і 600 ват.


Низьковольтні галогенні лампочки

Для роботи з низьковольтними лампами знадобиться понижуючий трансформатор з регулятором для індуктивного навантаження. Відмінна особливість регулятора - маркування абревіатурою RL. Рекомендується купувати трансформатор не окремо від діммера, а як вбудований пристрій. для електронного трансформатора встановлюють ємнісні показники. Для галогенних джерел світла важливу роль відіграє плавність коливань напруги, інакше термін життя лампочок різко скоротиться.

Люмінісцентні лампи

Стандартний диммер доведеться міняти на ЕПРА (електронна пускорегулююча апаратура), якщо запуск здійснюється вимикачем, стартовим тліючим зарядом або електромагнітним дроселем . Найпростіша схема системи з люмінесцентними лампами показана на малюнку нижче.


Напруга на лампочку направляється з генератора частоти 20-50 кГц. Світіння утворюється за рахунок входження в резонанс контуру, створюваного дроселем і ємністю. Для зміни сили струму (що змінює яскравість світла) потрібна зміна частоти. Процес діммірованія починається відразу після досягнення повної потужності.

Електронна пускорегулююча апаратура проводиться на основі контролера IRS2530D, оснащеного вісьма висновками. Цей пристрій виступає в якості полумостового 600-вольтного драйвера, що володіє функціоналом для запуску, діммірованія і запобігання виходу з ладу. Інтегральна схема розрахована на реалізацію всіх можливих способів контролю, завдяки наявності безлічі виходів. На малюнку внизу зображена схема управління люмінесцентними джерелами світла.


На малюнку внизу зображена схема управління люмінесцентними джерелами світла

Світлодіодні лампочки

Хоча світлодіоди економічні, нерідко з'являється необхідність зменшення яскравості їх світіння.

Особливості світлодіодних джерел світла:

  • стандартні цоколі E, G, MR;
  • можливість функціонування з мережею без додаткових пристроїв (для 12-вольтів ламп).

Зі стандартними диммерами світлодіодні лампочки несумісні. Вони просто виходять з ладу. Тому для роботи зі світлодіодами застосовують спеціальні вимикачі з регуляторами яскравості для світлодіодних ламп.

Відповідні для світлодіодів регулятори випускають в двох виконаннях: з контролем напруги і з управлінням за допомогою широтно-імпульсної модуляції. Перший тип пристроїв дуже дорогий і габарити (в нього входить реостат або потенціометр). Светорегулятори зі зміною напруга - не кращий вибір для низьковольтних лампочок і здатні працювати тільки при 9 і 18 вольтах.


Светорегулятори зі зміною напруга - не   кращий вибір   для низьковольтних лампочок і здатні працювати тільки при 9 і 18 вольтах

Для цього типу джерел світла характерна зміна спектру як реакція на регулювання напруги. З цієї причини регулювання світлових діодів здійснюється шляхом контролю за тривалістю переданих імпульсів. Так вдається уникнути мерехтіння, оскільки частота проходження імпульсів доходить до 300 кГц.

Щоб лампа працювала коректно, в ній є драйвер. Можливість діммірованія вказується в паспорті виробу. Якщо ж діммірованіе неможливо, рекомендується купувати спеціальні пристрої з широтно-імпульсним регулюванням.

Існують такі регулятори з ШІМ:

  1. Модульні. Управління здійснюється виносними регуляторами, пультами ДУ або за допомогою спеціальних шин.
  2. Встановлені в монтажній коробці. Застосовуються у вигляді вимикачів з поворотним або кнопковим керуванням.
  3. Виносні системи, що встановлюються в конструкціях стелі (для стрічок світлодіодів і точкових світильників).

Для широтно-імпульсного регулювання необхідні дорогі мікроконтролери. Причому ремонту вони не підлягають. Можливо самостійне виготовлення пристрою на базі мікросхеми. Внизу показана схема диммера для світлодіодних лампочок.


Нормальна періодичність коливань досягається за рахунок використання генератора, в складі якого є конденсатор і резистор. Інтервали підключення і відключення навантаження на виході мікросхеми задаються розміром змінного резистора . В якості підсилювача потужності служить польовий транзистор . Якщо струм вище 1 ампера, знадобиться радіатор охолодження.

підключення світлорегулятора

Існує кілька схем підключення підсвічування.

Схема світлорегулятора з вимикачем

В описуваному випадку светорегулятор встановлюють перед диммером в фазовий розрив. Вимикач управляє подачею струму. Схема підключення показана на малюнку внизу.


Від вимикача ток направляється на диммер, а звідти - на лампочку розжарювання. В результаті регулятор визначає потрібний рівень яскравості, а за включення і виключення ланцюжка відповідальний вимикач.

Схема добре підходить для спалень. Вимикач ставлять біля дверей, а диммер - біля ліжка. Так досягається можливість управління світлом прямо з ліжка. При виході людини з кімнати освітлення гасне, а при поверненні в кімнату світло загоряється з тими характеристиками, які були задані диммером.

Схема підключення з двома диммерами

У цій схемі присутні два плавних вимикача світла. Вони вмонтовані в двох місцях одного приміщення і за своєю суттю є прохідними вимикачами, які керують окремо взятими освітлювальними приладами.


Схема пов'язана з підведенням трьох провідників до распредкоробкі від кожної точки. Для підключення диммеров виконують з'єднання перемичками перших і других контактів в диммерах. Потім до третього контакту першого світлорегулятора підводиться фаза, що йде до освітлювального приладу через третій контакт другого підсвічування.

Схема з двома прохідними вимикачами

Ця схема застосовується досить рідко. Вона затребувана для організації контролю за освітленням в прохідних кімнатах та протяжних коридорах. Схема дозволяє виконувати вмикання і вимикання світла, а також його регулювання з різних кінців приміщення.


Прохідні вимикачі ставлять в фазовий розрив. Контакти з'єднують провідниками. Діммер входить в ланцюжок послідовним чином, після одного з вимикачів. До першого контакту підходить фаза, що йде потім до лампи розжарювання.

Контроль яскравості здійснюється диммером. Однак слід мати на увазі, що при вимкненому регуляторі прохідні вимикачі не здатні комутувати лампочки.

Вимоги при установці світлорегулятора

При установці светорегулірующую пристрою слід звертати увагу на кілька важливих обставин:

  1. люмінесцентні та енергозберігаючі лампи НЕ дімміруются стандартним способом. Обидва типи лампочок здатні працювати з диммером, але їх експлуатаційні терміни різко зменшуються. Часом термін життя лампочки скорочується до 100-150 годин. До того ж, збільшується ризик поломки і самого світлорегулятора.
  2. Светорегулятори потребують певного мінімумі навантаження. Найчастіше її величина дорівнює 40 ватам. Зменшення навантаження відбувається через перегорання однієї з лампочок, погіршення контактів, появи мерехтіння з частотою в 50 герц. Коли навантаження впаде нижче мінімально допустимої, спрацьовує захисна система або прилад приходить в несправний стан.
  3. Диммери чутливі до температурного режиму навколишнього середовища. При температурах вище 25 градусів можливий перегрів, що загрожує поломкою світлорегулятора.
  4. Не слід перевищувати максимально дозволену навантаження на пристрій. При необхідності рекомендується додати підсилювачі потужності, за допомогою яких можлива комутація пристроїв до 1,8 кіловат.
  5. Не можна одночасно підключати ємнісні і індуктивні навантаження. Це загрожує поломкою приладу.


Це загрожує поломкою приладу

Що стосується місця для установки, фахівці рекомендують виходити з такої інформації:

  1. Не слід встановлювати светорегулятори в приміщеннях, де зазвичай буває багато людей. У багатолюдних місцях обладнання буде працювати з перешкодами.
  2. Необхідно уникати монтажу диммеров в приміщеннях, де немає постійного місця для установки освітлювального обладнання.

монтаж вимикачів

За габаритами светорегулірующую вимикач нагадує стандартний пристрій для включення і виключення світла. Установка діммера здійснюється із застосуванням спеціальних лапок в розрив освітлювальної ланцюжка. Основна вимога до установника - дотримуватись полярності.

На малюнку нижче зображено схема підключення підсвічування.

На малюнку нижче зображено схема підключення підсвічування

Про те, як підключити два діммера можна довідатися з наступної схеми.


Про те, як підключити два діммера можна довідатися з наступної схеми

Якщо має бути установка підсвічування замість вимикача, знадобиться спочатку демонтувати модель старого зразка. Але ще до цього слід знеструмити електромережу і перевірити відсутність напруги за допомогою індикатора. Щоб зняти старий вимикач, беремо викрутку і відгвинчуємо гвинти монтажних лапок. Після цього видаляємо панель пристрою. Потім послаблюємо гвинти на клемах і від'єднуємо вимикач від проводів.

Наступний етап - установка підсвічування. Монтаж здійснюється в порядку, зворотному описаного вище при демонтажі. Після установки диммера в підрозетник фіксуємо його гвинтами і ставимо декоративну рамку. При необхідності регулювання освітлення в декількох місцях знадобляться додаткові диммери і монтаж підрозетників з прокладкою до них кабелю.

Диммери або светорегулятори служать для плавного регулювання рівня яскравості штучного освітлення , Так само вони мають практично всі можливістю включення / вимикання. У цій статті Ми поговоримо про моделі і схемах їх підключення, що підходять тільки для світильників і люстр з галогенними або лампами розжарювання.

Сьогодні продається дуже багато різних моделей светорегуляторов для ламп розжарювання і галогенних. Деякі з них мають додаткові можливості по управлінню освітленням:

  • З функцією завдання програми часу включення, виключення і т. Д.
  • Підключення та управління за допомогою системи «розумний дім».
  • Плавне відключення ламп.
  • Дистанційне керування за допомогою пульта.
  • Управління голосом, бавовною і т. П.

Рекомендую перед покупкою определітся- які функції потрібні саме Вам, за лішнее- не варто переплачувати.
І особливо необхідно перед початком електромонтажних робіт визначиться, як і з яких місць Ви хочете у вашому приміщенні керувати освітленням. Виходячи з цього вже необхідно буде прокласти потім електричні кабелі для здійснення Вами задуманої схеми.

Схеми підключення підсвічування.

Далі Ми розглянемо всілякі схеми організації управління освітленням в кімнаті вашого будинку або квартири. Починаючи з найпростіших і закінчуючи складними, що дозволяють регулювати і управляти включенням галогенних або ламп розжарювання з різних місць вашого приміщення.

В принципі все це здійснити своїми руками буде під силу практично будь-якому чоловіку. Головне необхідно завжди відключити напругу з тієї ділянки електропроводки будинку або квартири, де Ви будите працювати. І переконається в відсутність фази за допомогою.

Принципова схема підключення підсвічування.

Почнемо з найпоширенішою і простої схеми, що складається з одного діммера і однієї або декількох ламп, підключених до нього послідовно. Тільки пам'ятайте, що диммер ставиться тільки в розрив фазного проводу (позначається L), а не нульового (N).

Для підключення необхідно електричний дріт , Який надходить з розподільної коробки підключити на клему «L зі стрілочкою вгору», а другий провід на- позначення «~ Зі стрілочкою під нахилом».

це сама проста схема , Яка при необхідності дозволяє швидко замінити звичайний вимикач на диммер.

Схема № 2 светорегулятор з вимикачем.

Схема № 2 светорегулятор з вимикачем

Нерідко застосовується трохи складніша, але дуже зручна схема зі звичайним вимикачем, який підключається в розрив фазного проводу перед диммером.

Часто даний тип застосовується в спальних кімнатах. Дуже зручно, коли вимикач встановлений біля дверей, а светорегулятор біля ліжка. Що дозволяє не встаючи з ліжка-регулювати яскравість і включати- вимикати штучне світло. А при виході з кімнати Ви зможете вимкнути освітлення і включити його назад при поверненні з тим же рівнем яскравості, що і було встановлено.

Схема № 3 з двома диммерами.

При необхідності Ви зможете легко встановити і підключити в двох різних місцях кімнати светорегулятори, які будуть керувати одним світильником або люстрою При необхідності Ви зможете легко встановити і підключити в двох різних місцях кімнати светорегулятори, які будуть керувати одним світильником або люстрою.

Для здійснення даного способа- необхідно що б в одну розподільну коробку приходило по три дроти від кожного місця установки.

Схема підключення проста перші і другі контакти обох светорегуляторов відповідно з'єднуються перемичками. А далі на один третій контакт приходить фаза, а з другого діммера з третього контакту йде на світильник.

Я розповідав згідно позначень на схемі вгорі розташованої, якщо у Вас позначення будуть відрізнятися, тоді робіть все принципово аналогічно.

Схема № 4 з двома прохідними вимикачами.


Застосовується рідко, як правило в прохідних кімнатах та довгих коридорах Застосовується рідко, як правило в прохідних кімнатах та довгих коридорах. Схема дозволяє вимикати і вмикати світло з різних сторін приміщення.

Рівень яскравості дозволяє встановити диммер, але якщо Ви його поставите у вимкнений стан, то на комутацію прохідними вимикачами лампи реагувати не будуть.

Що потрібно знати про диммерах кожному:

  1. Багато хто помилково вважає, що диммери дозволяють економити електроенергію. На самому мінімальному рівні люті економія становить не більше 15 відсотків. Решта розсіюється светорегулятором.
  2. Диммери через можливість перегріву не повинні експлуатуватися при температурах навколишнього середовища вище 27 градусів.
  3. . В іншому випадку значно скорочується термін служби.
  4. Застосовуйте диммери тільки за призначенням і для регулювання типів пристроїв, зазначених в технічному паспорті.

Схожі матеріали.

Для чого воно призначене?
Чим диммер відрізняється від звичайного вимикача?
Як замість старого вимикача встановити диммер?
Реклама

Реклама
Новости
Реклама
Реклама