Фундаментні блоки призначені для виготовлення стрічкових і стовпчастих підстав будівель, в тому числі багатоповерхових, а також опорних конструкцій. Бетонні елементи підходять і для монтажу стін цокольних, підвальних або напівпідвальних, виробничих приміщень, парканів, колон, огорож. Істотним недоліком є необхідність застосування важкої техніки для переміщення. Тому при будівництві малоповерхових споруд часто простіше купити вироби для ручної кладки, що мають невеликі розміри - 20х20х40 см і вага до 35 кг.
Зміст:
- Плюси і мінуси ФБ
- Технічні характеристики
- Технологія монтажу по кроках
- ціни
Переваги та недоліки фундаментів, виготовлених з блоків 20х20х40
Плюси використання:
- стійкість по відношенню до впливу перепадів температури;
- морозостійкість - марка від F 50 і вище, нижня межа температури - 55 ° C;
- стабільність якості елементів кладки;
- можливість починати кладку стін відразу після завершення робіт;
- довговічність - мінімальний термін експлуатації - від 50 років;
- камені такого розміру легко вирівняти, помилки при монтажі майже виключені;
- доступна вартість - блоки ручні бетонні можна купити за ціною від 42 рублів за штуку;
- не вимагається попередньої засипки фундаментної подушки на піщаних грунтах.
недоліки:
- непридатність для пучинистого грунту;
- потрібна якісна додаткова гідроізоляція, слабке місце - шви між каменями.
характеристики блоків
Випускаються два типи:
1. ФБС - суцільний, без арматури всередині, інша назва - повнотіла, придатний для облаштування фундаментів багатоповерхових будівель, оздоблення стін нежитлових приміщень, підвалів і цокольних поверхів;
2. ФБП - пустотілий, має 4 наскрізних щілини, використовують в якості незнімної опалубки, при будівництві нежитлових будівель підвалів, в порожнечі розміщують арматурні прути і заливають бетон.
- марка міцності - М75-М200;
- морозостійкість - від F50 до F200;
- коефіцієнт теплопровідності - 1,1 Вт / м * С;
- кількість в м2 - 12,5 шт, в м3 - 62,5 шт;
- вага - від 28 до 35 кг;
- щільність - від 1500 кг / м3;
- водопоглинання - 6%;
- точні розміри - 390х188х190 мм.
Різновид блоків 40х20х20 см - керамзитобетонні. Від звичайних вони відрізняються кращими утеплюючими властивостями. Придатні для використання при зведенні стін підвальних приміщень і цокольних поверхів, підстав у випадках, коли потрібна якісна теплоізоляція.
Порядок дій при облаштуванні стрічкової основи з блоків розміром 20х20х40:
1. Скласти схему.
2. Нанести розмітку.
3. Зняти дерен. Вирити траншею шириною більше розміру блоку, тоді елементи підстави буде зручно укладати, простіше створити гідро- і теплоізоляцію. Оптимально, коли фундамент заглиблений нижче рівня промерзання грунту і вище грунтових вод. Якщо дотримати ці умови, то виключена можливість виштовхування із землі під дією морозного пученія і його руйнування від постійного впливу вологи. Якщо грунтові води знаходяться близько до поверхні, то знадобиться дренажна система і якісна гідроізоляція.
4. Засипати на дно траншеї гравій та пісок митий або річковий. Товщина шарів - не менше 15 см, кожен ретельно трамбувати. Процес йде легше, якщо піщано-гравійну подушку під час засипки змочувати.
5. Якщо потрібен надійний фундамент під будинок великої площі, то спочатку укладають блокові подушки ФЛ. Стики з'єднують кладки цементним розчином. Ще один варіант - поєднання звичайного литого підстави з блоковим. У цьому випадку дно траншеї заливають бетоном, поверх нього ставлять готові елементи. Якщо споруда невелика, то можна виготовити конструкцію з одних ФБС або ФБП 20х20х40.
6. Починаючи з кута, викласти фундамент, поєднуючи блоки цементним розчином. Кладку здійснювати за принципом цегляної зі зміщенням в полблока, таким чином, щоб шви не збігалися. По висоті досить стінок з 3-5 виробів.
7. Нанести шар гідроізоляції з бітумної мастики або рулонного матеріалу (руберойд, стеклоизол), утеплити плитами пінополістиролу. Кращий, але найдорожчий варіант - шар напилюваного пінополіуретану, він одночасно теплоізолюється і захищає від вологи, але вимагає спеціального обладнання.
Порядок дій при монтажі стовпчастого фундаменту для легких будинків і споруд:
- Скласти схему розташування стовпів. Їх встановлюють по кутах і під усіма несучими стінами на відстані 2 м один від одного.
- Нанести розмітку.
- Вирити ями під стовпи. При розрахунку глибини врахувати місце засипку піщано-гравійної подушки.
- Насипати в ями не менше гравій та пісок шарами товщиною від 15 см, ретельно трамбуючи.
- Настелити на дно руберойд.
- Викласти стовпи розміром 40х40 см з двох ФБС. Для з'єднання елементів використовують кладочний цементний розчин. Висоту опор контролюють за допомогою натягнутої мотузки.
- Поверх кожного стовпа настелити ще по одному шматку руберойду або іншого рулонного гідроізоляційного матеріалу.
- Готові опори з'єднати ростверком з бруса або металевого швелера.
Розцінки
На ціною істотно позначаються марка міцності бетону, технологія виготовлення, якість матеріалів, використовуваних у виробництві ЗБВ. Різниця у вартості виробів від різних виробників може бути значною.
Вид, см Ціна, руб / шт ФБС 20х20х40 42 ФБП 20х20х40 (4-х пустотний) 56 ФБС керамзитобетонний 20х20х40 107
Розумніше придбати блоки прямо на підприємствах, що знаходяться недалеко від будмайданчика. Тоді будуть нижче транспортні витрати і вартість партії за рахунок відсутності торгової націнки.